K1 Florbal Židenice - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:6 (2:0, 3:3, 0:3)

Branky: 12. Sedláčková, 15. Konečná, 28. Jahodová M., 37. Janečková, 37. Indrová - 23. Poláková, 26. Kovaříková v PH, 35. Špačková, 45. Hájková, 50. Chaloupková, 58. Zlatníková

Vyloučení: 2-1

Využití: 0-1

Diváků: 58

Hráčky utkání: Sedláčková - Poláková

Zásahy brankářek: Večeřová - 17, Janglová 12

Rozhodčí: Lišková - Zamazalová

V neděli odpoledne židenické ženy zahájily extraligovou sezónu zápasem proti FATPIPE Tigers Start98 Kunratice. Po delší pauze si Dračice opět mohly vychutnat domácí atmosféru i s diváky, které současná situace konečně vrátila do hal. Fanoušci, trenéři a všichni další byli plní očekávání. Vždyť pro velkou část hráček domácího týmu se jedná o premiérovou sezónu na extraligové scéně. Mladé naděje musí předvést srdnatý výkon, pokud chtějí uspět mezi silnou konkurencí. Úvod do zápasu se ženám vydařil, Židenice v průběhu první třetiny neinkasovaly ani jednu branku. Navíc se po perfektně provedeném samostatném nájezdu prosadila Markéta Sedláčková a o chvíli později navýšila skóre svou premiérovou trefou Klára Konečná. Její střela letěla ze značné vzdálenosti, ale míček se štěstím skončil za zády Janglové.

Druhá třetina nezačala podle představ domácích a aktivní Start činil Židenicím velké problémy. Rychlý nástup kunratických hráček přinesl v čase 22:30 snížení po střele Elišky Polákové. Hostující hráčky i nadále pokračovaly v náporu na brankářku Alenu Večeřovou. Ta dostala prostor po odchodu dosavadní jedničky Lenky Remešové do švédské nejvyšší soutěže. Nápor hráček, hrajících ve žlutých dresech rostl a Dračice musely mnohdy hasit nebezpečné akce i za cenu faulu. Za jeden z nich byl vyloučen teprve šestnáctiletý talent Židenic - Zuzana Žampachová. Start bohužel toto vyloučení potrestal. Dvougólové manko smazala Kovaříková. Kunratický nápor naštěstí o chvíli později zpomalily dvojčata Jahodovy, když společně připravily akci na jejímž konci byla Monika Jahodová. Po tomto zásahu se hra opět vyrovnala a Židenice dokázaly držet krok s tempem soupeře. I přesto se v 35. minutě prosadila Špačková, která opět srovnala. To ale bylo ze strany Kunratic ve druhé třetině vše. Naopak Dračice využily prostoru, který v závěru třetiny dostaly a slepenými góly Natálie Janečkové a Martiny Indrové si vzaly ztracený náskok zpět.

I do závěrečného dějství vstoupil lépe hostující Start a bohužel se mu podařilo poměrně rychle snížit zásluhou Hájkové. To asi rozhodlo o osudu tohoto zápasu. Rychlý gól v úvodu třetiny nalil Kunraticím krev do žil. Večeřová musela krýt podstatně více střel než její soupeřka v druhé bráně. Snahy o vyrovnání se jí dařilo mařit až do 50. minuty, kdy klíč k prostřelení našla Chaloupková výstavní střelou pod horní tyč. V závěru zápasu se navíc potvrdilo rčení „nedáš, dostaneš“. Klára Jahodová měla na hokejce vítězný gól, její střela ale jen těsně minula bránu. Bohužel hned z následného protiútoku se prosadila Zlatníková, která zajistila svému týmu první vítězství v letošní sezóně. Dračice tak musejí zkousnout hořkou chuť porážky. Výsledek 5:6 ale ukázal, že i mladé hráčky mohou trápit zkušenější soupeřky. Avšak na první výhru si musí počkat. Třeba se to povede už příští týden, kdy se ženy vydají bojovat na hřiště KM automatik FBK Jičín.

Autor: Ondřej Vývoda