Jíťo, gratulujeme k výhře v anketě o nejlepší gól měsíce! Co ty na to?

Děkuju. Tyto ankety moc neprožívám, každopádně děkuju všem, kterým se gól líbil a dali mně hlas.

Sledovala jsi anketu?

O zařazení do ankety mě informoval Facebook tím, že jsem u ní byla označená. Tak jsem povolila, aby se zobrazila na mém profilu, video si prohlédla a tím to pro mě skončilo. Včera, když jsem se dozvěděla, že mám nejvíc hlasů, jsem se podívala, kdo pro mě hlasoval. Máte u mě plus! (směje se)

Překvapilo tě, že zrovna tvůj gól zvítězil?

Ani ne, ono to bylo fakt hezky trefený!

Jednalo se o branku do sítě Mladé Boleslavi v prvním klání play-down. Zkus prosím gól popsat ze svého pohledu.

Najednou se přede mnou objevil míček, i pro mě to byla celkem dobrá střelecká pozice, tak jsem do něj plácla a on skončil v bráně. Nevím, co mě to napadlo, běžně ještě hledám, komu nahrát.

Díky tvé trefě jsme se dostali do dvoubrankového vedení, to nakonec bohužel nestačilo a Boleslav zvítězila. Stejně jako ve zbytku série. Jak hodnotíš první kolo play-down?

Sérii jsme prohrály, takže se nedá hodnotit pozitivně.

Podařilo se ti skórovat po dlouhé době. V základní části jsi síť nerozvlnila, což se ti stalo teprve podruhé v kariéře v A-týmu. Na hřišti nejsi kvůli sbírání bodů, přesto je to poněkud zajímavá statistika. Jak si to vysvětluješ? Změnila se tvá hra a tvá role v uplynulých sezonách?

Nijak mě to nepřekvapuje, baví mě tvořit hru, nahrávat. Raději 10x nahraju, než jednou vystřelím. I mám větší radost, když někdo dá gól z mé nahrávky, než když ho dám já. Moje role se změnila v tom, že po hodně letech v obraně je ze mě zase útočník, což se na bodech nijak kladně neprojevilo. Moje hra se asi taky výrazně nezměnila, jen všichni kolem už jsou rychlejší než já.

Jak vůbec hodnotíš základní část?

Po konci velkého počtu hráček bylo jasné, že tato sezóna bude úplně o něčem jiném, než ta loňská. Do základní sestavy se dostaly holky, pro které byla Extraliga úplná novinka, nebo další holky, které dříve nedostávaly tolik prostoru. Myslím, že všechny se s tím popraly dobře a na hřišti se snažily nechat to nejlepší. V některých zápasech nám chybělo trochu štěstí, abychom braly body. Každopádně jsem počítala s tím, že se do play-down můžeme dostat. Jako neštěstí to neberu, akorát nás teď čeká ještě velká dřina.

Ve čtvrtém kole proti Bohemce jsi utrpěla nepříjemné zranění, ze souboje sis odnesla zlomené žebro. Bylo to tvé nejvážnější zranění v kariéře?

Za celou dobu, co hraju florbal, jsem měla 3x zraněné oko, zlomený nos a rozseklé obočí. Vždycky jsem byla schopná do týdne zase hrát. Žebro mě vyřadilo asi na šest týdnů a musím říct, že toto zranění bych nepřála ani největšímu nepříteli. První týden jsem trpěla při každém pohybu a vůbec vstát z postele nebo zakašlat bylo dost peklo. Do dneška mě žebra po zátěži bolí. Netroufám si ale soudit, které zranění bylo nejvážnější.

O víkendu proběhly první dva zápasy druhého kola play-down. Na domácím hřišti jste se dvakrát utkaly s Bulldogs, série je vyrovnaná 1:1. S druhým utkáním asi nejste příliš spokojeni.

Oba zápasy byly celkem vyrovnané, šlo o to, kdo využije své šance. V sobotu se to lépe vydařilo nám, v neděli Buldočkám. Dá se čekat, že ve stejném duchu budou i další zápasy. V těch věřím, že zvládneme proměňovat své šance a budeme úspěšnější.

Jaký očekáváš průběh následujících dvou utkání, které se o víkendu odehrají na SportPointu?

Pravděpodobně půjde opět o vyrovnané zápasy. My musíme odmakat oba na 100 % a co možná nejvíc soupeřkám hru znepříjemnit.

V Židenicích hraješ od roku 2008, od té doby áčko nepřetržitě patří do Extraligy. Připouštíš si možnost sestupu nebo naprosto věříš v setrvání v nejvyšší soutěži?

Je to sport a stát se může cokoliv, takže i to, že sestoupíme. Ale každou vteřinu budu věřit, že to týmově vybojujeme a Extraligu uhájíme.

Co bude potřeba zlepšit v nadcházejících zápasech, aby dopadly dobře?

Dát víc gólů, než soupeř. Možná to zní jako klišé, ale přesně to je věc, která nás dostala až do 2. kola play-down. Často nejsme horší než soupeřky, jen se na každý gól hrozně nadřeme.

V klubu kromě pozice kapitánky áčka a trenérky juniorek máš na starosti i kroužky a nábory. Jak se to daří? Mají děti po době covidové větší zájem o sport?

Některé kroužky pěkně praskají ve švech, takže ano, zájem je velký, což je dobře (usmívá se).