K1 Florbal Židenice - VSK VUT Skurut Hai Brno 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Branky: 5. Zelníček, 8. Kokeš, 21. Pruch, 26. Sukup, 30. a 40. Drápal, 33. Nobilis, 33. Sikora - 27. Repko, 32. Novák

Nový tým hned v úvodním utkání čekal nepříjemný a nepříliš oblíbený soupeř - VSK VUT Skurut Hai Brno. Tento protivník loni obral Židenice o 5 bodů. V prvním kole však nastoupil v okleštěné sestavě. Velké množství omluvenek a zranění zavinilo, že soupeř nastoupil pouze se 7 hráči v poli. Kvalitní letní příprava Židenic a nemožnost soupeře střídaty rychle rozhodly o osudu utkání. První třetina ještě odpovídala nervóznímu startu nové sezóny, ale i tak ji Židenice ovládly poměrem 2:0 zásluhou Zelníčka a Kokeše. V druhé třetině už soupeř rychlostně hodně zaostával a Draci navyšovali skóre. Své premiérové trefy v sezóně zaznamenali Pruch, Sukup  a Drápal. Ve 12. minutě se bohužel nepodařilo ubránit ofenzivní eso soupeře a Repko ukončil neprůstřelnost brankáře Gotschima. Poslední třetina už byla nad síly Skurutů. Židenice ji ovládly 3:1 a připsaly si první tři body. Mezi střelce se zapsali Nobilis, Sikora a podruhé v zápase Drápal. Povzbudivé rovněž je, že se bodově prosadili takřka všichni hráči v sestavě Židenic.

"Celkově dobře zvládnuté utkání. Rozhodla naše trpělivost a kvalita hry s míčkem. Škoda zběsilého závěru třetí třetiny, kdy už každý jen chtěl dát gól a tak jsme kupili chyby," ohodnotil první duel v sezoně nový trenér mužů Michal Havelka.

TJ SOKOL LETOVICE - K1 Florbal Židenice 4:5pn (1:2, 2:1, 1:1)

Branky: 5. a 17. Sedlák, 28. Jílek, 34. Budiš - 10. Drápal, 13. Pruch, 25. Picka, 41. a rozh. nájezd Kokeš

Druhý zápas byl naprosto rozdílný. Soupeřem byl nováček soutěže TJ SOKOL LETOVICE, který po úspěšné loňské sezóně poskočil do vyšší ligy. Na rozdíl od prvního utkání měly týmy vyrovnané počty hráčů. Od první minuty bylo vidět, že Letovice nechtějí hrát druhé housle. Letovický Sedlák poslal svůj tým do vedení, což byla studená sprcha pro Židenice. Drápal naštěstí rychle vyrovnal a Pruch ještě v první třetině převrátil skóre na stranu Draků. Letovice ale byly houževnatým soupeřem. Sedlák svým druhým gólem hned v úvodu druhé třetiny srovnal na 2:2. Pak ale přišel krásný moment, Pruch našel na druhé straně hřiště Picku, který nedal golmanovi nárok. Vedení si však Židenice dlouho neužily, Jílek srovnal a do poslední třetiny se tak vstupovalo za nerozhodnutého stavu. Židenický brankář bohužel v závěrečné třetině kapituloval jako první a Letovice se ujaly vedení. Židenice následně trochu panikařily a samy se připravovaly o příležitosti. Naštěstí se včas vše uklidnilo a Draci si vypracovali několik šancí. Nakonec to byla Kokešova střela, která znamenala vyrovnání skóre. Jelikož další branka už nepadla, šlo se na nájezdy. Židenický Pokorný vychytal všechny své soupeře, zatímco Šmoldas jednou kapituloval. Kokeš, který proměnil rozhodující nájezd, se tak stal dvojnásobným spasitelem, když zařídil vyrovnání i bod navíc. Hned druhý zápas nám nicméně ukázal zrádnost soutěže a Židenice musí litovat ztráty jednoho bodu.

"Utkání jsme si zbytečně zkomplikovali sami. Naše hra s míčkem byla místy příliš složitá a obdržené góly laciné. Nepředvedli jsme to, co umíme, příště budeme lepší," dodal stručně k druhému klání Havelka.

Další turnaj čeká áčko mužů v sobotu 8. října, kdy své síly poměří s Hornets Brno ZŠ Horní B a Aligators U21 C. Oba týmy zapsaly během prvního turnaje jednu výhru a jednu prohru.