Už potřetí v této sezoně narazili starší žáci na brněnské Hornets. Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný boj, který nakonec do šťastného konce dovedli žideničtí. 

Trenér David Bednář byl spokojený zejména s aktivitou a odvahou svých svěřenců, v určitých momentech ale postrádal jejich lepší přístup. "Do prvního utkání vstoupili naši hráči v plném nasazení a soupeře zaskočili svým aktivním pojetím hry. S tímto naším přístupem si soupeř nedovedl příliš poradit, z čehož pramenily jeho časté chyby zejména ve fázi rozehrávky, které následně naše družstvo mohlo trestat. Další šance si pak naše družstvo vytvořilo zejména díky povedeným individuálním akcím, kdy se mnozí hráči prezentovali odvážnými a povedenými přechody jeden na jednoho, což je jedna z činností, které se v současné době na tréninzích primárně věnujeme, takže je pro nás velmi pozitivní zjištění, že si hráči sebevědomě tyto dovednosti osvojují také v samotných utkáních. Méně našich šancí ovšem pramenilo z týmové spolupráce. Bylo vidět, že hráčům prozatím dělá problém najít na hřišti smysluplná řešení, zejména pak ve formě přihrávky na spoluhráče, která by hru posunula a vytvořila nám střeleckou příležitost. V souvislosti s tím je třeba také upozornit na nedostatečnou spolupráci všech pěti hráčů na hřišti, kdy zejména obránci měli problém se zapojit efektivně do útoku. Další mezery se pak objevovaly právě v naší obraně, kde se nám příliš nedařilo si obsazovat hráče a bránit soupeři ve vytvoření si příležitostí skórovat do naší branky. Těchto šancí si soupeř vytvořil v průběhu utkání opravdu spousty a nebýt skvělého výkonu našeho brankaře a také nepříliš velké zdatnosti soupeře v jejich proměňování, konečný výsledek zápasu by vypovídal spíše v náš neprospěch. Určitou kaňkou na tomto zápase pak byla také koncentrace a směr, kterým se ubíraly myšlenky hráčů během utkání. Hráči často řešili věci, které nemohli ovlivnit, například výkon rozhodčích nebo provokace ze strany našeho soupeře. Mimo to pak často na střídačce byly ke slyšení konverzace se zápasem vůbec nesouvisející, což přirozeně od tohoto zápasu hráče rozptylovalo.

V druhém zápase čekal starší žáky silnější soupeř, domácí Třebíč. Ta měla od začátku střetnutí navrch a ačkoli Židenice vedly, Třebíč zvládla skóre otočit a brzy i rozhodnout. 

Soupeř sice zvítězil jednoznačným rozdílem, trenér Bednář ale své svěřence chválil za snahu hrát i za nepříznivého stavu. "Lépe technicky vybavený soupeř dokázal v druhém zápase na rozdíl od toho předchozího trestat naše chyby a během prvních dvaceti minut jsme inkasovali osm branek. I přes celkový výsledek utkání bych rád pochválil celý tým za několik věcí. Zaprvé jsem měl velkou radost, že družstvo odehrálo celý zápas v plném nasazení i přes jeho výsledkový průběh. Hráči do poslední chvíle chtěli hrát a dát soupeři co nejvíce branek. Projevili tak skutečně vnitřní motivaci ke hře samotné. Zadruhé se týmu podařilo tomuto soupeři, který se mohl pochlubit vcelku funkční obranou, vstřelit pět branek, což považuji za velké plus. Hráči opět projevovali odvahu a sebevědomí do zakončení a po celý zápas byli nebezpeční. Na závěr pak musím vyzdvihnout také koncentraci hráčů, která již byla na lepší úrovni, nežli v prvním zápase, čemuž také odpovídal náš herní projev na hřišti.

"Za celý turnaj bych družstvo starších žáků chtěl upřímně pochválit, jelikož proběhl ve velmi kamarádské a příjemné atmosféře, ať už na hale při zápase, jakožto i během cesty na turnaj a poté zpět domů. Hráči zde vystupovali jako jeden tým a hlavně jako jedna skupina lidí, se společným cílem a chutí si hru a celou akci parádně užít," hodnotil pozitivně výlet starších žáků do Třebíče kouč Bednář.