Na brněnském SportPointu se mladší žáci Pink utkali se třemi týmy z jihomoravské metropole - Gepardy, Gullivers a Bulldogs. V prvních dvou utkáních se žáci i přes pozitivní výkony výhry nedočkali, ve třetím ale už ano. Turnaj tak zakončili vítězně. Jak trenér David Bednář uvádí v hodnocení, celý tým si nedělní turnaj náležitě užil. Pozitivně trenéra žáků překvapil moment, který se udál ve třetím utkání. 

"První soupeř, se kterým jsme hráli před pouhými dvěma týdny, se prezentoval opět svojí systémově řízenou obranou a snažil se těžit z našich chyb. Náš tým ovšem využil nabytých zkušeností z minulého duelu a dařilo se mu v první polovině utkání vést s takto hrajícím soupeřem vyrovnané utkání a dokonce se krátkou dobu držet ve vedení. Velký posun byl vidět zejména v individuální kvalitě našich hráčů, kteří si více věřili při hře s míčkem a dokázali si nad ním udržet kontrolu i v situacích, kdy nás soupeř dostával pod tlak. V tomto ohledu musím pochválit jmenovitě Tomáše Pokorného, který se zejména v první polovině utkání prezentoval skvělou kontrolou míčku a z pozice obránce založil několik skvělých útočných akcí. Bohužel ve druhé polovině zápasu se hráči nechali příliš svést k nekonstruktivnímu řešení toho, jak v zápase pískají rozhodčí, což jim znemožnilo se plně soustředit na utkání, čímž náš herní projev postupně spíše uvadal. Z tohoto pohledu si tedy hráči se situací na hřišti příliš neporadili a dovolili vnější okolnosti, aby negativně ovlivnila jejich vlastní hru. 

Druhé utkání proti Gullivers bylo již mnohem otevřenějším střetem s podobně hrajícím soupeřem na srovnatelné technické úrovni. Z vyrovnaného utkání nakonec naši soupeři vyšli vítězně, ovšem z utkání jsme si odnášeli především pozitivní pocity z předvedené hry. Bojovnost hráčů a jejich chuť převrátit zápas ve svůj prospěch, která z nich vyzařovala do poslední sekundy, vedla k předvedení opravdu nadstandardního výkonu celého týmu. Skvělým výkonem se prezentoval například Dávid Do, který hrál pro něj netradičně na postu obránce a i přes jeho nezkušenost na tomto postu se mu na něm dařilo plnit skvěle obrannou práci a zároveň podporovat svým rychlým během útočnou činnost týmu. Je pro nás určitě důležité, aby si hráči v mladších žácích zkoušeli všechny posty, pozice a role, které hra nabízí. Věříme, že právě tímto způsobem docílíme do budoucna u hráčů v moderním florbale tolik žádané komplexity a hráčské univerzality. Dále bych za utkání pochválil jmenovitě Erika Richtera, který je jedním z hráčů, kteří se nebojí hrát na kterémkoliv postu na hřišti i přes to, že je teprve elév a je tedy v týmu jedním z mladších hráčů. V neposlední řadě musím pochválit bratry Adama a Davida Bejčky, kdy starší z bratrů David odehrál velmi dobré utkání v útoku z pohledu spolupráce s dalšími hráči. Mladší z obou bratrů Adam pak zase vybojoval pro tým mnoho důležitých balónků a svojí bojovností a hráčským duchem se stal pro soupeře jistě velmi nepříjemným protivníkem při jejich rozehrávce, což při jeho premiéře za mladší žáky považuji za velice dobrý výkon a těším se na jeho další působení v týmu.

Ve třetím zápase proti Bulldogs se náš tým prezentoval podobným herním projevem, jako ve druhém střetnutí proti Gulliverům. Pomalejší soupeř nám ovšem nechal více prostoru v útoku, což hráčům trochu více uvolnilo ruce a ti předváděli velmi líbivé přihrávky nebo přechody jeden proti jednomu. Bohužel se hráči při této hře v útoku začali ve druhé polovině utkání zapomínat vepředu a nesoustředili se tak mimo útok také na kvalitní obranu, která je samozřejmě v každém utkání neméně důležitá. Ve chvíli, kdy nám tato nezodpovědnost do obrany začala způsobovat silné problémy na hřišti, přišel pro mě osobně snad nejpozitivnější moment turnaje, kdy nás trenéry obránce Jakub Starý požádal, abych pro tým vzal time-out. V tomto time-outu si Kuba následně hráče vzal k sobě a velice konstruktivně jim vysvětlil co a jak by se na hřišti mělo změnit. Další hráči se k němu přidali a společně si ujasnili co je špatně a jak to zlepšit. Bylo skvělé zpovzdálí sledovat, jak samostatní již tito hráči dovedou být, když zvládnou pojmenovat problém, který ve hře vnímají, dokážou si jej vzájemně vykomunikovat, navrhnout možné řešení a následně toto řešení aplikovat do hry, což se projevilo hned v následných střídáních. Po velice napínavém závěru, ve kterém hráči opět nechali to nejlepší z nich a předvedli v něm neskutečný výkon, mohlo družstvo slavit vítězství a zároveň mohlo mít radost z předvedené hry v utkání i na celém turnaji. Věřím, že turnaj byl pro hráče tak skvělým zážitkem, jakým byl pro mě a také že si z něj odnesli mnoho positivního pro naši další práci."

Galerie z turnaje týmu Pink na klubovém Flickru. 

O den dříve si tým Black udělal výlet do Letovic. Posílen o několik hráčů z elévů na místní sportovní hale vyzval domácí Letovice, Znojmo a brněnský Hattrick. Mladší žáci na turnaji zanechali výraznou stopu, prvního a třetího soupeře totiž porazili! Působení týmu v Letovicích hodnotil kouč Ondřej Sukup. "V prvním zápase jsme narazili na Letovice. Vstoupili jsme do zápasu správně koncetrovaní, a proto jsme hned tahali za vítězný konec. Snažili jsme se využívat nově naučené zkušenosti, např. správné krytí míčku, přesné nahrávky, střelbu, což se nám dařilo. Soupeř byl z hlediska technické či fyzické připravenosti pod naší úroveň, proto jsme utkání využili na vyzkoušení nových věcí a s přehledem zápas vyhráli. Druhé utkání se odehrálo proti Znojmu. Soupeř byl bohužel fyzicky o level výš, ale technicky jsme na tom byli vyrovnaně, možná i dokonce lépe. Utkání bylo vyrovnané na šance, ale v první polovině jsme udělali pár chyb, které způsobily naši prohru. Makali jsme po celou dobu, ale nedokázali jsme soupeře přestřílet. V posledním utkání jsme se utkali proti brněnskému Hattricku. Opět jsme soupeře předčili ve všech ohledech. Ať už fyzicky či technicky, byli jsme na hřišti lepší. Proto jsme především hráli na míčku a kontrolovali hru. Jako v prvním zápase jsme ukázali natrénované zkušenosti a v klidu ho dohráli s dostatečným náskokem. Zlepšujeme se, víme, že natrénované věci dokážeme předvést, ale stále máme dost práce před sebou. #NEZASTAVUJEM."

Galerie z turnaje týmu Pink na klubovém Flickru.