V rámci příprav na soutěžní ročník 2022/23 vyrazilo áčko žen do Přerova, kde jej čekalo první kolo Poháru Českého florbalu. Židenicím byly do skupiny nalosovány týmy Dobruška, Jihlava, Přerov a Svitavy. S prvními třemi jmenovanými celky se ženy budou utkávat v 1. lize žen, Svitavy působí ještě o jednu soutěž níže.

Dračice byly favoritkami skupiny, což jim hned v prvním utkání spíše uškodilo. Soupeř z Dobrušky výborně bránil a odrážel náznaky brankových příležitostí. První třetina skončila bez branek. Ve druhé se do vedení dostala Dobruška, konkrétně v 19. minutě. Ženy ale výborně zareagovaly, když se trefila Zuzana Žampachová, která srovnala na 1:1. Ještě v druhé části však přišla minutka, na kterou by Dračice nejraději rychle zapomněly. Dobruška totiž vstřelila tři rychlé slepené branky, díky kterým odskočila do trháku. Zaskočené Židenice se snažily s utkáním ještě něco dělat, ale příliš se jim v ofenzivní fázi nedařilo. Natálie Janečková sice snížila, ale na Dobrušku to už nestačilo. Celek z Královehradeckého kraje zvítězil 5:2.

Utkání s Dobruškou bylo pro tým studenou sprchou. Svěřenkyně Jiřího Starého si chtěly spravit chuť s dalším prvoligovým družstvem - Jihlavou. Židenice od úvodu zápasu tlačily a vytvářely si brankové příležitosti, ani jedna se však v první třetině neuchytila. Skóre otevřela až ve 25. minutě Klára Jahodová. Výsledkově vyrovnané utkání nakonec Dračice definitivně rozhodly až ve třetím dějství. Na 2:0 zvýšila Viktorie Fuchsová a o pouhých 13 sekund později uzavřela na konečných 3:0 Monika Zimolová.

V neděli Židenice čekal Přerov a Svitavy. V týmu po nepříliš vydařeném prvním dni panovala výborná atmosféra a motivace oba celky porazit byla velká. Úvodní utkání s domácím Přerovem znovu nabídlo chudou první část. Prosadila se v ní pouze Monika Jahodová, která otevřela gólový účet zápasu. Druhou třetinu už hráčky v růžovém zvládly lépe. V rozmezí šesti minut se trefily Klára Jahodová, Viktorie Fuchsová a Natálie Janečková, skóre po dvou třetinách tak bylo 4:0. Ve třetím dějství Židenice přidaly další tři branky a ačkoli Přerov gólem v přesilovce skóre korigoval, na více se nezmohl. Ženy si tak pohodlně došly pro další tři body.

Poslední utkání ve skupině byla úplně jiná písnička. Dračice se do svých soupeřek pustily s vervou a od úvodního hvizdu doslova dominovaly. V každé třetině nasázely minimálně pět branek a nakonec do sítě Svitav nasázely úctyhodných 16 branek. Bodově se dařilo zejména Veronice Králové, která nasázela 4 branky a juniorce Anně Klvačové s pěti body. Pro druhou jmenovanou byla základní skupina poháru první zkušeností v ligových soutěžích za ženské áčko.

Jak hodnotí 1. kolo poháru kouč Jiří Starý? "Víkendové zápasy základní skupiny poháru splnily naprosto naše očekávání. Chtěli jsme vidět další naše hráčky v ostrých utkáních, vidět naše budoucí soupeře a sehrát další zápasy před začátkem ligové soutěže. Všechny tyto aspekty pohár splnil, získali jsme plno důležitých poznatků pro další práci a ve většině ohledů i potvrdil naše předpoklady. Když se ohlédnu zpětně za jednotlivými zápasy tak všechny pro nás byly něčím přínosné. Jak prohra s Dobruškou, která výborně a důrazně bránila a zkušeně proměňovala své šance, boj proti Jihlavské obraně, tak jednoznačné vítězství nad Přerovem, i vysoká výhra v posledním zápase proti Svitavám bude pro nadcházející prvoligovou sezónu pro náš tým důležitá. Pozitivně hodnotíme herní posun během pohárového víkendu jak jednotlivých hráček, tak celého týmu. Na druhou stranu nám pohár jenom potvrdil věci, na kterých musíme dál poctivě pracovat, pokud chceme být v této sezóně úspěšní."