Minulý pátek vyrazila početná skupina židenických florbalistů a florbalistek do Ostravy na turnaj Ostrava Cup. Celkem šest družstev bojovalo v barvách Židenic a dohromady se žideničtí Draci a Dračice ukázali ve 30 utkáních.  

Nejstaršími zástupci na turnaji byli dorostenci. Ti v úvodu turnaje dvakrát prohráli, avšak v dalších třech zápasech se jim dařilo. Stopku v turnaji jim udělil slovenský celek, který kluky vyřadil v semifinále poměrem 0:7. 

Výsledky: 

vs. FBC HRANICE 1:2 

vs. FBC Red Bull 3:6 

vs. FBC TIGERS PORUBA z. s. 5:1 

vs. Pitbulls Ivančice 4:2 

vs. FBC ČPP Bystroň Ostrava modří 6:2 

vs. Tsunami Záhorská Bystrica 0:7 

Celkem šest utkání odehrály starší žákyně, které se probojovaly do finále play-off B. V základní skupině utekl holkám jeden zápas jen těsně a prohrály o gól. V pátek v pozdním utkání urvaly remízu s Uherským Brodem a v sobotu zvítězily nad Vítkovicemi. Po prohře ve čtvrtfinále s polským celkem čekalo holky play-off B. V něm se díky dvěma výhrám dostaly do finále. 

Výsledky: 

vs. Asper Šumperk 1:2 

vs. 1. AC Uherský Brod ZŠ pod Vinohrady 3:3  

vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:2 

vs. COCHISE BURGER ŁODZ 3:4 

vs. 1. AC Uherský Brod ZŠ pod Vinohrady 7:1 

vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:4 

To mladší žáky čekala poměrně menší porce zápasů než dorostence a starší žákyně. Ve skupině odehráli tři zápasy a přes první kolo play-off už se bohužel nedostali. Ve skupině si ale zahráli se zahraničním týmem, se kterým uhráli remízu. Statečně také bojovali proti Hlučínu, který těsně porazili. Ve čtvrtfinále turnaje narazili na Zlín Lions, kteří jim nedali moc prostoru pro postup do dalšího kola. 

Výsledky: 

vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4 

vs. Cochise Burger Łódź 4:4 

vs. FBC Hlučín 5:4 

vs. Zlín Lions 3:10 

Mladším žákyním bohužel turnaj příliš nevyšel. Holky se navíc musely poprat s absencí brankářky a tak cestu turnajem neměly jednoduchou, avšak bojovaly v každém zápasu od začátku až do konce. V průběhu turnaje se hra zlepšovala a holky střílely více a více branek. Cestu jim ukončil tým Florbal Slovenská Ľupča, se kterým Židenice těsně prohrály. 

Výsledky:

vs. FBC Tornáda Lutín 0:11 

vs. PUKS Trzebinia 4:19 

vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:6 

vs. Florbal Slovenská Ľupča 4:6 

Elévky na Ostrava Cupu zaznamenaly padesátiprocentní úspěšnost. V úvodních dvou zápasech zvítězily a v dalších dvou naopak svým soupeřům podlehly. Na turnaji se setkaly se zajímavými soupeři, jako je například FBC Ostrava nebo FBC Olomouc. 

Výsledky: 

vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:0 

vs. FBC Letka Toman Finance Group 3:0 

vs. FBS Olomouc 1:12 

vs. Florbal Slovenská Ľupča 0:11 

Nejúspěšnějším týmem z naší výpravy jsou jednoznačně elévové. Ti navázali na povedené výkony na turnaji v Brně. Ve skupině dvakrát zvítězili a porovnali také síly s Vítkovicemi, se kterými remizovali. Brány do finále jim zavřeli otrokovičtí Pantheři, avšak v boji o třetí místo dokázali kluci zvítězit a z turnaje si odváží bronz! 

Výsledky: 

vs. Cochise Burger Łódź 4:1 

vs. HC RT TORAX Poruba 2014 6:0 

vs. 1. SC TEMPICH Vítkovice Draci 2:2 

vs. HC RT TORAX Poruba 2014 3:0 

vs. PSG PANTHERS OTROKOVICE 1:2 

vs. FBC Gepardi Brno 4:3

foto: Flickr Ostrava Cup 

#fightlikeadragon #kdeflorbalznamenavice #florbalzidenice