Jihomoravská liga i přebor mladších žáků měly na programu další zápasy. Dračí týmy Black a Blue nastoupily v Tuřanech, respektive ve Slavkově a shodně odehrály tři zápasy. Dokonce čtyři zápasy zvládly v sobotu mladší žákyně, které se utkání od utkání zlepšovaly. Všechny týmy předváděly na turnajích dobré výkony a ukazují, že nastavený směr ve sportovní části začíná nést ovoce. Přečtěte si níže komentáře trenérů a jejich pohled na zmíněné tři turnaje.

Mladší žáci Black - komentář trenéra Michala Havelky

V prvním utkání proti Znojmu jsme se setkali s fyzicky i technicky srovnatelným soupeřem. Výrazný rozdíl znamenalo pojetí hry. Byli jsme mnohem odvážnější, aktivnější při napadání soupeře a získali tak spoustu míčků a šancí. Sami jsme se nebáli šance tvořit, občas se v utkání objevily i pěkné kombinace. Pojetí naší hry v tomto utkání v zásadě odpovídalo tréninkovému nastavení. Místy příliš individualistická řešení plně odráží věk, ve kterém se hráči nacházejí a v tuto chvíli z hlediska procesu výchovy hráčů neznamenají žádný zásadní problém. Velmi pozitivní bylo, že hráči kromě plnění úkolu, kdy si sami tvořili sestavu, který zvládli, dokázali také přenést do hřiště mnoho aspektů, na kterých pracujeme, zejména napadání a snahu dát gól.

Druhý zápas proti Gepardům se nesl ve znamení fyzické i technické dominance z naší strany. Také herní myšlení a schopnost se rozhodovat v našem pojetí hry znamenala vytvoření mnoha šancí. I v tomto utkání hráči dostali úkol sestavu změnit a poskládat ji podle jiných parametrů. S tímto úkolem a odpovědností za něj se popasovali na výbornou. Hra opět odrážela nastavení z tréninků a odpovídala očekáváním.

V třetím duelu proti Gullivers jsme se utkali po všech stránkách se srovnatelným soupeřem. Velmi zásadně nás prověřilo, že soupeř vstřelil první branku a dále vedl. To většinu hráčů znatelně rozptýlilo. Absence sebedůvěry ve vlastní schopnosti v tomto utkání díky připuštění si důležitosti skóre znamenala, že se hráči začali uchylovat jednak k nelogickým řešením a rozhodnutím ve hře a druhak začali používat pro dosažení výhry neherní prostředky - pokřikování po soupeři na střídačce, snaha faulovat apod. To svědčí o absenci vnitřní motivace. Pro větší část hráčů stále není cílem HRA jako taková, ale VÝHRA. Ve chvíli, kdy se sníží jejich šance vyhrát, přestanou konstruktivně hrát a uchylují se k frustrovaným projevům. Z dlouhodobého hlediska se jedná o zásadní problém, na kterém je třeba dále pracovat. Jinými slovy naše sebevědomí je odvislé od počtu vstřelených gólů a klesá s počtem branek obdržených. V cílovém stavu, ke kterému chceme směřovat, je sebevědomí ve hře odvislé od důvěry ve vlastní schopnosti, to co máme natrénováno a víme, že to umíme. Tento zásadní aspekt prozatím v našem projevu chybí.

Mladší žáci Blue - komentář trenéra Dana Lošťáka 

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu FBK Atlas Blansko. Soupeř byl technicky i fyzicky na srovnatelné úrovni s námi. Vesměs to byl vyrovnaný zápas až do poslední chvíle. Naším úkolem bylo dostávat se do střel a v situacích bez míčku co nejdříve míček získat pod naši kontrolu. To se nám dařilo. Velké plus bylo, že si kluci byli sami vědomi svých nedostatků ve hře a podařilo se jim na ně přijít a dohnat je ve druhé půlce zápasu. Toto utkání hodnotím kladně.

Druhý zápas jsme odehráli s TJ Sokol Lanžhot. Fyzicky i technicky jsme na tom byli lépe. V naší hře se zde objevovala schopnost se rozhodovat, která nám nejvíce pomohla ke vstřelení spousty branek. Hoši se i hezky poprali s úkolem střílet hlavně z první. Chtěl bych tímto pochválit všechny kluky, protože každý z nich vstřelil nejméně jeden gól do soupeřovy branky. Také soustředěnost na naši hru byla perfektní. Neřešili jsme, co dělal soupeř, jak se rozhodoval rozhodčí, ale soustředili jsme se jen na naši hru a svoje rozhodování.

Poslední, celkem vyrovnaný duel, byl proti SFK Kozel Kroměříž. Soupeř byl na podobné úrovni jako my. První branku v tomto zápase vstřelil soupeř, což většinu hráčů celkem rozptýlilo od soustředění se na naši hru. Kluci byli pod tlakem, protože prohrávali a snažili se mermomocí vstřelit srovnávající branku. Řešili jsme více okolní jevy než to, co máme naučené a jak chceme hrát. Jak se skóre srovnalo, byli jsme více schopni hrát dle našich plánů. Potom bylo nejvíce vidět herní myšlení hráčů. Stále většina kluků řeší výsledek jako hlavní pointu každého zápasu, ovšem to pak dopadá na jejich psychiku a na předvedenou hru.

Tento turnaj celkově hodnotím pozitivně. Krásně reflektoval nastavení na trénincích. Je ale ještě spousta věcí, na které se budeme chtít zaměřit.

Mladší žákyně - komentář trenérky Markéty Sedláčkové

Na turnaji jsme se nejprve "porvaly" s týmem Hornets. Naše děvčata odehrála krásný zápas, ve kterém předvedla velkou bojovnost, přesnou mušku a nakonec se radovala z výhry. Bez zbytečných faulů a v přátelském duchu se neslo druhé utkání proti Znojmu. V první polovině jsme byli lepším a aktivnějším týmem, ale ve druhé jsme ztratili koncentraci, znojemské hráčky chytly druhý dech a dotáhly zápas do konečného remízového stavu. Poslední dva zápasy holky odehrály proti nedávným spoluhráčkám, které prokázaly větší zkušenosti. Ale pro naše mladší žákyně nebylo těžké se jim herně a nasazením vyrovnat. V zápase ukázaly velkou bojovnost a nebyly pro soupeřky snadnou kořistí. V posledním zápase nám bohužel došly síly, ale ne odhodlání. A jelikož se na výhry a prohry nehraje, musím zdůraznit, že se Dračice opět zlepšily především v přihrávkách a v jejich přesnosti. 

Tento turnaj holky prokázaly velkou bojovnost a nezdolnost. Každý zápas je pro nás novou zkušeností, které nám pomáhají v rozvoji. Chtěly bych všechny děvčata pochválit a zejména Nikol Kouřilovou, která se ve všech zápasech stala velkou oporou v našem brankovišti.