FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - K1 Florbal Židenice 6:2 (1:0, 1:0, 4:2)

Branky: 12., 41. (v PH) a 50. Kytlicová, 38. a 48. Niemczyková, 60. Janošová - 46. Hrazdírová (v PH), 60. Klvačová

Vyloučení: 1-3; Využití: 2-1

Zásahy brankářek: Hrišková 10 - Rubešová 15

V brzkých ranních nedělních hodinách vyrazil tým juniorek na zápas do Ostravy. Při minulém, domácím klání, odešly juniorky fyzicky a zápas vysoko prohrály 3:9. Tentokrát se chtěly svěřenkyně Evy Filipové předvést lépe. V první třetině si vedly dobře, když se snažily kombinovat a Ostravu příliš nepouštět k míčku. Třetina nepřinesla mnoho šancí ani na jedné straně, přesto šla Ostrava do šatny po první třetině s náskokem jednoho gólu.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Židenické Dračice zvládly ubránit dvouminutové oslabení, zkusily několikrát ohrozit bránu Hriškové, ale na gól si musely ještě počkat. Těsně před koncem si Ostrava opět pojistila svůj náskok a přidala druhý gól na své konto. Do šatny se tedy odcházelo za stavu 0:2 pro Židenice.

Kuriózní situace nastala na začátku třetí třetiny, kdy tým Židenic šel opět do oslabení. Na vině byl pozdní příchod na hrací plochu. Pravděpodobně toho trenérka měla v šatně hodně co říct. Toto oslabení již nebylo tak úspěšné, jako předchozí, když hned po 23 vteřinách lovila míček Rubešová zpoza svých zad. Netrvalo dlouho a Židenice se také dočkaly početní výhody, když byla vyloučena na dvě minuty za opakované přestupky ostravská hráčka. Židenice tuto situaci využily, trpělivě si počkaly a po minutě a půl pálila Viktorie Hrazdírová po přihrávce Michaely Daníčkové. Místo tlaku na soupeře byl však zanedlouho opět slyšet hvizd signalizující vyloučení na straně hostí. Znovu přišlo oslabení, který mělo podobný průběh, jako to předchozí a Ostrava nenechala na svůj gól příliš dlouho čekat. Do konce zápasu zvládly domácí hráčky ještě dvakrát skórovat a Židenice jedním gólem zkorigovaly výsledek díky zásahu Viktorie Fuchsové na konečných 2:6.

I přesto, že zápas nedopadl, povedl se lépe, než ten minulý. Trenérka si pochvaluje především vstup do utkání a má radost, že se po celou dobu hráčkám dařilo držet konstantní tempo hry.

"I přes promrzlou halu jsme vstoupily do zápasu velmi dobře. Většinu času jsme strávily na míčku a po ztrátě se nám dařily rychlé zisky. Převážně jsme kombinovaly na vlastní polovině a následným rychlým přechodem jsme se dostaly na polovinu soupeře, kde bylo velmi těžké se prosadit. Ostrava měla zodpovědně pohlídaný předbrankový prostor a nedokázaly jsme se prosadit ani po dobře připravených šancích. Tentokrát jsme neměly žádné velké výkyvy výkonu a dařilo se nám držet konstantní tempo. Dnes by si holky za předvedenou hru zasloužily úplně jiný výsledek. Každopádně si odnášíme pozitivní dojmy a můžeme se s chutí opřít do play-off."

Juniorky po základní části skončily na celkovém 13. místě s 21 body a nyní budou čekat na soupeře do play-off, které začíná 4. - 5. 3.