Téměř měsíc musely týmy mladších žáků čekat na svá další představení. Družstvo Black odehrálo tři zápasy na Čejkovické, tým Blue vyrazil do Letovic, kde namísto tří utkání sehrál bohužel pouze dvě. Jak se Drakům dařilo, si můžete přečíst v hodnocení trenérů Patrika Hájka a Dana Lošťáka.

Mladší žáci Black - komentář trenéra Patrika Hájka

"První utkání jsme sehráli s technicky rovnocennými Gullivery. Soupeř se prezentoval téměř totožným stylem herního pojetí jako my. Fyzicky na tom byli lépe, díky tomu, že měli v týmu pár urostlejších hráčů než my, což ale nemělo dopad na konečný výsledek utkání. My jsme se snažili o rychlý přechod do útoku, napadání soupeře, dostávání ho pod tlak (zdvojením). O výsledku utkání rozhodlo velmi zmatené pobírání hráčů, zejména pak na naši polovině, když měl soupeř balónek. Za velké pozitivum musím vyzdvihnout důraz a tlak do soupeřovy brány, kde jsme obraně dělali velké problémy. 

Druhý zápas proti Valticím vypadal obdobně jako první proti Gullivers. Soupeř byl ale lépe fyzicky připraven a v určitých pasážích hry jsme nestíhali držet krok. Po stránce technické nebyl soupeř lepší než my. Zapas se nám nepovedl opět z důvodu nepobírání hráčů. V tomto utkání to vázlo daleko více než v prvním. I když jsme si na střídačce řekli, jak pobíraní hráčů zlepšit, zejména komunikací mezi gólmanem a obránci, stále jsme dostávali shodné góly. Soupeř nebyl o tolik lepší, abychom s nim nedokázali držet krok po celé utkání. 

Třetí zapas proti Boskovicím byl názornou ukázkou systémové obrany soupeře, kde hráči plnili pouze pokyny v rámci rozestavení a vstřelili góly při naši ztrátě balónku z náhodného zakončení, ne z individuálního rozhodnutí, přechodu 1v1 či z herních kombinací. Kluci pochopitelně nevěděli, jak soupeře přehrát, i když jsme jim řekli, ze jediný recept na překonání soupeře bude zasypat ho střelbou, což bylo velmi složité. Góly po herní kombinaci v tomto případě nepřipadaly v úvahu, kvůli systémovému rozestavení soupeře. 

Celkově musím pochválit brankáře a všechny elévy, kteří podali velmi kladný výkon a nezaostávali mezi staršími kluky. Určitě beru jako důležitý bod turnaje utkání s Boskovicemi, které klukům ukázalo, že takto se na hřišti projevovat nechceme. Nechceme, aby “plnili pouze pokyny trenéra”. Na tréninku se nyní musíme zaměřit více na komunikaci mezi obranou a útokem a na napadání soupeře."

Mladší žáci Blue - komentář trenéra Dana Lošťáka 

"V sobotu jsme s mladšími žáky Blue vyjeli na přebor mladších žáků do Letovic. V prvním zápase jsme nastoupili proti TJ SOKOL LETOVICE. Soupeř byl technicky i fyzicky na srovnatelné úrovni s námi. Zápas byl z naší strany poměrně bohatý na góly, kdy jsme vstřelili 6 branek. Ve hře šla vidět především naše dravost po gólech a hodně střel. Kluci tenhle zápas perfektně odmakali a výhru 6:5 si zasloužili.

Na druhý zápas nám bohužel nedojel tým ze Slavkova, tudíž následovalo utkání s Blanskem. Soupeř byl na tom fyzicky i technicky lépe. Bohužel naše hra v tomhle zápase se vůbec nedala srovnat s tím prvním. Nebyli jsme soustředěni na hru, byli jsme všude pozdě. Zahazovali jsme míčky jako bychom se s nimi báli hrát. Vcelku dosti nepovedené utkání z naší strany."

Mladší žáci vyběhnou na palubovky zase až za měsíc. Tým Black bude startovat v Tuřanech, Blue si udělá další výlet, tentokrát do Blanska.