Oblíbený domácí mládežnický turnaj Open Game je minulostí. Všech 9 židenických týmu bojovalo o nejlepší výsledky. Spousta odehraných zápasů přinesla týmům nové zkušenosti a společně strávený čas utužoval vztahy v týmu. Nejlépe se nakonec zadařilo týmu juniorek, kterému se podařilo vybojovat 3. místo! Níže najdete hodnocení trenérů jednotlivých kategorií. 

MINIPŘÍPRAVKA

Nejmladší kategorie minipřípravka měla na turnaji dvě družstva, Pink a Black. Pro mnoho hráčů to byla první zkušenost s turnajem takového formátu. O to víc chvályhodné je to, jak dobře turnaj zvládli.

Zhodnocení trenérky Zuzany Žampachové:

„Za kategorii minipřípravek jsme měli na turnaji dokonce dvě družstva. Turnaj byl dost náročný, protože se hrálo mnohem víc zápasů, než jsme zvyklí. Děti se s tím popasovaly skvěle. Družstvu Pink se v sobotu dařilo opravdu hodně, podařilo se nám vyhrát 5 ze 6 zápasů. Zápasy nebyly lehké, ale kluci poctivě brali soupeřům míčky a nepustili je tak vůbec ke hře. V neděli nás pak čekala série čtyř velmi vyrovnaných zápasů, kde se diváci teda určitě nenudili. Pro kluky to je skvělá zkušenost, jak otočený zápas, který se nám nakonec podařilo vyhrát, tak i konečná prohra v boji o třetí místo. Náladu klukům spravily medaile a pohár, který se v této kategorii dostává i za 4. místo. Naši největší střelci byli Luky Jimramovský a kluci Novobilští.

V družstvu Black byly mladší děti, takže pro ně byl turnaj o to těžší. Přesto si našly soupeře, s kterými dokázaly hrát vyrovnaně. Na posledním sobotním zápase jim fandilo několik florbalistů Mladé Boleslavi. Dětem se to samozřejmě líbilo, a i díky tomu daly spoustu gólů a Davča v bráně chytil úplně všechny střely. V neděli pak družstvo Black uhrálo krásné 7. místo. Turnaj jsme zakončili týmovou pizzou. Mám velkou radost z toho, jak se všechny děti zlepšují a jsem ráda, že je to baví.“

ELÉVKY

Družstvo elévek odehrálo během dvou dnů 7 zápasů. Základní část holky poslala do zápasu o sedmé místo, který po kontumaci vyhrály. Turnaj a sezonu jako takovou šel tým společně zakončit do parku.

Zhodnocení trenéra Tadeáše Brhela:                                     

„Družstvo elévek zakončilo o víkendu 22.-23.6. svoji sezónu turnajem Hummel Open Game v Brně. Děvčata do sobotního dne vstoupila zápasem s Hornets, pokračovala postupně s Hattrickem, Turnovem, Bulldogs a sobotní den zakončily holky soubojem s Olomoucí. A přesto, že se většina utkání nesla ve znamení převahy soupeře a podařilo se nám vstřelit pouze 3 góly, si holky turnaj užívaly, co to šlo. Navázaly nová kamarádství s hráčkami z jiných týmů, kterým také v dalších zápasech fandily. Během větší větší pauzy se vydaly vstříc centru Brna na občerstvovací nákup v podobě zmrzliny. V neděli děvčata čekala už jen dva zápasy, a to s polským týmem z města Gródek a Uherským Brodem. V posledním utkání se nám dokonce těsným výsledkem podařilo vyhrát a holky tak zakončily turnaj výhrou. Následovat měl boj o umístění právě s polským týmem, který se však už vydal na cestu domů a zápas jsme tak kontumačně vyhráli. Nedělní zápasy jsme zakončili výletem do parku, kde jsme si vychutnali zaslouženou pizzu. Poté už byla sezóna družstva elévek oficiálně ukončena. Všem děvčatům děkujeme za předvedené výkony nejen po dobu turnaje Open Game, ale po celou sezónu. Přejeme krásné prázdniny a na všechny se budeme těšit v příští sezóně.“

ELÉVOVÉ

Tým elévů si ve skupině vedl velmi dobře. Žideničtí Draci po základní části sdíleli stejný počet bodů s Panthers Praha a tak rozhodlo skóre o krásném druhém místě v tabulce. Turnaj pro elévy skočil v prvním kole playoff, kdy po vyrovnaném souboji v poslední minutě podlehli soupeři ze Slovenska.

