K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice 6:5 (1:3, 3:1, 2:1)

Branky: 19. a 29. Fuchsová, 35., 42. a 54. Straková, 38. Zimolová - 5. Lovišková, 7. Matějková, 9. Vernerová, 40. Tkadlecová, 57. Stůjová

Velmi těžkému soupeři musely juniorky vzdorovat v prvním domácím zápase v této sezoně. Do Brna totiž přijel Tatran Střešovice posílený hráčkami, které stabilně působí i v A-týmu žen. Roli favorita hostující hráčky začaly potvrzovat hned od začátku, v 9. minutě totiž vedly už 3:0. Spoustu týmů by takový start dostal do kolen, ale ne židenické juniorky. Ty se totiž postupně začaly herně zvedat a do konce třetiny snížily díky brance Viktorie Fuchsové. V 9. minutě druhé třetiny stejná hráčka snížila na rozdíl jedné branky, což domácí ještě více nakoplo. O šest minut později přišlo vyrovnání z hole Kristýny Strakové. Aby toho pro Tatran nebylo málo, o tři minuty na to dostala Dračice poprvé do vedení Monika Zimolová. Hosté ale ještě do konce druhého dějství vyrovnali. Juniorky chtěly potěšit 42 přihlížejících diváků prvním vítězstvím na domácí půdě a hned od startu třetí části šly výhře naproti. Ve 42. minutě totiž přidala druhou branku v zápase Kristýna Straková. Stejná hráčka v 54. minutě dovršila hattrick a Židenice se tak dostaly do dvoubrankového trháku. Tři a půl minuty před koncem základní části vlila hostujícím krev do žil Stůjová, ale víc branek už v zápase nepadlo. Židenické juniorky se po první třetině nevzdaly a nakonec zvítězily 6:5.

"Do sobotního zápasu s Tatranem jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a budeme se snažit favorita co nejvíc potrápit a co nejdýl ho držet na nule. To se nám bohužel nepodařilo a tak nám hned na začátku odskočil do tříbrankového vedení. Holky se rozjížděly poměrně pomalu, ale na konci třetiny to už začalo nějak vypadat. Navíc se nám podařilo dát gól a to nás hodně povzbudilo. V šatně jsme si něco řekli a od druhé třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Zápas jsme otočili až na 6:4 a začali věřit ve vítězství. Tatran šel do šesti a dal kontaktní gól. Holky však vedení obětavou hrou udržely. Zápas nabídl souboje, krásné akce, spoustu branek, takže věřím, že se musel všem líbit," ohodnotil sobotní duel kouč juniorek Zdeněk Frank.

K1 Florbal Židenice - FBŠ Slavia Plzeň 5:4pn (1:1, 0:0, 3:3, 0:0)

Branky: 5. Žampachová, 41. Klusáková, 50. Stehlíková, 56. Zimolová, rozh. nájezd Straková - 19. Lorencová, 45. Štampachová, 50. Horká, 54. Duchková

Ve druhém zápase se role vyměnily. Domácí celek byl pasován do role favorita, která mu od úvodního buly příliš nesvědčila. Sice  v 9. minutě otevřela skóre Zuzana Žampachová, ale od té doby se židenické hráčky spíše trápily a přizpůsobovaly se pomalejší hře soupeře. Tomu se navíc minutu před koncem první třetiny podařilo brankou do šatny srovnat. Druhé dějství nenabídlo příliš pěknou podívanou, naopak v tom třetím se s brankami doslova roztrhl pytel. 15 sekund po nástupu na hřiště skórovala Petra Klusáková, ale hosté o čtyři minuty později znovu srovnali krok. Pět minut na to vrátila domácím vedení Stehlíková, ale za pouhých 17 vteřin bylo potřetí v zápase srovnáno. Plzeň se díky vyrovnávací trefě dostala na koně a překvapeným domácím přidala čtvrtou branku a dostala se tak poprvé v zápase do vedení. Židenice se ale s nepříznivým výsledkem nechtěly smířit a v přesilové hře vyrovnaly, pošesté se v rozjetém ročníku 1. ligy juniorek prosadila Monika Zimolová. V prodloužení gól nepadl, rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy. V nich se židenické hráčky ani jednou nemýlily a připsaly si druhý bod do tabulky.

"V neděli s Plzní to hned od začátku bylo opět jedno velké trápení, i když se holky snažily vnutit svoji hru soupeřkám. Pokaždé se začaly rozjíždět a soupeř nás ukolébal pomalou rozehrávkou a trpělivou hrou odzadu. Celý zápas to byla přetahovaná, která dospěla do prodloužení a následně do nájezdů. V těch jsme naštěstí byli stoprocentní a zaslouženě brali dva body. Je to sice určitá malá ztráta, ale s ohledem na vývoj utkání to bereme. Rozhodně si ale cením morálu, který holky projevily během celého víkendu. Nepoložily se za nepříznivého stavu ani v jednom zápase a týmovými výkony si došly pro dvě výhry. Bohužel proti papírově slabším soupeřům se trápíme a myslíme si, že se porazí sami. Naopak proti favoritům se holky dokážou semknout a jako mančaft neskutečně šlapat," prohlásil po turnaji trenér Frank.

Juniorky se s osmi body po úvodních čtyřech kolech nacházejí na průběžném 6. místě tabulky 1. ligy. Další zápasy je čekají až 23. a 24. října, kdy na domácím hřišti vyzvou FBS Olomouc a TJ Jablonné nad Orlicí.