Obě družstva mladších žáků se o víkendu představila na domácím hřišti v Brně na ZŠ Čejkovické. Tým Black sehrál svůj turnaj v sobotu. Mladičký kádr bojoval od začátku až do konce. Postupně se utkal s týmy Znojma a Hodonína. V neděli je následoval celek Pink, jenž se těšil z jedné výhry proti Boskovicím, jedné remízy z utkání s Hodonínem a zaváhal s brněnskými Bulldogs. Draci Pink si také vyzkoušeli jeden ze zápasů odřídit úplně sami a své trenéry potěšili tím, jak to na jedničku zvládli.

Mladší žáci Black - hodnocení trenéra Marka Drápala

"Sestava se po doplnění skládala především z hráčů kategorie elévové a několika mladších žáků. V prvním zápase jsme se utkali s týmem se Znojma. První dvě třetiny utkání jsme reprezentovali podle očekávání - odvážná hra, tvoření dosti šancí a organizace hry. Ve třetí třetině nás soupeř začal přehrávat a vytvořil si dostatečný odskok na to, aby nás porazil. Zápas hodnotím kladně, kluci získali mnoho zkušeností, zkusili si mnoho nových věcí a hlavně mladší kluci z elévů si opět zkusili pětkový florbal. Ve druhém zápase nás čekal soupeř z Hodonína, který se prezentoval kombinační hrou a vyspělými individuálními rozhodnutími. V zápase výborně chytal náš gólman Edvard Novák. První dvě třetiny zápasu byly z naší strany bojovné, měli jsme mnoho bloků, důrazně jsme bránili a byli jsme nebezpeční v protiútocích. Ve třetí třetině jsme přestali trochu hrát a věřit v to, že má smysl na hřišti dělat všechny věci správně a naplno. Po našem oddechovém čase v polovině posledního dějství se to přeci jen změnilo, tým bojoval a snažil se na hřišti udělat maximum. Zápas proti technicky i fyzicky lépe vybavenému soupeři nám ukázal, že máme stále na čem makat."

Mladší žáci Pink - hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Mladší žáci Pink nastoupili k prvnímu utkání dne proti Bulldogs Brno Orange. Zápas vedený ve vysokém tempu, které diktoval především náš soupeř, rozhodly zejména tři aspekty, které vyplynuly z vyhodnocení samotných hráčů po utkání. Prvním aspektem byla nedostatečná rychlost při obranné činnosti, tedy při dostupování hráčů, jejich obsazování nebo vytlačování z vlastního brankoviště. Rychlostí pak nejsou myšleny pouze fyzické schopnosti, ale také rychlost při hledání klíčových informací při hře a následně samotného rozhodnutí. Druhým aspektem byla neschopnost prosadit se střelecky přes soupeřova brankáře, kdy jsme i přes množství slibných šancí, které mohly vést k mnoha vstřeleným brankám, vyšli ze zápasu bez gólového zářezu. Posledním a za mě nejzásadnějším aspektem pak byl nedostatek odvahy a sebedůvěry. Hráči sice nehráli vůbec špatně, ovšem bylo poznat, že se hře zcela neotevřeli, necítili se v utkání jistí při hře na míčku a nehráli s tolik důležitou lehkostí. Sebedůvěru z mého pohledu v tomto utkání měl pouze zlomek hráčů, jmenovitě například Dávid Do, který nás po celý zápas bavil svými kličkami a do každé situace neváhal odvážně “vletět“.

Ve druhém utkání proti Hodonínu byl náš tým technicky i herně vyspělejším celkem na hřišti. Družstvo se bohužel připravilo o gólový náskok nekoncentrovanou pasáží v druhé polovině utkání, kdy inkasovalo tři branky v rychlém sledu. Jako příčinu hráči označili po zápase strach o výsledek nebo naopak pocit jistoty vyvolaný tříbrankovým náskokem. Nutno dodat, že my trenéři jsme během utkání do vzniklé situace nijak nezasahovali s úmyslem nechat hráče si touto zkušeností, stejně jako desítkami dalších, projít. Cílovým stavem samozřejmě je, aby hráči při brankovém náskoku nebo naopak ve chvíli, kdy se týmu nedaří, nezískávali falešný pocit jistoty, beznaděje, či strachu, ale aby dokázali utkání odehrát ve stejném tempu a soustředění bez ohledu na výsledkovou situaci. Tato situace by měla fungovat pouze jako stimul k ještě lepším výkonům (chci dát ještě více branek / jestli chceme soupeře porazit, musíme ještě více přidat). Velice dobrý výkon v bráně předvedl Míša Válek, který si toto osobní ohodnocení rozhodně zaslouží.

Před třetím utkáním jsme se my trenéři z několika důvodů rozhodli zápas nechat čistě na hráčích a nezasahovat do něj. V praxi si tedy hráči sami připravili nejdůležitější body do zápasu, vytvořili si sestavy, určili si do utkání odpovídající role, rozcvičili se, rozchytali brankáře, řídili si střídání, podporovali se a upozorňovali na chyby ve hře, vedli poradu v polovině utkání a po utkání si celý zápas zhodnotili. My trenéři jsme do utkání zasáhli pouze ve formě několika pochval pro kluky z mladší kategorie a v situaci kdy jsme kontrolovali, jestli jeden z hráčů neutrpěl zranění. Bylo opravdu úžasné vidět, že hráči jsou již nejen bez zásahů, ale dá se říci bez dozoru schopni tyto činnosti provádět na takové úrovni, že se na zápas kvalitně připraví, dokáží jej skvěle odehrát, zvítězit v něm a podat k němu přiměřenou zpětnou vazbu. Věřím, že tento zápas byl jedním z důkazů fungování vzájemné důvěry mezi trenéry a hráči a také důkazem, že hráči věcem, které společně děláme a cestě po které jdeme, rozumí, a že jí také opravdu věří. I když samozřejmě žádné z těchto věcí nejsou prozatím ve stavu dokonalosti, tak v kategorii, ve které se pohybujeme, jde o velice vysokou úroveň samostatnosti a uvědomění."

Mladí Draci mohou své nové zkušenosti zúročit 25. února na Lesné a o den později v Tuřanech.