SC Tempish Vítkovice – K1 Florbal Židenice 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 3. Konvičná, 22. a 41. Podsedníková, 27. Matýsková, 52. Liberdová – 19. Klusáková

V prvním zápase víkendu se proti juniorkám postavily velmi silné Vítkovice, které v tu chvíli ještě hájily první pozici v tabulce. Roli favorita ostravský klub začal potvrzovat již ve 3. minutě, kdy jej Konvičná poslala do vedení. Vyrovnání měla již o 29 sekund později na holi Sabolová, avšak trestné střílení bohužel neproměnila. Židenickým hráčkám k vyrovnání nenapomáhaly ani světelné podmínky, jelikož jim cestu k bráně skličovaly sluneční paprsky. Změnit stav utkání na plichtu se však povedlo, v 19. minutě se po hromadě šancí z předbrankového prostoru prosadila Klusáková. Minutu a dvacet čtyři vteřin po návratu z šatny se vedení zpět ujaly Vítkovice, po vyloučení Vokálové domácí tým trestal ještě jednou a výsledková tabule oznamovala dvoubrankový náskok domácích. V půlce zápasu si týmy prohodily strany, aby nebyl brněnský klub celý zápas ve sluneční nevýhodě. 36. minuta mohla značit snížení rozdílu skóre, ale akci Žampachové bohužel gólmanka Pytlíková vychytala. Ve 41. a 52. minutě domácí tým svůj náskok ještě navýšil o 2 góly a židenické juniorky tento výsledek po mnoha šancích a nadějných brejcích nedokázaly zvrátit. 33 střel ani výborný výkon gólmanky Novákové tak bohužel nestačil na lepší výsledek. Židenice zápas prohrály 5:1.

„Sobotní zapas s aktuálně 1. týmem tabulky holky odehrály tak trochu "naslepo", protože do haly proti nám svítilo nepříjemně sluníčko. I přes to odchytala velmi dobrý zápas gólmanka Anička Nováková. Škoda slibných šancí, které si holky dokázaly vytvořit, ale bohužel neskončily gólem. Podařilo se nám tak vstřelit pouze 1 gól, což na body nestačilo,“ hodnotila zápas trenérka Jitka Drápalová.

FBC ČPP Ostrava – K1 Florbal Židenice 11:6 (5:0, 4:3, 2:3)

Branky: 4. Středulová, 6. a 26. Šešulková, 10. Vojtěšková, 15. Luzarová, 16. Blažková, 35. Hurníková, 38. Pudišová, 40. Galnorová, 45. Bínová, 52. Niemczyková – 23. Fuchsová, 34. Klvačová, 35. a 53. Zimolová, 52. Žampachová, 60. Vokálová

Nedělní zápas startující již v 10 hodin nezapočal pro brněnské hráčky dobře. Veselá se nechala vyloučit v 2. minutě za sekání, Ostrava početní výhodu ke konci potrestala a dostala se do vedení. Další góly díky nepohotovému počínání si Židenic přidali domácí v 6., 10., 15. a 16. minutě. Bídná 1. třetina tak skončila 5:0. Hostující hráčky to ale nevzdaly, a po návratu na plochu způsobily úctyhodný tlak na soupeře, který přinesl ovoce. Ve 3. minutě snížila Fuchsová. O minutu později Židenice vybojoval přesilovku, tu však nevyužily a stav utkání zůstal 5:1. Hrálo se nahoru-dolů, na konci 26. minuty ale navýššil domácí celek vedení na 6:1. Hosté se nevzdali, ve 34. minutě jim rozproudila krev v žilách Klvačová a minutu na to přidala třetí branku Zimolová. Domácí tým ale nechtěl ztratit body 2. den po sobě, a tak nepolevil v útočné hře a do konce třetiny přidal další tři branky. Po konci pauzy přidala Ostrava ještě dva góly a bylo rozhodnuto. Juniorky přesto pokračovaly ve stíhací jízdě, postupně snížily Žampachová, Zimolová a Vokálová, avšak ve výhru již zápas Židenice otočit nedokázaly. Podtrženo sečteno, juniorky po horší 1. třetině zápas bohužel nedokázaly dotáhnout do vítězného konce a prohrály tak na půdě Ostravy 11:6.

„Po vydatné hotelové snídani jsme se vydaly na zápas s FBC Ostrava. V první třetině byl soupeř rychlejší a všude byl první. Zaslouženě tak vedl 5:0. Holky i přes nepříznivý stav bojovaly až do konce a od 2. třetiny se začal zápas vyrovnávat. Podařilo se nám nakonec vstřelit 6 gólů. Manko z 1. třetiny už jsme ale nedohnaly a zápas tak skončil 6:11. Zápasy s těmito silnými soupeři nám ukázaly, v čem máme hlavní nedostatky a na co se budeme muset více zaměřovat v trénincích, abychom se posunuly zase o kousek dál,“ komentuje průběh utkání trenérka Drápalová.

Další utkání, ve kterém tým židenických juniorek nastoupí, můžete vidět již ve svátek 17.11. na VUT, v odloženém zápase s TJ Jablonné nad Orlicí. Zápasy 9. a 10. kola ligy pak tým Dračic odehraje venku, v Mladé Boleslavi proti FAMB a Praze proti FATPIPE Tigers Start98 Kunratice. Výjezdový víkend pak připadá až na 20. a 21.11.