Letošní sezona již skončila také nejmenším židenickým reprezentantům. Minipřípravka odehrála poslední turnaj v Brně v Králově Poli, dva týmy přípravky se se sezonou rozloučily na ZŠ Horní a elévky v Křenovicích. Jak se týmům dařilo a jak si celou sezonu užily, si můžete níže přečíst v trenérských hodnoceních. 

Minipřípravka - komentář trenérky Šárky Staré

"V neděli 30. 4. se konal poslední letošní turnaj minipřípravek v NC Královo-Pole. Opět jsme měli přihlášené jedno družstvo na dopoledne a druhé na odpoledne. Dopoledne byli naši nejmladší hráči Viki (rok narození 2020), Kryštůfek, Davídek a Honzík doplněni o starší hráče, kteří nemohli na turnaj odpoledne (Adama, Martina, Vašíka R., Mikyho a Erika). V prvním zápase se čerstvě tříletý Viki postaral o pobavení všech přítomných diváků tím, že si po obdrženém gólu, šel plácnout s trenérem soupeře. Viki běhal za míčkem jako raketa a občas se ho i dotkl a v posledním utkání dal gól. Považuji ho za nejmladšího hráče, který se kdy zúčastnil turnaje minipřípravek. Martin Z. první zápas chytal a pak dával jeden gól za druhým. V brance vychytal nulu David a pak i Honzík. V posledním zápase chytal Vašík R. a Gepardi si na něm vylámali zuby. Kryštůfka florbal moc nebavil, ale většinou se zabavil otočkami, tanečkami nebo pozorováním diváků.

Odpoledne se na hřišti sešli trochu starší kluci: Luky, Maty, Mára, Štěpa s bráchou Mikym, Áďa C., Vašík a Marvi. Áďovi P. asi nestačil dopolední turnaj, takže si zahrál i s námi. V prvním zápase nám chytal už zkušený brankář Vašík, což celému týmu hodně pomohlo. Kluci tak vstoupili do turnaje velmi dobře, hráli aktivní a rychlý florbal a zaslouženě zápas vyhráli. Druhý zápas se nesl v podobném duchu, brankář Mareček předvedl skvělý výkon, pochytal spoustu šancí soupeřů. Nám se sice gólově v tomto zápase moc nedařilo, ale kluci hráli opravdu skvěle. Začátek třetího zápasu vypadal dobře, na konci ale kluci začali trochu tahat nohy a brankářovi Áďovi C. už nestihli tolik pomáhat. Před čtvrtým zápasem jsme doplnili cukry a přišli jsme se na hřiště poprat o každý míček. Do branky nastoupil náš nejmladší člen týmu Miky, pro kterého byla branka opravdu veliká. Gólů sice pár dostal, ale míčků se vůbec nebál. Na klucích byla vidět únava, ale připomínka posledního letošního zápasu je zase nastartovala. Na domácí Hattrick sice gólově nestačili, ale i tak předvedli krásnou hru.

Kluci si za celosezónní práci vysloužili medaile a nějakou tu sladkou odměnu. Turnaj nás nabil pozitivní energií a pokud někdo turnaj minipřípravek nikdy neviděl, tak se stavte podívat, je to fakt zábava."


Přípravka - komentář trenérky Šárky Staré

"V sobotu 29.4. se hrál na ZŠ Horní poslední letošní turnaj JM ligy přípravek. Děti jsme rozdělili do dvou týmů podle toho, kdy kdo mohl. Družstvo Black hrálo dopoledne, družstvo Pink odpoledne. Kluci z týmu Black to na turnaji neměli vůbec jednoduché. Zahráli si proti Hornetům, Gepardům a dvěma týmům Gullivers. Sice se nám nepodařilo vyhrát ani jeden zápas, ale zato jsme během turnaje zlepšili spoustu věcí, jako je např. rozehrávka po písknutí, obsazování soupeře nebo kam běžet, když má míček náš gólman. Pro Marka V. to byl úplně první turnaj, ale nebylo to vůbec poznat. Bral soupeřům míčky a dokonce dal i gól. Nejvíc gólů dal Max, který se toho teda nebál. Když mu střela nevyšla poprvé, tak si ji ještě dokázal dorazit. V brance se vystřídali Jáša, Pokec a Víťa. 

Za družstvo Pink nastoupili nejzkušenější hráči doplnění o holky, které letos s florbalem začaly (s výjimkou Elly N., která již hraje delší dobu). První zápas chytal Marek Richter, protože nikomu se do branky moc nechtělo a Marek přišel na sraz o 12 minut později, takže neměl na výběr a chytal. Druhý a třetí zápas chytala Adélka K. a poslední Ella Navrátilová. Všichni brankáři předvedli výborné výkony navíc podpořené výbornou hrou v útoku. Takže po 4 výhrách nad Hornets, Gepardama a 2 týmy Hattricku byli všichni hráči spokojeni, že se jim podařilo dát gól. Také Andrejka, která byla na svém prvním turnaji, dala gól (Eliška měla pouze asistenci a byla trochu smutná). Na konci turnaje dostali všichni hráči za svoji celosezónní snahu a pokroky medaili."

Elévky - komentář trenéra Tadeáše Brhela

"Tým elévek se v neděli představil na posledním turnaji letošní sezóny. Turnaj měl vzestupnou tendenci, jelikož ze začátku většina děvčat chtěla pouze útočit, ale ne bránit. Golmance tím tedy příliš nepomohly a v prvních dvou utkání padla spousta branek na obou stranách. Dvě další utkání už byly z naší strany lepší a většině děvčat se dařilo ubránit spoustu akcí. Děvčata si poslední turnaj užila a také vstřelila spoustu gólů. Do příští sezóny však máme stále spoustu věcí, na kterých budeme poctivě s děvčaty pracovat. Děkujeme jak děvčatům za celosezónní snahu, tak rodičům za diváckou podporu."