Dorostenky odehrály první turnaj ve velmi obměněné a zúžené sestavě, což se promítlo do hry i do výsledků. Na turnaji složily tým pouze z 10 hráček, což se projevovalo na hře i kondici. První zápas a hned první derby. Před polednem se dorostenky utkaly s brněnskými Buldočkami. Ty měly od začátku zápasu mírně navrch a nakonec si dokráčely k výhře.

"První zápas jsme bohužel nezvládly, byť jsme se nějakou chvíli držely a hrály vyrovnanou hru. Bohužel jsme odešly fyzicky, nedokázaly přepnout na vyšší rychlostní stupeň a tak nás holky z Bulldogs velmi lehce přehrály svou šikovností a schopností uvolnit se, přihrát, vystřelit," okomentovala první duel trenérka Natálie Janečková.

Spokojenější musela být s druhým zápasem. Dorostenky se v průběhu prvního turnaje začaly sehrávat a se Znojmem hrály vyrovnanou partii. Bohužel se jim nedařilo proměňovat šance, a tak i z druhého duelu vyšly na prázdno. Body a výhry ale nejsou v této kategorii podstatné. 

"O něco jednodušší zápas se Znojmem jsme zvládly lépe. Tentokrát to do obrany bylo slušné a tolik jsme neopakovaly stejné chyby, jako v prvním zápase. V tomto nás spíše tlačila bota ve vytváření šancí na útočné polovině soupeře. Holky jsou šikovné, ale zatím nejsou zvyklé spolu spolupracovat. Pozitivem je, že jsme do hry dostaly dvě starší žákyně, které se velmi dobře předvedly a vysloužily si tak místo v sestavě i pro další turnaje. Sestava byla také obohacená o pár nováčků, kteří před sezonou do Židenic přišli. Všechny holky mají chtíč se zlepšovat a jde vidět, že z pokynů, které říkáme před zápasem i na střídačce během hry, si vždy něco odnesou a snaží se převést do hry. Pro nás trenéry je tedy teď úkolem, připravit holky na příští týden a pokusit se vyvarovat z chyb, které se nejčastěji opakovaly v předchozích dvou utkáních," pokračovala v hodnocení trenérka Janečková.

Hned tuto sobotu si dorostenky vyzkouší další zápasy, tentokrát vyzvou Hattrick a Aligators.