Dračice v rozjeté sezoně vítají posilu do svého kádru. Ze slovenské Nitry přichází Michaela Styková, která se v barvách Slovenska představila i na juniorském mistrovství světa ve švédské Uppsale. Na mistrovství odehrála 4 zápasy a připsala si jeden bod. 

Styková s florbalem začínala v Banské Bystrici, vyzkoušela si také angažmá v Partizánskom a do Židenic přichází z extraligové Nitry. Nová posila s vedením klubu jednala od letního soustředění ve Znojmě, které absolvovala společně s týmem, přestup se ale podařil dojednat až nyní. "Míša se zúčastnila soustředění, na kterém udělala velký dojem. Nejen herně, ale i charakterově, do kolektivu okamžitě zapadla. Přesun se ale nerodil lehce, a to zejména kvůli školním povinnostem. Letos totiž maturuje, takže bylo nejprve potřeba vyřešit, jestli bude moci studovat poslední ročník střední školy dálkově. Míša ale měla velkou chuť se k Židenicím připojit a nakonec se všechno podařilo zařídit, za což jsme rádi," okomentoval příchod posily manažer klubu Lukáš Konvičný. 

Působení v české Extralize je dalším důležitým krokem v kariéře mladé ambiciózní hráčky. I přes jiné nabídky z české nejvyšší soutěže si vybrala Židenice a na angažmá v Brně se moc těší. "Dostala jsem nabídku nabrat nové zkušenosti a hrát nejvyšší ženskou ligu v Česku za Židenice. S radostí jsem jí přijala. S holkama jsem se poznala už v létě na soustředění, takže jsem věděla, do jakého kolektivu přicházím. Přijaly mě mezi sebe velmi dobře a s některými jsem po zmíněném soustředění zůstala v kontaktu. Velmi se na všechno těším a doufám, že týmu pomůžu uspět v Extralize. Nabídka Židenic mě nadchla, takže abych mohla přestoupit do Brna a bydlet tady, tak jsem si nejprve musela ve škole vyřídit individuální plán. Ve škole s tím neměli žádný problém, naopak, podpořili mě a drží mi palce. Těším se na tréninky a zápasy, na kvalitní florbal, na nové zkušenosti a na to, jak na sobě budu pracovat a zlepšovat se. Těším se na tým, na holky a na nové zážitky."

Přestup Stykové je velkou vzpruhou pro A-tým, který na startu nové sezony nemůže počítat s několika zraněnými oporami. Trenér Jiří Starý věří, že slovenská reprezentantka bude posilou. "Jsme rádi, že si Míša vybrala Židenice. Věříme, že se s jejím příchodem zvýší konkurence v týmu a že bude posilou pro naši hru v útoku."

Devatenáctiletá Styková by měla poprvé nastoupit už v neděli na brněnském SportPointu, který bude hostit první letošní derby proti Bulldogs. 

Miška, vitaj v Brne a nech sa ti tu darí!