K1 Florbal Židenice 2:6 Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B
V prvním utkání došlo na prestižní souboj s béčkem Gulliverů. Ti se mohli opět spoléhat na prvoligové posily z A-týmu, které ve finále celý duel rozhodly. Nicméně pojďme popořadě, do utkání jsme vstoupili sebevědomě, hráli více na míčku a ve třetí minutě také otevřeli skóre. Ze standardní situace po „nacvičeném“ signálu šťastně skóroval Marcel Lázók – 1:0. Nadále jsme byli aktivnějším celkem, ale soupeře dostala do hry přesilová hra, kterou dvě sekundy před jejím vypršením využil Marek Kasal – 1:1. Od této chvíle se hra vyrovnala a Gullivers navíc v závěru třetiny otočili skóre. Nejprve se podruhé v utkání prosadil kapitán Marek Kasal, a sekundu před koncem periody zakončil úspěšně brejk Aleš Pokorný – 1:3.
Dvě po sobě jdoucí branky s námi velmi otřásly, což se projevilo také v začátku druhé třetiny. Po necelé minutě se prosadil také třetí člen první formace soupeře David Novák a bylo to o tři – 1:4. V 18. minutě navíc dokonal hattrick Marek Kasal a vypadalo to s námi hodně špatně – 1:5. Od této chvíle se nám alespoň na chvíli podařilo zastavit brankostroj soupeře, dokonce jsme přežili oslabení, ale herně měli stále více ze hry Gulliveři. Další, a po hříchu poslední, změnu skóre přinesla 28. minuta, kdy se nejprve prosadil opět Marek Kasal a 34 sekund po něm snižoval náš nejlepší střelec Jan Duda – 2:6.
Za tohoto stavu se pak šlo do třetí třetiny, ve které jsme již neměli co ztratit, a tak jsme zkusili aktivní napadání. To vcelku pomohlo, soupeř se mnohdy zbytečně zbavoval balónku a my jsme se opět dokázali dostávat do šancí. Nicméně jsme nebyli úspěšní nebo nám nebylo přáno, jako v případě tyčky Zelníčka. Nutno dodat, že při pressingu jsme často propadávali a gólman Petr Ručka chytil minimálně dva další jisté góly. Skóre se však již do konce hrací doby nezměnilo, a tak jsme s Gullivers prohráli i podruhé v sezóně.

K1 Florbal Židenice - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B  2:6
Sestava: Petr Ručka (G) – Marcel Lázók, Filip Zelníček, Michal Havlíček, Jiří Picka – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Petr Bednář, Aleš Malík, Jan Duda, Ondřej Řezníček, Denis Matoušek,
Branky: 3. Lázók, 13. Duda - 10./14./18./28. Kasal, 15. Pokorný, 16. Novák
Vyloučení: 2:0
Využití: 0:0
Třetiny: 1:3, 1:3, 0:0

K1 Florbal Židenice 3:3 Orel Dolní Bojanovice
Po úvodní porážce jsme chtěli ve druhém utkání bodovat. Soupeřem nám byl domácí celek, který jsme dokázali v prvním vzájemném zápase sezóny porazit 4:2. Úvod utkání byl hodně divoký, již ve 2. minutě dostal soupeřům hráč 5-ti minutový trest a hráli jsme přesilovku. Když jsme během minuty a půl nic nevymysleli, poslali rozhodčí soupeře do tří a měli jsme výhodu dvou hráčů v poli. Nicméně ani tato početní výhoda nám nestačilo, a pokud se nepletu, snad jsme ani nevystřelili na bránu. Největší šanci tak měli paradoxně hosté, když šel z ničeho nic soupeřův hráč sám na našeho gólmana a při zakončení byl nedovoleně zastaven Zelníčkem. Následovalo trestné střílení, které si však Pavel Streit v naší bráně skvěle pohlídal. Od 7. minuty se tak pokračovalo ve vyrovnaném počtu hráčů na hrací ploše. Byli jsme lepším celkem, ale svou převahu jsme nedokázali vyjádřit střelecky. Zákonitě přišel trest, když se 14 sekund před první sirénou prosadil Václav Němec z Bojanovic – 0:1.
Srovnáno bylo zanedlouho po začátku druhé části. Matoušek našel přesně čepel Tomáše Zubíka a ten prostřelil domácího gólmana – 1:1. Za necelou minutu si vyzkoušeli přesilovou hru také bojanovičtí, ale oslabení jsme ubránili. Bohužel, ve 24. minutě jsme již při bránění nebyli tolik důslední a Zdeněk Kuchyňka dostal soupeře znovu do vedení – 1:2.
O výsledku měla rozhodnout třetí třetina. V jejím úvodu soupeř špatně střídal a přesilovku jsme hráli znovu my. Kombinace nám opět nešla, tak to vzal na sebe junior Petr Bednář a trefil přesně – 2:2. O půl minuty později přišel pětiminutový trest také na naší straně, když se jako zlý muž ukázal Picka, nicméně jeho zákroku by slušelo spíše dvouminutové ohodnocení. Rozhodčí si však stáli za svým a soupeř měl možnost rozhodnout. Díky naší obětavosti a dobrému výkonu Streita v bráně jsme oslabení přestáli. Blížil se konec utkání a nervozita by se dala krájet, kdo vstřelí rozhodující branku? A byly to Bojanovice, které šly ve 44. minutě zásluhou Zdeňka Kuchyňky do vedení – 2:3. Naštěstí jsme se nevzdali a za 13 sekund bylo srovnáno. Rychle rozehranou standardku Lázóka uklidil do brány Filip Zelníček a stanovil konečnou dělbu bodů pro oba celky – 3:3.

K1 Florbal Židenice - Orel Dolní Bojanovice  3:3
Sestava: Pavel Streit (G) – Marcel Lázók, Filip Zelníček, Michal Havlíček, Jiří Picka – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Petr Bednář, Aleš Malík, Jan Duda, Ondřej Řezníček, Denis Matoušek,
Branky: 19. Zubík, 34. Bednář, 44. Zelníček - 15. Němec, 24./44. Kuchyńka
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:0
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1

Předposlední turnaj sezóny čeká na muže poslední únorový den, kdy se v Tuřanech utkají s celky VSK VUT Skurut Hai Brno a Hornets Brno ZŠ Horní B. Cíl bude jasný, urvat opět po čtyřech zápasech vítězství!
                                                                                                                         Autor: Marcel Lázók (08.02.2020)