Velká marodka ve skupině dorostenek a juniorek způsobila, že do Kyjova odcestovala výprava devíti statečných. Na místní sportovní hale nastoupily proti domácím Dragons a prvnímu týmu tabulky Bulldogs Brno.

V prvním zápase na sebe narazily týmy s nízkým počtem hráček. I Kyjov totiž nepostavil dvě plné formace. Úvodní třetina byla herně vyrovnaná, oba týmy se i přes malý počet hráček snažily hrát aktivně. Skóre otevřela hned v 2. minutě židenická Vendula Žáková. Následovala produktivní čtyřminutovka domácích, zejména Veroniky Strakové. Šikovná hráčka Dragons vstřelila rychlý hattrick a domácí tak odskočili na rozdíl dvou branek. Ve druhém dějství začaly mít více ze hry židenické, kterým se také podařilo snížit. Podruhé se trefila Vendula Žáková. Židenice byly více na balonku, ale svou převahu nedokázaly přetavit ve srovnání. Naopak domácí znovu utekli do dvoubrankového trháku a opět díky Strakové. Minutu a čtvrt před koncem sice snížila Adéla Žampachová, ale vyrovnat se Židenicím nepodařilo. Nepomohla ani hra v šesti. V souboji Dračic tak byly úspěšnější domácí, které zvítězily těsně 4:3.

"Zdravotní situace ve skupině dorostenek a juniorek nás bohužel donutila odjet na turnaj dorostenek v 7 lidech do pole a dvěmi gólmankami. Cílem tedy bylo turnaj přežít hlavně zdravotně a fyzicky. Vzhledem k tomu, že se holky střídaly na postech, kde často spíše nehrají, nechtěla jsem je trápit ještě taktickými pokyny. Rozhodně jsem ale i s takto nízkým počtem hráček nechtěla hrát beton a čekat, co soupeř vytvoří. V prvním zápase jsme se tedy utkali s domácím družstvem, jež také nemělo příliš mnoho hraček a tak jsme hráli otevřenou partii. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byly lepším týmem na hřišti, který se dostal mnohem více k zakončení a také strávil více času na balonku. Bohužel ale soupeř skóroval z našeho nedůrazu a my jsme se jej snažili dotáhnout. Holky si vyzkoušely také hru v šesti, ale na to soupeř reagoval zataženou obranou a nechtěl nám věnovat jedinou střelu. Myslím si, že zápas jsme odehrály ve slušném tempu se slušnými útočnými akcemi, které troskotaly na neschopnosti trefit florbalovou bránu - spíše jsme skórovali do té větší, fotbalové," řekla k úvodnímu souboji trenérka Natálie Janečková.

První tým tabulky Bulldogs Brno byl druhým soupeřem dorostenek v Kyjově. Mladé Dračice se nenechaly soupeřem zastrašit a zaměřily se zejména na poctivou obranu. Přesto soupeřky v 7. minutě vedly už 2:0. Gólem do šatny půl minuty před koncem první třetiny však snížila Vendula Žáková. Židenicemi vychovaná Lenka Vojáčková sice zvýšila na 3:1, ale šest sekund na to se z korigující branky radovala Adéla Žampachová. Stejná hráčka navíc o dvě minuty později překvapivě vyrovnala na 3:3. Nadějný výsledek Dračice neudržely, necelé dvě minuty před koncem soupeřky rozhodly o těsné výhře.

Druhý zápas hodnotila zaskakující trenérka Jitka Drápalová. "V druhém zápasu dne nás jako soupeřky čekaly Buldočky. Vzhledem k tomu, že se soupeřky drží na první příčce tabulky, očekávaly jsme velmi těžký zápas. Do pole jsme nastoupily v počtu 8+1, z toho do obrany naskočila i druhá brankářka Klárka. Soupeřky byly více na míčku a snažily se vytvářet gólové příležitosti. Nám se dařilo poctivě a tvrdě bránit, tím jsme soupeřkám hru velmi znepříjemňovaly. Co jsme neubránily, pochytala Nelča v bráně, občas jsme měly i štěstí, když soupeřky pohrdly velkými příležitostmi ke skórování. Do útoku jsme si vypracovaly sice jen menší množství šancí, ale zvládly jsme vstřelit 3 góly. Zápas byl tak výsledkově vyrovnaný až do konce. Holky odmakaly každou vteřinku co jim síly stačily a věřím, že si zápas užily. Na úplném konci se sice soupeřky zvládly prosadit a urvat tak výhru pro sebe, naše holky se ale nedaly lacino a nenechaly se zastrašit papírově silnějším soupeřem a jejich plnou střídačkou."

Další turnaj dorostenky odehrají až v sobotu 7. ledna na VUT v Brně.