VSK VUT Skurut Hai Brno - K1 Florbal Židenice 6:6 (3:0, 0:5, 3:1)

Branky: 4. a 40. Ligas, 11. Sláma, 12. a 33. Fanta, 44. Novák - 17. Skopal, 20. a 25. Dokládal, 22. Bednář, 29. Sikora, 35. Gabzdyl

Napravit zaváhání z prvního vzájemného zápasu z turnaje v Kuřimi chtěli muži proti brněnským Skurutům. Ti tentokrát přijeli téměř v plné polní a mužům i podruhé v sezoně řádně zatápěli. Než se žideničtí rozkoukali, tak ve 12. minutě prohrávali 3:0. Druhá třetina však dopadla úplně opačně. Muži zvládli soupeři nasázet pět branek, otočit tak skóre a vytvořit si dvoubrankový náskok. Skuruti sice snížili, ale Gabzdyl Židenicím vrátil dvoubrankové vedení. Draci však polevili v koncentraci a po zásluze přišel trest. Šikovní útočníci Skurutů totiž pět minut před koncem snížili na rozdíl jediné branky a minutu před sirénou vyrovnali. Žideničtí tak podruhé v sezoně na Skuruty nevyzráli a pouze remizovali 6:6.

"V zápase proti Skurutům se nám bohužel opět nepodařil vstup do utkání a přesto, že jsme se na to zaměřovali, tak první třetina byla v režii soupeře. Skuruti pečlivě bránili a trestali naše chyby. Od druhé třetiny se nám podařilo naši hru zjednodušit a tuto část hry jsme naopak jasně ovládli my. V závěru zápasu jednak soupeř výrazně změnil hru a dělal nám problémy aktivním napadáním a také jsme zřejmě podvědomě sklouzli ke strachu o výhru a výsledek zápasu a nedokázali jsme hrát stejně, jako ve druhé třetině z čehož nakonec vyplynulo vyrovnání a celková remíza. Z naší strany byl skvělý návrat do zápasu po nevydařené první třetině, do budoucna ale musíme pracovat na tom, abychom byli schopni takové obraty dotáhnout až do konce," popsal své dojmy po prvním zápase kouč Jiří Starý.

Orel Dolní Bojanovice - K1 Florbal Židenice 5:9 (2:4, 1:1, 2:4)

Branky: 8. Košutek, 14. a 42. Němec, 23. Jansa, 40. Kaňa - 3. a 31. Bednář, 7., 14. a 28. Gabzdyl, 11. Zelníček, 36. Fencl (v PH), 37. Vývoda, 42. Skopal

I v druhém utkání nastoupili muži proti týmu, který je v prvním vzájemném měření sil porazil. Bojanovice v prvním zápase sezony zvítězily 6:3 a podobný výsledek chtěly urvat i na domácí půdě. Žideničtí ale byli proti, do zápasu vstoupili výborně a v 7. minutě vedli 2:0. Domácí sice snížili, ale díky Zelníčkovi a Gabzdylovi Židenice vyhrály první třetinu 4:2. I ve druhém dějství se Bojanovicím podařilo korigovat, ale následovala čtyřbranková sprcha hostí. Domácí ve třetí části se dvěma slepenými brankami dostali na dostřel, ale veškeré naděje jim utnul Jakub Skopal. Židenice napravily zaváhání z prvního zápasu a domácí celek porazily 9:5.

S druhým utkáním byl trenér Starý spokojenější. "Proti Dolním Bojanovicím jsme se opět soustředili na vstup do zápasu a tentokrát se nám první třetina povedla a určila celkový ráz tohoto utkání. Až na malé zaváhání ve třetí třetině jsme po většinu času kontrolovali průběh zápasu a došli si pro zaslouženou výhru."

"Celkově lze tento turnaj hodnotit pozitivně, v prvním utkání jsme sice ztratili dva body, ale další návrat do zápasu z dost nepříznivého stavu je velmi cennou zkušeností. Do budoucna se musíme nadále soustředit na maximální koncentraci hned od úvodu zápasů a udržení úrovně našeho výkonu po celé utkání," přidal na konec hodnocení trenér Jiří Starý.

Na další zápasy si muži počkají více než měsíc. Až ke konci ledna se poprvé v sezoně utkají s béčkem Hornets a Ivanovicemi na Hané.

Mužům na turnaji nechyběla podpora těch nejmenších Žideničáků!