Hned na úvod hrála obě družstva Black a Blue ve stejný den, družstvo Black se představilo v Brně na Kounicové a mužstvo Blue v Dambořicích. Vzhledem k velkému množství omluvenek, ať už z důvodu nemoci nebo z jiných důvodů, měly oba celky menší problém se soupiskou. Družstvo Black nakonec vyrazilo na zápasy v počtu 8+1 a družstvo Blue 11+1, za oba týmy dokonce nastoupilo celkem 9 elévů.

"Postupně jsme odehráli zápasy proti Letovicím, Troopers a Gullivers. Ve všech utkáních jsme se prezentovali aktivní odvážnou hrou a vstřelili jsme řadu velmi pěkných gólů. I v omezeném počtu hráčů do pole kluci zvládali celé zápasy odmakat a celý turnaj si všichni užili. První ligové zápasy ale na druhou stranu klukům také ukázaly, že věci, na které se zaměřujeme na tréninku, mají smysl a je potřeba se jim dále věnovat a neustále se zlepšovat," zhodnotil první vystoupení týmu Black trenér Jiří Starý. 

S družstvem Blue na turnaj do Dambořic vyrazila zastupující trenérská dvojice Knapová - Stará. Díky pomoci elévů k zápasům odjelo 12 hráčů, kteří se se svými soupeři prali velmi statečně. "Zapojili jsme hned 6 elévů, kteří se dokázali i přes věkové a hlavně výškové rozdíly poprat se soupeři a to výborně. Dokonce se několikrát gólově prosadili. Do prvního zápasu jsme vstoupili špatnou nohou, ale postupem času jsme se soupeři vyrovnali. V dalších zápasech se kluci každou odehranou minutou zlepšovali. Zápasy s Bojanovicemi i Aligátory byly velmi vyrovnané a vypjaté," hodnotila turnaj trenérka Noemi Knapová. 

Tým Black odehraje další zápasy v neděli 4. 10. v Rousínově, družstvo Blue si na zápasy počká až na domácí turnaj na Čejkovické, který proběhne 18. října.