Zhodnocení trenéra Davida Bednáře:

„Na turnaj bylo finálně nominováno celkem 16 hráčů tak, abychom maximálně využili kapacitu družstva a maximalizovali tak prožití zkušeností i zážitků. Turnaj jsme pak pojali trenérsky s cílem především prezentovat se takovou hrou, kterou jsme v sezóně trénovali a kterou koncepčně v kategorii elévů chceme. Do hry jsme tedy měli tři hlavní cíle – 1. Každé střídání máme alespoň jednu nebezpečnou střelu; 2. Roztahujeme hřiště spoluhráčům do hloubky; 3. Soupeř na naší polovině je do jedné vteřiny pod tlakem obránce. Musím kluky velice pochválit za to, že 90% herního času ve všech utkáních se tyto prvky ve hře objevovaly a naše hra tak byla velice aktivní, dravá a v útoku bylo naše družstvo nebezpečné. Co se týče zkušeností, tak problémy hráčům dělalo zejména překonat velké soupeřovy brankáře, kdy hráči nakonec přišli na to, že je třeba dostat míček blíže k bráně a zakončovat z jiných pozic, než střelami z dálky. Po vyhodnocení turnaje nám také vyšlo, že soupeři se prosazovali z drtivé většiny pouze z protiútoků. To jednoznačně vypovídá o tom, že naši hráči měli většinu utkání ve své režii a hráli na míčku. Soupeři pak profitovali z našich věku přirozených chyb.

Naše družstvo si vedlo skvěle ve skupinové části, kde se soupeř po utkání s námi ani jednou neradoval. Zejména v utkání s Milevskem hráči předvedli skvělý týmový duch, kdy za nepříznivého stavu nevzdali utkání a otočili ho v poslední minutě ve svůj prospěch.

Ve finále se bohužel družstvo nedostalo turnajem daleko, když vypadlo v prvním utkání playoff. Je třeba si uvědomit, že na dětské týmy nelze pohlížet stejně jako na dospělé a směřovat k nim výsledková očekávání. Vede to k nezdravým generalizacím a zapomínáme pak, jak skvěle kluci hráli nebo i to, že z pěti utkání prohráli jen jedno. To že se v našich očích jednalo o to „nejdůležitější utkání“ nevypovídá nic o výkonu ani snaze hráčů v utkání a neznamená to, že hráči něco udělali špatně. Proto bychom na hodnocení turnaje skrz toto neměli pohlížet.

I přes tento výsledek tedy můžeme být na naše hráče hrdí. Ukázali velkou snahu, odhodlání a dovednosti, které si zaslouží uznání a zasloužily si i uznání soupeřů. Turnaj nám poskytl mnoho cenných zkušeností, které využijeme v nadcházejících zápasech a trénincích.“

MLADŠÍ ŽÁCI

Tým mladších žáků opouštěl tabulku bez jediné prohry. V sobotu po úspěšném prvním zápase v playoff se jim stalo v druhém kole osudným družstvo ze Skutče.

Zhodnocení trenéra Dana Lošťáka:

„Mladší žáci na brněnském turnaji OpenGame odehráli celkem 6 utkání. Skupinová část se velmi povedla, kluci hráli aktivní florbal a nebáli se hrát s míčkem. Co bych vypíchnul tak zejména samostatnost této skupiny, kdy hoši zvládli všechny utkání od rozcviček až po zpětnou vazbu většinově sami. Dokázali si před utkáním vytvořit sestavy, v průběhu utkání dokázali popsat co se stalo a bude dít a jak na to zareagují, po utkání si říct, co byly naše silné stránky a co slabé, na které se do dalších utkání zaměříme. Rozvojový cíl turnaje byl zaměřen na aktivní hru s co největším počtem střel a co nejrychlejší dostupovaní hráčů na vlastní polovině. Po turnaji mohu říct, že kluci oba tyto úkoly zvládli. V aktivním pojetí hry jsme měli průměrně 2 střely za střídání a dostupování hráčů nám většinou trvalo do jedné sekundy. Kluci svojí pílí a týmovostí tak překonali 1. kolo playoff proti týmu PSKC Okříšky. Ve 2. utkání playoff jsme se utkali s týmem FBC Skuteč. Soupeř byl fyzicky větší a rychlejší, technicky jsme na tom byli vyrovnaně. I přes 7 vstřelených branek soupeře se kluci dokázali semknout a vstřelit 3 branky ihned po sobě a utkání lehce zdramatizovat.

