Juniorky si během uplynulého víkendu udělaly výlet do Plzně a Prahy. V sobotu se utkaly s domácí Slavií, v neděli se přesunuly do Prahy, kde je čekal zápas proti Tatranu Střešovice.

Sobotní utkání se začalo lépe vyvíjet pro Plzeň, hned ve 4. minutě otevřela skóre Binědová. Židenice ale výborně zareagovaly a Žampachová s Fuchsovou otočily skóre. Stejný počin se ale podařil domácím hráčkám, ty si tak do šatny odnesly vedení 3:2. Ve druhém dějství padly dvě branky, oba týmy si na své konto připsaly jednu. Hattrick uzavřela Binědová, která zvýšila na 4:2, ale Hrazdírová vrátila Židenice na dostřel. Od druhé třetiny byly Dračice lepším týmem, bohužel nedokázaly proměňovat šance. Plzeň naopak trestala chyby v obranné fázi. Konkrétně Victoria Binědová, která si připsala v pořadí 4. a 5. branku v utkání. One woman show plzeňské kanonýrky nakonec rozhodla o překvapivé výhře domácích v poměru 6:3. Plzeň tak zaznamenala teprve druhé vítězství v sezoně. "Opět jsme si nechaly utéct první třetinu. Největším úskalím bylo nedostupování hráček, nechaly jsme jim tak mnoho prostoru na hru na míčku. Především jsme nebyly schopné uhlídat si nejlepší střelkyni. Po první třetině jsme udělaly několik změn v sestavě, což hru zrychlilo a dostávaly jsme se lépe do rozehrávky. Druhou i třetí třetinu jsme měly zápas převážně v naši režii a snažily jsme se dohnat soupeřův gólový náskok. Bohužel se na góly velmi nadřeme a tento zápas nebyl výjimkou. Soupeř těžil z našich chyb, převážně z nedostupování hráček. Poslední dvě minuty jsme zkusily jít do power-play, ale nepřineslo to žádné ovoce," řekla k sobotnímu prohranému zápasu trenérka Eva Filipová.

S cílem napravit reputaci po sobotním zápase vběhly juniorky na hřiště Tatranu. Nečekalo je ale nic jednoduchého, hráčky Střešovic se totiž pohybují v horních patrech tabulky. V první desetimunutovce byly juniorky lepším celkem a vypracovaly si několik šancí, bohužel je nedokázaly proměnit. Druhou půlku první třetiny však opět zaspaly a soupeř si vypracoval pohodlný čtyřbrankový náskok. Ačkoli se juniorky herně zvedly a byly Tatranu rovnocenným soupeřem, skóre se jim již dotáhnout nepodařilo. Branky Zuzany Žampachové a nové posily Michaely Daníčkové neodvrátily druhou prohru víkendu. Tatran zvítězil 6:2. Body z výjezdu juniorky nepřivezly, co je však důležitější, zejména za nedělní výkon se rozhodně nemusí stydět. Trenérka Eva Filipová byla po druhém zápase spokojenější. "Prvních deset minut jsme hrály ve skvělém tempu, kdy jsme se tlačily co nejvíce do brány soupeře. Dostávaly jsme se taky do rychlých úniků. Poté přišly tři rychlé góly od soupeře, které nás lehce rozhodily a docházelo k menšímu zmatkování v obraně. Z toho jsme se zvládly otřepat a vrátily se zpět do tempa. Během hry jsme se dostávaly do pěkných individuálních i týmových akcí. Bohužel jsme je nedokázaly proměnit. Většina střel šla nad nebo mimo bránu. Každopádně s týmovým výkonem jsem spokojená. Pokud si stejné tempo odneseme do dalších zápasů, můžeme všem vytřít zrak."

Další zápasy juniorky odehrají doma na konci ledna. Na VUT narazí na Spartu Praha a Chodov.