FBC Liberec - K1 Florbal Židenice 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Branky: 29. a 56. Klubalová - 17. a 47. Klvačová; 57. Fuchsová, 59. Vlachová, 60. Zemánková
Vyloučení: 4-0; Využití: 0-0
Zásahy brankářek: Marková 14 - Křivková 22
Diváků: 21

Na daleký výjezd se o víkendu vypravily juniorky. Družinu trenérky Evy Filipové čekaly zápasy v Liberci a České Lípě, tedy proti nováčkům 1. ligy juniorek. Dlouhá cesta a pozdní start zápasu nejspíše způsobil, že se nejednalo o příliš zajímavé utkání. Juniorkám se nedařilo, neměly klid na hokejkách a příliš kazily nahrávky. Přesto se v prvním dějství dostaly do vedení, skóre otevřela Anna Klvačová. Liberci se v druhé části podařilo srovnat z hole Klubalové a do poslední třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Málokdo čekal, že se po klidných dvou třetinách roztrhne s góly pytel v té třetí. Ve 47. minutě se podruhé v zápase trefila Klvačová. Talentovaná Klubalová ale znovu srovnala krok čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Židenice se ale s vyrovnaným stavem nesmířily a Viktorie Fuchsová dala na 3:2 o pouhou půl minutu později. Liberec si vytvořil tlak a šance, ale lámal si zuby na dobře chytající Křivkové. Domácí zkusili hru v šesti, čehož využila Vlachová, která zvýšila do prázdné branky na 4:2. Definitivní tečku za utkáním dala premiérovou trefou v růžovo-černém Bára Zemánková. Dračice sice nepředvedly oslnivý výkon, Liberec však porazily 5:2.

Jak potvrzuje trenérka Eva Filipová, vítězství je jediným pozitivem na utkání. "V sobotu nás čekala velmi dlouhá cesta do Liberce. Cílovým místem nebyl známý Ještěd, nýbrž sportovní hala přímo pod již zmiňovaným lákadlem Liberce. Zápas se odehrál ve večerních hodinách, což mohlo být jedním z důvodů, že se zápas nevyvíjel dle našich představ. I tak se s tím holky popraly a společnými silami dokázaly urvat tři body. Ušmudlané tři body, které jsou jediným pozitivem dnešního zápasu."

FBC Česká Lípa - K1 Florbal Židenice 3:8 (1:2, 0:2, 2:4)

Branky: 1. Šípová, 55. Hanzlíková, 59. Jandačová - 17., 19., 22., 29., 52. a 56. Žampachová, 50. Hrazdírová, 53. Klvačová
Vyloučení: 0-0
Zásahy brankářek
: Ševrová 14 - Hájková 22
Diváků: 87

V neděli se juniorky posunuly o 50 kilometrů směrem na západ, kde nastoupily proti České Lípě. Nováček soutěže překvapil a hned v první minutě otevřel skóre. Ještě v první třetině však zareagovala dvěma góly Zuzana Žampachová a Židenice si do šaten odnesly vedení. Nedělní zápas Žampachové doslova sedl, v druhé části totiž byla také při chutí a díky dvěma dalším zásahům se Dračice dostaly do tříbrankového vedení. To se jim podařilo navýšit i třetí třetině, Žampachová přidala pátou trefu a do statistik se zapsaly také Viktorie Hrazdírová a Anna Klvačová. Lípě se sice dvakrát podařilo snížit, ale Žampachová pokračovala v gólovém koncertu a přidala osmou židenickou branku a svou šestou v zápase. Juniorky tak zvítězily i v České Lípě a do Brna se vrátily s plným počtem bodů.

Po druhém utkání už byla trenérka Eva Filipová spokojenější. "V neděli už jsme měly dostatek času se naladit na zápas a koncentrovaný přístup přinesl své ovoce. Dostávaly jsme se pěkně do rozehrávky, většinu času jsme strávily na míčku a tvořily si gólové šance. Do příště bychom chtěly zapracovat na rozehrávce, která nám zjednoduší postupný přechod do útoku. Děkuji holkám za pěkný víkend."

Po náročném programu si juniorky odpočinou, další zápasy totiž odehrají až 8. a 9. října doma na VUT proti BLACK ANGELS a Florbalové akademii MB.