K1 Florbal Židenice - Orel Dolní Bojanovice 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky: 10. Sigmund, 28. Brouček, 42. Ručka  - 5. Jansa, 8. Pazderka, 30. Kuchyňka, 37. a 44. Horňák, 45. Fialka

V oslabené sestavě odstartovali muži novou sezonu turnajem na domácí hale VUT. Prvním soupeřem jim byl Orel Dolní Bojanovice. Od začátku tahali za kratší konec a v 8. minutě prohrávali již 0:2. Ještě do konce první třetiny snížil Pavel Sigmund, a během druhého dějství vyrovnal David Brouček, Bojanovice však znovu zapnuly na vyšší obrátky a odskočily o dvě trefy. Petr Ručka vykřesal jiskřičku naděje gólem na 3:4, ale Bojanovice v posledních dvou minutách přidaly další trefy a připsaly si první tři body do tabulky.

Hodnocení prvního zápasu trenérem Jiřím Starým: "První zápas se nám moc nevydařil. Zřejmě zapůsobila nervozita ze začátku sezóny a očekávání, že tento zápas musíme zvládnout. Průběh utkání nám ale vůbec nenahrával. Poměrně rychle jsme prohrávali 0:2 a i přes snížení jsme se stále nemohli prosadit v útoku a nebezpečnější byl naopak soupeř. V průběhu druhé třetiny se začala hra vyrovnávat, a nakonec jsme se dočkali i srovnání skóre, těsně před koncem druhé třetiny šel ale šťastným gólem do vedení opět soupeř. Třetí třetina probíhala v podobném duchu a změnu nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře, při které jsme inkasovali šestý gól.

Aligators U21 C - K1 Florbal Židenice 5:7 (1:1, 2:2, 2:4)

Branky: 6. Slezák, 18. Jedlička, 30. Král, 41. Zelníček (vl.), 42. Popovský - 11. a 35. Brouček, 18. a 38. Bednář, 19. Zelníček, 41. Malík, 44. Dokládal

Ani v druhém utkání nečekalo muže nic lehkého. Utkali se totiž s rezervou Aligators, kteří mohli počítat i s posilami z B a A týmu. Muži se silným týmem nenechali zastrašit a potvrdili, že lépe hrají v roli papírového outsidera. Aligátoři šli sice brzy do vedení, ale před koncem první třetiny srovnal David Brouček. Petr Bednář dokonce na začátku druhé třetiny otočil skóre, ale vedení trvalo pouze 15 vteřin. Vedení na stranu Židenic vrátil po povedeném sólu obránce Filip Zelníček, ale čtyři vteřiny před sirénou domácí srovnali na 3:3. Třetí třetina gólově patřila Židenicím, které byly efektivní v zakončení a přetavily své šance v branky. Prosadili se podruhé v utkání David Brouček a Petr Bednář, po jedné trefě přidal Aleš Dokládal a Aleš Malík. Aligátoři sice byli lepším celkem, ale lámali si zuby na výborně chytajícím Filipu Gotschimovi. Draci nakonec zápas dotáhli do vítězného konce a z domácího turnaje si tak připsali tři body.

Hodnocení druhého zápasu trenérem Jiřím Starým: "Ve druhém zápase jsme nastoupili proti céčku Aligators, které se na tomto turnaji představilo ve velmi dobré sestavě. Respekt budil výsledek jejich prvního zápasu, ve kterém zničili Ivanovice n/H poměrem 10:2. Muži se ale postavili této výzvě čelem, celý zápas se prezentovali velikou bojovností a nasazením v obraně a když se k tomu přidal vynikající výkon Filipa Gotschima v brance a efektivita v zakončení protiútoků, tak se zrodila naše výhra 7:5. Nutno přiznat že v tomto zápase nás soupeř většinu času přehrával, ale efektivita zakončení i s potřebnou dávkou štěstí byla tentokrát na naší straně."

A jak trenér Jiří Starý hodnotil celý první turnaj?

"První turnaj byl zvláštní. Zápas, který jsme měli vyhrát, ztratíme, a naopak druhý duel, kde jsme favoritem nebyli, dokážeme urvat pro nás. Jednoznačně je potřeba přenést nasazení a bojovnost z utkání s Aligators i do dalších zápasů. Opět se zde zřejmě projevil faktor „očekávání“, kdy v zápasech, kde se považujeme za favorita, je náš výkon horší. A naopak, když můžeme překvapit, tak zahrajeme na 100 %. Každopádně opět cenná zkušenost, která nás může posunout zase dál."