Nejmenší žideničtí reprezentanti se o víkendu proháněli v brněnských Tuřanech a na Horní. Do bojů zasáhly oba týmy přípravek, děti ze ZŠ, elévky a také minipřípravka. Všechny děti bojovaly jako správní Draci a turnaje si užily na maximum. Jak víkendově dění hodnotily jednotlivé trenérky, se dozvíte v komentářích níže. 

Komentář trenérky přípravky Šárky Staré

"V sobotu 19.2. hrála přípravka na Horní. Dopoledne hrálo jedno družstvo a odpoledne druhé. Na dopoledním turnaji byla většina holek, v brance se vystřídali Simon, Vašek, Klárka, Ella a Blue. Děti se zápas od zápasu zlepšovaly, poslední dva zápasy s Gullivers a Horní byly velmi vyrovnané a nikdo nevěděl, kolik to skončilo. Poprvé hrála přípravka v růžových dresech. Pauzu mezi přestávkami děti pojaly zábavně, zahrály si totiž karetní hru Uno. Na odpoledním turnaji jsem po prvním zápase předala družstvo Zuzce s Aničkou. Holky říkaly, že kluci hráli moc pěkně a že ani moc nezlobili. Nastříleli spoustu gólů a jedinou prohru zaznamenali s židenickýma elévkama. V brance se vystřídali Adam, Vašek, Jonáš a ještě někdo. Všichni si turnaj užili a už se těší na další."

Komentář trenérky dětí z kroužků Jitky Drápalové

"V sobotu se v Tuřanech uskutečnil další turnaj pro děti, které navštěvují florbalové kroužky na školách. Odehráli jsme 4 zápasy a na turnaj se dostavilo hned 12 hráčů a hráček. Děti, které zrovna seděly na střídačce, povzbuzovaly hráče na hřišti mohutným "Ži-de-ni-ce" a boucháním do mantinelů. I díky tomu se nám v každém zapase podařilo vstřelit několik gólů a zmařit spoustu šancí soupeřů. Děti si užívaly jak samotné zápasy, tak i přestávky mezi nimi, kdy hrály různé hry a společně se bavily."

Komentář trenérky elévek Natálie Janečkové

„I elévky se zapojily do víkendového programu. Stejně jako v předchozích turnajích holky hrály nebojácně, snažily se být kreativní, hrály velmi slušně do obrany a snažily se své soupeře poctivě obsazovat. Nastřílely několik gólů a dokonce porazily kluky z židenické přípravky! Určitě se nemají za co stydět, na druhou stranu je ještě spousta činností, na kterých musíme do příště zapracovat.“

Komentář trenérky minipřípravky Evy Filipové 

"Naši nejmenší odehráli v sobotu 4 zápasy, ve kterých poměřili síly s dalšími brněnskými kluby. Do všech zápasů vstoupili s velkým nasazením a za podpory rodičů předvedli fantastické výkony. I přes menší počet hráčů se s tím dokázali poprat a mají velkou pochvalu. Děkujeme TROOPERS za organizaci turnaje."