V sobotu juniorky vyrazily do Olomouce, kde se utkaly se suverénem letošní sezony. Olomouc zatím neztratila ani bod a byla v tabulce na prvním místě. A její pozice se po tomto zápase nezměnila. Židenicím nevyšla v první třetině zejména pátá minuta, kdy se soupeřky slepenými góly dostaly do dvoubrankového vedení. To do konce úvodního dějství ještě dvakrát navýšily a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Dračice se bohužel v zápase nedokázaly střelecky prosadit a prohrály 0:7.

"Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel podle plánů. Vysoké tempo soupeře nám totálně rozbouralo rozestavení v obraně. Největším problémem bylo zaměření se na hráče s míčkem a o ničem jiném už jsme neměly přehled. Všechny góly padly z našeho nedůrazu před brankou. Toho se musíme do příštích zápasu vyvarovat a nedovolit soupeřům tolik volného prostoru u naši branky. Kladně hodnotím vstup do druhé třetiny, kdy jsme zvýšily tempo hry a byly jsme střelecký více produktivní. Bohužel do závěrečného skóre se to nepromítlo. Pozitivem je, že během zápasu dokážeme postupně eliminovat jednotlivé chyby a snažíme se z nich poučit," řekla k prvnímu klání trenérka Eva Filipová.

Do Světlé nad Sázavou se juniorky vydaly v neděli. Utkaly se tam s týmem, který už v letošní sezoně jednou porazily. Do vedení se bohužel dostaly soupeřky, které úvodní branka nakopla k ještě lepším střeleckým výkonům. Už ve 22. minutě tak proti Židenicím vedly 4:0. Viktorii Hrazdírové se sice dvakrát podařilo snížit, ale Světlá vždy dokázala střelecky zareagovat. Zmíněná Hrazdírová se nakonec blýskla hattrickem, ale ani ten bohužel nepomohl Dračicím k lepšímu výsledku. Židenické juniorky se Světlou prohrály 4:9.

"V druhém utkání bylo v plánu spravit si chuť po náročném zápasu s Olomoucí. To nám bohužel nevyšlo. Začátek zápasu jsme běhaly jak splašené od ničeho k ničemu. Kdybychom si dokázaly míček chvíli podržet a snažit se hru uklidnit, bylo by to lepší. Stále jsme jej odpalovaly a dostávaly se do zbytečných soubojů, během kterých jsme nebyly dost důrazné. Úkol na poslední třetinu zněl jasně. Chceme dotlačit do soupeřovy brány co nejvíce gólů a zkusit urvat remízu za každou cenu. Začaly jsme více riskovat a být více vytažené. Spoléhaly jsme na rychlé brejky, popřípadě dlouhé náhozy, kde už byly připravené spoluhráčky. Povedlo se nám vstřelit 3 góly, bohužel jsme jich 5 obdržely a už nebylo cesty zpět. Převážně vznikaly chyby při přečíslení, kdy jsme se přestaly vracet pomáhat do obrany," dodala k druhému utkání Eva Filipová.

Po dvou prohrách je důležité nevěšet hlavy a snažit se dát maximum do dalších zápasů. Tuto možnost mají juniorky za necelé dva týdny, kdy na domácím hřišti přivítají Meťák České Budějovice a Panthers Praha.