K1 Florbal Židenice – Hornets Brno ZŠ Horní B 6:7 (1:3, 1:0, 4:4)

Branky: 3. Tuček, 18. a 44. Sukup, 41. a 45. Zelníček, 45. Peitl – 3. a 33. Křetínský, 8. Havlát, 14. Reibl, 32. Chudíček, 39. K. Kopečný, 45. M. Kopečný

Do zápasu lépe vstoupili žideničtí, už ve 3. minutě se prosadil junior Tuček. Do konce třetiny se ale Hornetům podařilo třikrát skórovat a dostat se tak do vedení. Jediným střelcem druhé části se stal Ondřej Sukup, který snížil na 2:3 z pohledu Židenic. Málokdo čekal, že ve třetí třetině se s góly roztrhne pytel. Hosté se mezi 32. a 39. minutou trefili třikrát a utekli do čtyřbrankového trháku. Čas se krátil a s Židenicemi to nevypadalo dobře. Zelníček se Sukupem sice snížili, ale Kopečný vrátil Hornetům tříbrankový náskok. Draci to sice zkusili v šesti a dokonce jim to dvakrát i vyšlo. Prosadili se podruhé Zelníček a Peitl, během posledních dvou minut tak žideničtí skórovali hned třikrát. Na srovnání už ale čas nezbyl a z vítězství se radovali hosté.

„Do utkání jsme velmi dobře vstoupili úvodní brankou. V průběhu jsme však nebyli dostatečně aktivní ve finální fázi hry a současně vlivem nedůsledné práce při obranné činnosti i laciných ztrát jsme umožnili soupeři skórovat. Zapnutí na plné obrátky přišlo až v závěru třetí třetiny, kdy jsme se při hře v šesti dostali v poslední minutě na rozdíl jedné branky. Samotný závěr soupeř úspěšně zdržoval a vlivem neustálých přerušení jsme se k ničemu dalšímu nedostali. Jinými slovy velmi pozitivní je, že jsme se do utkání vrátili, ale zapnutí v závěru přišlo příliš pozdě. Utkání jsme mohli a měli vyhrát. Z tohoto pohledu se jedná o zbytečně ztracené 3 body. Z týmu jsem však cítil, že zápas neodevzdali a tato zkušenost pro nás byla potřebná,“ hledal po prohře pozitiva kouč Michal Havelka.

Aligators U21 C – K1 Florbal Židenice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 5. a 31. Sukup, 17. a 24. Bednář

Židenice chtěly napravit zaváhání z prvního zápasu proti Aligators. A stejně jako v prvním duelu, i tentokrát šly brzy do vedení. Skóre otevřel Ondřej Sukup. V zápise uvedení domácí hráli aktivně a byli ještě těžším soupeřem než Hornets v prvním klání. Přesto se mužům dařilo poctivě bránit a proměňovat své šance. Zejména ve druhé třetině, kdy díky Petru Bednářovi a druhému gólu Sukupa vedli už 3:0. Aligators nemohli najít recept na brankáře Gotschima, navíc pojistku přidal Petr Bednář. V zápase, ve kterém se prosadili pouze dva hráči, vyhrály Židenice s přehledem 4:0.

Michal Havelka byl spokojený s reakcí týmu na prohraný první zápas. „I vlivem zkušenosti z prvního utkání jsme do utkání vstoupili velmi dobře. V průběhu jsme byli velmi střelecky aktivní i nebezpeční v brejkových situacích. Téměř vždy jsme ale byli důslední v práci v obraně, v blocích, dostupování hráčů a díky tomu jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili. Po celé utkání jsme hru měli pod kontrolou a hráli jsme tak, jak bylo potřeba, a to včetně zvládnutého závěru za rozhodnutého stavu. Tento výkon byl přesně tím, od čeho se chceme dále odrazit a jak chceme pracovat z hlediska hry, kterou se chceme prezentovat. Celkově velmi dobře zvládnuté utkání od všech hráčů a zaslouženě získané 3 body do tabulky. Pokud budeme schopni na takový výkon navázat, a já jsem pevně přesvědčen, že ano, budeme velmi nebezpečným soupeřem, se kterým to budou mít protivníci těžké. Celkově velmi pozitivní je, že nejsme na limitu naší výkonnosti a neustále se posouváme a naše hra se zlepšuje. Některé věci si začínají velmi dobře sedat, ať už jde o postupné složení prvních dvou lajn, či herní prvky. Ve chvíli, kdy se nám podaří na zdařilé věci navazovat, tak jsme na naprosto správné cestě.“