FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - K1 Florbal Židenice 11:2 (4:0, 0:0, 7:2)

Branky: 5., 41. a 58. Pudišová, 6. Středulová, 8., 42. a 59. Mlejnková, 18. Chalupová, 45. Blažková, 53. Zuzaníková, 59. Hurníková - 56. Fuchsová, 60. Klára Jahodová

Vyloučení: 1-1; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Dupčáková 14 - Večeřová 30

Brněnské ženy se zatím nachází mimo osmičku zajišťující postup do vyřazovacích bojů. Zbylé zápasy v základní části tedy budou velice důležité. Každý bod může ve finálním zúčtování hrát roli. Dračice si přály vstoupit do nového roku vítězně, nicméně extraligový program je poslal do Ostravy. Tamější tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se v letošní sezóně prezentuje skvělou formou a zatím ztratil pouze 8 bodů. Na Dračice tak čekal nelehký úkol. Rozdíl v kvalitě obou týmu byl znatelný od první minuty. Bohužel pro Židenice byla Ostrava i efektivní a své šance dokázala využívat. Do půlky první třetiny se prosadila Pudišová, Středulová a Mlejnková. Těžko soudit, jestli prvních deset minut potřebovala brněnská děvčata na probrání po silvestrovských oslavách, ale následně se hra vyrovnala. Ostrava sice dokázala svůj náskok ještě před koncem třetiny navýšit na 4:0 zásluhou Chalupové, to byla ale na dlouhou dobu jediná změna skóre. Náskok z první třetiny pravděpodobně způsobil pokles aktivity domácích. Ani jeden z týmů si během druhé třetiny nedokázal vypracovat šanci, která by stačila na překonání skvěle chytajících brankářek. Skóre po druhé třetině tedy zůstalo nezměněno.

Trenér domácích pravděpodobně o přestávce zmínil pokles aktivity, protože do závěrečné části nastoupil tým, který střílel ostrými. Dračice se ještě nerozkoukaly a Večeřová už musela po 62 vteřinách tahat podruhé míček z brány po slepených gólech Pudišové a Mlejnkové. Promluva v šatně musela být řádná, protože i nadále domácí hráčky nepolevovaly v náporu na židenickou bránu. Byla jen otázka času, kdy dojde k navýšení skóre. K tomu došlo v čase 44:06, na 7:0 navýšila Blažková. Po nevyužitých přesilových hrách na obou stranách se skóre opět měnilo a znova to byla Večeřová, která kapitulovala po střele Zuzaníkové. V 56. minutě alespoň trochu potěšily židenické fanoušky juniorské naděje. Vendula Kasal přihrála Viktorii Fuchsové, která krásnou střelou nedala brankářce šanci a odmítla potupnou nulu na židenickém střeleckém účtu. Domácí hráčky bohužel pokračovaly v nastoleném trendu a postupně se prosadily ještě Pudišová, Mlejnková a Hurníková. Osm vteřin před koncem alespoň trochu spravila pachuť Klára Jahodová, která využitým protiútokem stanovila konečné skóre na 2:11.

Silný soupeř nedal brněnským děvčatům šanci. Kunratice navíc porazily v souběžně hraném utkání Bulldogs Brno a vypracovaly si na 8. příčce pětibodový náskok. Do konce základní části ale stále zbývá 6 zápasů a ve hře je 18 bodů. Další šanci na bodový zisk budou mít Dračice v neděli 9.1. od 15:00 na MSH Vodova, kde je čeká další těžký soupeř - Chodov.

Autor článku: Ondřej Vývoda