Dva zápasy, tři body. Juniorky z úvodních dvou duelů v nové sezoně proti Vítkovicím a Světlé uspěly pouze v neděli, když na domácím hřišti otočily nepříznivé skóre a zvítězily těsným rozdílem.

1.SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 9:1 (6:0, 1:0, 2:1)
Branky: 8., 26. a 41. Sikorová, 11. Šimková, 12. a 19. Hradilová, 19. Kubalčíková, 19. Podsedníková, 41. Gajdošová - 45. Hrazdírová

Velmi těžký soupeř čekal na juniorky v prvním kole. Vyrazily totiž do Ostravy, kde se postavily Vítkovicím. V zápase byl jasným favoritem domácí celek a hned od úvodu tuto roli potvrzoval. V první třetině totiž nasázel šest branek a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Dračice se zaměřily zejména na poctivé bránění a v dalších dvou dějstvích hrály sympatický a svým sokyním zdatně sekundovaly. Jedinou a čestnou branku Židenic v zápase vstřelila Viktorie Hrazdírová.

Sobotní utkání hodnotil Ondřej Sukup, který na lavičce dočasně zastoupil novou trenérku juniorek Evu Filipovou. "Dopředu nám bylo známo, že protihráč je technicky velice vyspělý a fyzicky na vysoké úrovni. Pokud se ale bavíme o herním myšlení nebo rozhodování na hřišti, tam se některé naše šikovné hráčky holkám z Vítkovic vyrovnaly, či je dokonce předčily. Soupeř spíše tento zapas pojal jako správný čas vyzkoušet si nové věci ve hře. Naše holky věděly, jaký průběh zápasu zhruba bude. Vítkovice jsou útočně velice aktivní, a proto jsme zvolili taktiku “betonování” a občasné rychlé breaky. V tomto zápase nemohlo fungovat nic jiného, a proto si myslím, že jsme nemohli udělat nic lepšího. Náš výstup odpovídal očekávání a také opravdu vypovídal o našem přístupu k tréninkovému procesu. Pozitivní je určitě to, že si holky zkusily “beton”. Rozhodně se získané zkušenosti budou hodit do dalšího utkání. Ze zápasu plyne jediné. Pokud se nezlepší docházka a počet hráček na tréninku, tak nemáme prostor pro zlepšení."

K1 Florbal Židenice - Sklo Bohemia Světlá n/S 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 31. Hrazdírová, 38. a 59. Vlachová, 49. Žampachová - 29. Habáňová, 29. Simandlová, 42. Kudlová

Dračice si chtěly spravit chuť v neděli na hřišti VUT, kam přijela Světlá. V první třetině téměř 40 diváků branku nevidělo. Protrhnutí bezbrankového stavu přišlo až ve 29. minutě. Skóre otevřel hostující tým a to hned dvakrát. V rozmezí pouhých 13 vteřin se trefila Habáňová a Simandlová a Světlá rázem vedla 2:0. Židenice se ale nevzdaly a ještě do konce třetiny srovnaly. Nabídnutou přesilovku využila Viktorie Hrazdírová a sedm minut na to vstřelila první gól v židenickém dresu Zdeňka Vlachová. Ve třetí části šla znovu do vedení Světlá, ale domácím se podařilo srovnat z hole Zuzany Žampachové. Už se zdálo, že utkání spěje do prodloužení, když se necelé dvě minuty před sirénou prosadila podruhé v zápase Vlachová. Juniorky se za stavu 0:2 nevzdaly a na domácím hřišti si připsaly tři body za těsnou výhru 4:3.

"Instrukce na neděli zněly jasně, spravit si chuť po nepříliš vydařeném vstupu do sezóny, a to se povedlo. I přes vlažnou první třetinu a dva inkasované góly jsme zvládly otočit skóre a dojít k vítěznému konci. Bohužel se nám nepodařilo využít druhou přesilovou hru, ale i tak mají holky velkou pochvalu za klidnou hru na míčku. Už jen doladit koncovku! Do příště musíme zapracovat na větším důrazu a proměňování šancí," okomentovala vítěznou premiéru na lavičce trenérka Eva Filipová.

Juniorky si neodpočinou ani tento víkend. Doma totiž v neděli přivítají Olomouc.