Brněnský SportPoint byl hostitelem dalšího turnaje mladších žákyň. Ty tentokrát zápasily s TROOPERS, Hornets, Gullivers a Hattrickem. Žákyním se často stává, že do turnaje vstoupí ospale. Tentokrát to však nebyl tento případ. Od úvodního buly prvního zápasu hrály aktivní a velmi pěkný florbal.

GALERIE Z TURNAJE NA FLICKRU

Jednotlivá utkání hodnotila trenérka Natálie Janečková. "Tak jsme se dočkaly nečekaného. Žákyně do prvního svého utkání vstoupily velice sympatickým a neospalým výkonem. Zprvu se zdálo, že zápas bude vyrovnaný, ale jakmile několika hezkými akcemi holky získaly pevnou půdu pod nohama, výkon se zlepšil a tak jsme si zahrály hezký zápas plný důsledného bránění a hezkých útočných akcí. V půlce jsme si řekly jednu drobnou věc k bránění, která se ihned promítla do hry a tu jsme do konce zápasu měly pod kontrolou. Druhý zápas jsme si zahrály proti dravým a důrazným holkám z Hornets, které nám právě těmito dvěma aspekty dělaly problémy. Podržela nás však Nikča v bráně a po delší gólové pauze jsme se i v tomto zápasu dočkaly několika krásných akcí a pár z nich zakončily gólem. Třetí zápas nabídl velice krásné utkání se silným soupeřem. Dalo by se říct, že to byla přehlídka zákroků brankařek, protože oba týmy hodně podržely. Hra byla velice vyrovnaná a góly padaly z útočných akcí na obě strany. Jak náš tým, tak tým soupeře byl aktivní jak s míčkem, tak bez něj a líbilo se mi, že všichni makali ve stejném tempu od začátku až do konce.

Do posledního utkání jsme vstoupily stejně jako do všech předešlých s tím, že chceme opět podat nejlepší výkon. V tomto zápase už se projevilo, že holky makaly celý turnaj a také že se všechna utkání odehrála v relativně krátkém čase. Do utkání jsme tedy vstoupili s chutí, ovšem později nás začala limitovat únava. Na holkách šlo vidět, jak moc chtějí hrát, dávat góly a být u každého míčku první, ale občas došly síly. Každopádně i poslední utkání bylo velmi vyrovnané. Přehrála nás pouze soupeřova lépe zvládnutá technika střely, které my se věnujeme spíše okrajově. Celý turnaj musím hodnotit pozitivně. Holky vzaly tento turnaj za správný konec a vydržely makat od úvodního hvizdu až po ten poslední. Plnily všechny pokyny, snažily se trenérské poznámky přenést do hry a také natrénované dovednosti, jako jsou přihrávky a 1v1  byly ve hře viditelně lepší, než na předchozích turnajích. Zároveň u některých hráček bylo vidět zlepšení sebedůvěry na míčku a za to jsem velmi ráda. Děkujeme početné skupince rodičů, která nás podporovala z tribuny a těšíme se na další turnaj."

Toho se žákyně dočkají až 18. listopadu v Tuřanech. 

GALERIE Z TURNAJE NA FLICKRU