Celý turnaj hodnotím velmi kladně, sledovat hru a pomáhat mladším žáků, kteří se neustále posouvají, mě bavilo a věřím, že kluci si turnaj také užili. Také velké díky rodičům za podporu kluků na turnaji!"


MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Týmu mladších žákyň se možná nedařilo zápasy vyhrávat, ale každým zápasem se jejich hra posouvala dál a dál. V posledním zápase proti Prague Tigers se blýskla Kiki Křečková, která vstřelila hattrick!

Zhodnocení trenérkou Zuzanou Žampachovou

„Týmu mladších žákyň na Hummel přišly pomoct elévky a také holky z Troopers. Turnaj byl super a myslím, že jsme si ho všechny užily. První zápasy byly velmi náročné, ale i když jsme dost prohrávaly, tak holky vždycky makaly a bojovaly až do konce. V pátek po dalším nepříliš vydařeném zápase proti Grodku jsme si daly pizzu, což byl výborný nápad, protože od té doby jsme hrály úplně jinou hru. Zápasy proti Lutínu a pak nedělní zápas proti Tigers mi přišly hodně podobné. V dobrém slova smyslu. Hrály fakt dobře, bojovaly, střílely a taky začaly využívat dlouhé přihrávky po mantinelech. V bráně nás podržela Áďa, která teda chytila opravdu asi 95% střel co na ní letělo. V poli pak v neděli zazářila Kiki, která dala hattrick. Do prvního zápasu jsme vstupovaly s 15 holkama a turnaj jsme ukončily s 8. Všechny si zaslouží obrovskou pochvalu a především ty, co vydržely až do konce.“

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Starší žákyně po jedné výhře, remíze a dvou prohrách v základní části, vyzvaly v prvním kole playoff tým Floorball Club Písek, který bez jediného zaváhání porazily 5:0. Cestu napříč turnajem jim ukončil ve čtvrtfinále vítěz celého turnaje v této kategorii Tatran Střešovice.

Zhodnocení trenérky Michaely Sabolové

„Holky bych chtěla neskutečně moc pochválit, za celý turnaj. A to především za jejich bojovnost v zápasech, protože všechny bojovaly statečně. Jsou všechny opravdu moc šikovné a těším se až si s nimi zahraji jednou v našich ženách! Také bych chtěla i moc poděkovat rodičům za obrovskou podporu, byla pro holky důležitá a hnala je k větší motivaci. Opravdu si takové podpory cením! Mimo jiné jsme si připravili piknik a šli na bowling, na který jsme se vydali mezi zápasy. Turnaj byl z mé stránky velice užitý a vydařený a celou dobu tam panovala skvělá atmosféra. Moc jsem si tento turnaj s holkami užila a těším se na další takové turnaje, a celkově i na novou sezónu!“

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci si odnáší z brněnského turnaje Open Game spoustu postřehů do nadcházející sezony. Cesta turnajem jim skončila zápasem proti družstvu z Kladna, se kterým vedli do 10. minuty vyrovnaný souboj.

Zhodnocení trenéra Martina Peitla:

„Před turnajem si kluci řekli, že chtějí, aby se v jejich hře objevovalo napadání soupeřovy rozehrávky, osobní obrana a nebezpečnost. V prvním zápase se ukázalo, že nám problém dělá osobní obrana a nedokážeme se prosadit v útoku. Proto jsme se v druhém zápase snažili tyto dvě věci vypilovat a naší hru jsme neměnili. V druhém zápase se ukázaly už konkrétní věci a to že nám v obraně hráči jednoduše utečou a tím rozbijí celou naší obranu. V útoku zase to, že si nedokážeme vytvořit šance, které by ohrožovaly bránu soupeře a mnoho zbytečných ztrát balónku v přechodu do útoku. Ve třetím zápase se kluci domluvili, že zkusí změnit hru a zahrají zónovou obranu. Bylo vidět, že někteří hráči se učí za pochodu, za což bych je chtěl pochválit, protože se střídání po střídání posouvali vpřed. Poslední zápas ve skupině nedopadl podle našich představ. Naše hra na začátku vypadala velmi sebevědomě. Objevovaly se dobré přechody 1v1. Po obdrženém gólu se naše hra změnila a kluci se už nedokázali vrátit k naší hře, která na soupeře fungovala.

