K1 Florbal Židenice - TROOPERS MAH KOŠÉR C 7:5 (1:3, 3:1, 3:1)

Branky: 1. a 43. Juřica, 20. Skopal, 29. Vývoda, 30. Bednář, 37. Sukup, 39. Malík - 2., 21. a 41. Voltner, 2. Ruber, 12. Synek

Lepší začátek si proti TROOPERS domácí ani nemohli přát. Už ve 4. vteřině totiž otevřel skóre Filip Juřica. První branka ale židenické borce spíše ukolébala a otěží se chopili hráči hostí. Ve 2. minutě srovnal Voltner a o necelou minutu později zvrátil stav Ruber. Ještě před první přestávkou se hostům podařilo vsítit druhou branku a TROOPERS tak do šaten odešli s dvoubrankovým náskokem. V druhém dějství se nejprve domácím podařilo snížit díky Skopalovi, ale dvoubrankový náskok vrátil hostům druhým zásahem v utkání Voltner. To bylo ale v druhé třetině ze strany TROOPERS vše, naopak Židenice se začaly vracet do zápasu. Na 3:4 snížil kapitán Vývoda a čtyři vteřiny před sirénou srovnal Petr Bednář. Stejně jako předchozí dvě třetiny, tak i ta třetí nabídla čtyři branky. Naštěstí pro domácí padaly zejména do branky hostí. Židenice odskočily na rozdíl dvou branek díky Sukupovi a do tříbrankového trháku je vyslal Aleš Malík. TROOPERS korigovali znovu z hole Voltnera. Posila Košéru z A-týmu završila hattrick a snížila na 5:6. Vyrovnané a vyhrocené utkání nakonec dopadlo pro Židenice na jedničku, pojistku přidal Filip Juřica. Muži se tak vrátili do zápasu a nakonec zápas zvrátili na svou stranu. C tým TROOPERS porazili 7:5.

Shooters Beta - K1 Florbal Židenice 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky: 7. Lehký, 19. David, 26. Spáčil - 2. a 44. Sukup, 8. Sikora, 23. Bednář, 35. Brouček

Brněnské derby bylo na programu od 16 hodin. Židenice znovu začaly výborně a už ve 2. minutě šly do vedení z hole Ondřeje Sukupa. Domácí ale brzy srovnali. V 8. minutě ale vrátil vedení na stranu hostí Sikora. Druhá třetina skončila také skórem 2:1, tentokrát dvě branky vstřelili hráči Shooters. Rozuzlení zajímavého zápasu přinesla třetí třetina. Žideničtí i díky lepší fyzické kondici začali své protivníky převyšovat a v 35. minutě utkání vstřelili rozhodující branku, když se výstavně prosadil David Brouček. Pojistku přidal minutu před koncem druhou brankou v zápase Ondřej Sukup a muži se tak mohli radovat z plného počtu bodů. Díky dvěma výhrám se po 4 zápasech posunuli na první místo tabulky.

Hodnocení turnaje trenérem Jiřím Starým

"V obou zápasech se jednalo o technicky zdatné týmy a nečekali jsme žádné jednoduché zápasy. První utkání poznamenal náš vedoucí gól vstřelený již po 4 sekundách hry. V tento moment jsme se zřejmě hned na začátku zápasu začali domnívat, že ani není potřeba hrát a že nebude co řešit. Soupeř toho samozřejmě využil a rychle otočil na 1:3. Do běžného zápasového nasazení jsme se začali dostávat až od druhé třetiny a postupně se nám podařilo vyrovnat a nakonec překlopit utkání na naši stranu. Těchto výpadků se ale musíme do budoucna vyvarovat, takové obraty nebývají běžné. V druhém zápase soupeř začínal s 9 hráči do pole a po zranění dohrával dokonce v osmi, naše kondiční převaha byla již od začátku jednoznačná. Shooters hráli ale jednoduše a účelně a dlouho to na nás platilo. Zvýšené tempo hry ve třetí třetině nakonec rozhodlo o naší výhře, dlouho byl ale zápas vyrovnaný a nám dělalo velké problémy tvořit hru a prosazovat se proti pozorné obraně soupeře. Celkově naše hra na turnaji i přes dvě výhry nebyla ideální a určitě máme na trénincích na čem pracovat. Pozitivní je opět poměrně vysoký počet vstřelených gólu, nasazení a také fakt, že jsme v prvním zápase dokázali otočit nepříznivý průběh zápasu.