K1 Florbal Židenice – Sokol Brno I EMKOCASE Gullivers B 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 40. Bednář - 21. Štěrbák, 25. a 42. Neděla, 33. Ruč

Podruhé v této sezoně se mužský A-tým střetl se záložním týmem Gullivers. Dlouhou dobu byl zápas nerozhodný a po první třetině se šlo do šaten za stavu 0:0. Ještě chvíli po začátku druhé třetiny se žideničtí drželi. Poté ale přišly dva góly během 4 minut z holí hráčů Gullivers a muži do konce třetiny s tímto stavem již nic nedokázali udělat. Se začátkem třetí periody přišel opět gól do židenické branky. Na to trenér Havelka reagoval oddechovým časem. Po krátké přestávce mužům pomohlo vyloučení soupeře na 2 minuty. I přes to, že Židenice přesilovou hru nedokázaly využít, záhy poté přece jenom skórovaly. O první a bohužel jediný gól v tomto zápase se postaral Petr Bednář po přihrávce Filipa Zelníčka. Na tuto branku dokázal soupeř ještě odpovědět a zápas tak skončil výsledkem 4:1 ve prospěch brněnských Gulliverů.

"Utkání proti Gullivers bylo více kontrolovanější, což nakonec hrálo v náš neprospěch. I přes rozsáhlou marodku jsme sestavili dvě smysluplné pětky. Bohužel jsme se ne zcela drželi toho, co bylo potřeba. První formace se příliš gólově neprosadila, druhá příliš nezvládla hru ve více kontrolovaném utkání a soupeři po chybách ve vlastní rozehrávce nabídla dva góly. To v takto kontrolovaném zápase rozhodlo, soupeř své šance využil a naše chyby potrestal. Absence některých gólovějších hráčů znamenala, že jsme ani nedali víc gólů. Pro obě lajny ale velmi důležité utkání. Pro jedničku při řešení situací v útoku, pro převážně mladou dvojku zase při práci s rozehrávkou a větší odpovědnost při hře s míčkem," okomentoval první zápas trenér mužů Michal Havelka.

Hornets Brno ZŠ Horní B - K1 Florbal Židenice 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)

Branky: 3. Joukl, 4. Kopečný, 21. Ryšánek - 6. Zelníček, 12. Bednář, 31. a 37. Nobilis

Jiný průběh mělo utkání proti Hornets Brno B. Už ve třetí minutě muži prohrávali 0:2. Tým se tím však nenechal rozhodit a díky Filipovi Zelníčkovi vyrovnal. Nejdříve skóroval Zelníček sám bez asistence a o 6 minut později přihrával Petrovi Bednářovi, který židenickým vrátil naději. Ve druhé třetině ale výsledek na svoji stranu překlopil soupeř a muži museli opět dotahovat. Do konce druhé třetiny se jim ale vstřelit gól nepodařilo. Třetí třetina patřila hráčům Židenic, když se dvakrát trefil Simon Nobilis a zařídil tak výhru pro svůj tým, jelikož soupeř už nedokázal na góly Židenic odpovědět. Muži v závěru utkání dostali ještě možnost navýšit díky přesilové hře. Tu však nedokázali využít a tak těsně vyhráli 4:3.

"Proti Hornets jsme inkasovali první dvě branky, obě z našich vlastních chyb a naivní hry s míčkem. Pak se nám ale podařilo správně namotivovat a utkání jsme nejen srovnali, ale i otočili. Zápas nám celkem sedl a i méně zkušení a mladší hráči odehráli mnohem lepší utkání. Individuálně velmi dobře zahráli Zelníček a Nobilis, ale celkově jsme podali týmově smysluplný výkon a zaslouženě vyhráli. V tomto utkání jsme chtěli víc než soupeř a i to rozhodlo," hodnotí Michal Havelka druhé utkání.

S celkovou hrou na turnaji je trenér spokojený. Pochvaluje si také, jak se tým více učí z chyb. "Celkově zatím děláme ve hře pořád hodně chyb, které nás často stály utkání. Zásadní změna posledního období je, že se začínáme z chyb poučovat, což je cesta ke zlepšení a stabilizaci výkonů. V tomto směru dobře pracují nejmladší hráči (Daniel, Nobilis, Lošťák). Pro budoucí podobu hry bude velmi důležité právě to, jak se budeme z dosavadních chyb poučovat. Suma sumárum vcelku zdařilý víkend a z mé strany v zásadě pozitivně vnímané dvojkolo. Příště budeme ještě lepší."