Utkání v play off už od prvního střídání bylo vidět, že chceme hrát my. Bylo vidět, že kluci se poučili z chyb, které byly v předešlých zápasech. Hráli jsme poctivě na míčku a snažili se ho lacině neztrácet. Postupem utkání jsme obdrželi smolné tresty, které soupeře posunuly do vedení a my už na to nedokázali reagovat. Celý turnaj nám ukázal, že je potřeba se poučovat z chyb a neopakovat je. V útoku je potřeba zapracovat na vytváření nebezpečných šancí a ty také proměňovat. Na konec bych kluky chtěl pochválit za výkony v zápasech."


JUNIORKY

Pohádkovou cestu základní skupinou si prošly naše juniorky. Z pěti odehraných zápasů, se jim povedlo vyhrát čtyři, přičemž ve dvou z nich odcházely s čistým kontem. Vybojovaných 12 bodů je katapultovalo přímo do čtvrtfinále, ze kterého židenické juniorky odcházely úspěšně a opět s nulou! Semifinálový souboj s výběrem Cirkus Praha skončil lépe pro soupeře, juniorky se tak mohly těšit z krásného 3. místa! K němu přispěly také nové posily, Karolína Čižmárová a Nela Bolfová, které do Židenic přišly na roční hostování z Bulldogs Brno, nebo Monika Flajzarová, ta do Brna přestoupila z kyjovských Dragons.

Zhodnocení trenérky Evy Filipové:

„Po delší pauze bez zápasového tempa byl náš začátek poněkud vlažný. Avšak postupně jsme se rozkoukaly a předvedly dobré výkony, jak individuální, tak týmové. Utkaly jsme se s týmy, které již dobře známe z ligy, a také jsme poznaly nové soupeřky, které nám turnaj okořenily. Ráda bych vypíchla zápas proti Vítkovicím. Holky se probudily a najednou přepnuly do vyššího módu. Byl znát hlad po odvetě, jelikož jsme měly holkám z Vítkovic co vracet ze sezóny. A to se povedlo, navíc s čistým kontem. Fungoval pohyb, přesné nahrávky, komunikace a střelecká aktivita byla vysoká. Těší mě, že se do sestavy zapojily naše nové posily, které rychle zapadly jak na hřišti, tak do kolektivu.

Semifinálový zápas se nevyvedl dle našich představ. Je však potřeba ohlédnout se za celým turnajem a řekla bych, že s medailemi odcházíme zaslouženě. Celkově bych náš výkon hodnotila pozitivně. Navíc jsme utužily vztahy, užily si spoustu zábavy a turnaj jsme završily společným piknikem. Sedm odmakaných zápasů, pět sladkých výher, nespočet zážitků a jeden fantastický tým. Děkuji holkám za příjemně strávené dny pohromadě.“

JUNIOŘI

Tým juniorů, který byl postaven převážně z dorostenců, měl před sebou velkou výzvu. Navázat na juniorské tempo byl oříšek, ale do každého zápasu vstupovali silnější. Turnaj přinesl mladým hráčům náhled na to, co je bude příští sezonu čekat.

Zhodnocení trenéra Dominika Němčanského:

„Na turnaj jsme se vydali s velmi mladým týmem, se kterým bylo v plánu sesbírat co nejvíc zkušeností s juniorským florbalem. První utkání ve skupině od nás nebylo dobře odehrané. Téměř celý zápas jsme bohužel odehráli se snahou si prosadit dorostenecký styl florbalu, kdy jsme spoléhali na velmi naivní a zbrklé rozhodnutí. Druhé utkání bylo z našeho podání již více zkušené a podařilo se nám velmi rychle adaptovat na klidnější a rozvážnější hru. Další utkání ve skupině probíhala v podobném duchu, kdy jsme z části naráželi na zkušenost soupeře, ale zároveň se nám dařilo postupně zlepšovat a zrychlovat naši hru. Nejlepší utkání turnaje jsme odehráli v sobotu, když začalo playoff proti jednomu z týmů ze skupiny. V některých částech utkání se nám dařilo přebrat otěže zápasu a prokázali jsme vysokou úroveň hry na balónku, a dařilo se nám plnit potřebné aspekty hry, jako je tlak do brány nebo rychlost hry. Celý turnaj nám ukázal aspekty, na kterých musíme jako tým zapracovat do další sezóny.“

Děkujeme všem kategoriím za reprezentaci klubu a těšíme se na další turnaje!

#Zidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon