O víkendu sehrály dva ligové duely také juniorky. Oba se hrály v Praze, ale v různých lokacích. První odehrály na půdě favorita celé soutěže - FbŠ Bohemians, kterým před zápasem patřilo čtvrté místo v tabulce a byly tak jasným favoritem klání. Už v první třetině pražský celek projevoval svoje kvality a hned na hřiště vlétl jako hurikán. Už v druhé minutě musely Dračice dotahovat, když se prosadila Bünterová. Juniorky ale dokázaly brzy srovnat, trefila se Zuzana Žampachová. Židenice s favoritem držely tempo a po první třetině zůstalo skóre vyrovnané. V druhé třetině ale už domácí hráčky zařadily vyšší převod a do nasázely osm gólů, přičemž vstřelila hattrick Tereza Spoustová. Juniorky se přesto nevzdaly a stále se snažily konečný výsledek korigovat. Ve 45. minutě se stihla zapsat do statistik Nicol Reissingerová a ještě v poslední minutě také Anna Klvačová. Klokanky ale dokázaly vstřelit dalších sedm gólů a konečný výsledek skončil demolicí. Židenice prohrály vysoko 3:16. 

"Náročný zápas, do kterého jsme vstoupily velmi odhodlaně. V první třetině jsme dokázaly se soupeřkami držet krok, jak po fyzické tak gólové stránce. Oba týmy si v první třetině připsaly jeden gól. To jsme však ještě netušily, co nás čeká. Od druhé třetiny to soupeři začalo padat ve velkém. Na několik obdržených gólů jsme bohužel nedokázaly dostatečně zareagovat a pomoct naší gólmance v předbrankovém prostoru. Měly jsme být více důslednější při hře tělem a nedovolit tak soupeři tolik volného prostoru. I přes velký tlak ze strany soupeře jsme si dokázaly vyměnit několik krásných přihrávek a následně se dostat do gólových šancí, které se však nepovedlo proměnit," řekla o prvním víkendovém utkání trenérka Eva Filipová.

Hráčky se musely rychle vzchopit, protože hned další den je čekalo další utkání v české metropoli a to v Riegrových sadech, kde sídlí tým Královských Vinohradů. Tento tým společně se Slavií Plzeň ještě nevyhrál, a tak byly juniorky favoritem zápasu. Na začátku utkání však dostaly rychlou branku a Dračice musely dotahovat. O chvíli později mohly využít jednu ze dvou přesilovek, ale ani v jedné gól nevstřelily. Toho využili domácí, kteří se stihli ještě jednou prosadit. Do druhé třetiny se juniorky opřely a během prvních 61 sekund obrátily stav utkání. Góly daly Hong Anh Anna Do, Bára Zemánková a Zuzana Žampachová. O pět minut později ale opět domácí hráčky vyrovnaly. Od této doby se hra nesla v poklidném duchu, ještě do přestávky však dokázala dát svojí druhou branku Anna Do. Juniorky ještě mohly zvýšit svůj náskok, ale vstřelený gól bohužel nebyl uznán. Do třetí třetiny byl hlavním úkolem týmu hrát dále aktivně a udržet vedení, což se dlouho nepodařilo. Po vyloučení Jančové se domácí opět dotáhly, tentokrát na 4:4. Následně hra byla dlouho vyrovnaná, až do 52. minuty, když se prosadila opět Richterová a domácí se dostali do vedení. Hong Anh Anna Do ale minutu na to dokončila hattrick a skóre bylo stejné na obou stranách. Poslední gól bohužel padl do židenické branky. Juniorky tak prohrály i druhý zápas a do Brna odjely bez bodů. Královské Vinohrady mohou slavit svoje první body.

"Do zápasu jsme vstoupily velmi vlažným tempem a hned v první minutě soupeř vstřelil gól. To mohlo být jedním z důvodu, že vládl menší neklid na florbalkách. Při vytvořených gólových šancích jsme nebyly dostatečně důrazné v brankovišti soupeře. Avšak 2. třetina měla pohádkový začátek. Během prvních 61 sekund jsme dokázaly vstřelit tři rychlé góly a otočit skóre v náš prospěch. Od tohoto momentu jakoby se holky probudily a zápas byl plný pěkných kombinačních akcí. Dokázaly jsme se prosadit jak po individuální stránce tak jako týmový celek. Do útoku jsme zvolily účinný přechod přes střed po následném shození na mantinel a využily tak volných prostor na polovině soupeře. Během třetí třetiny jsme musely bohužel řešit výrazná zranění některých hráček, která nás donutila k menším změnám v sestavě. Dvě minuty před koncem zápasu jsme měly početní výhodu, která byla velmi nadějnou šancí k vyrovnání zápasu. Bohužel k tomu nedošlo a ze zápasu odcházíme s nulovým ziskem. Cenné body, které nás velmi mrzí, ale i tak si ze zápasu odnášíme několik pozitivních poznatků."

Tento víkend mají juniorky pauzu. Další zápas odehrají až v sobotu 5. listopadu, od 18:00 na VUT proti městskému rivalovi - Bulldogs Brno. Přijďte Dračice podpořit, ať Brno patří růžovo-černým!