Juniorky začaly turnaj ve velkém stylu, když s přehledem zvítězily v obou úvodních utkáních, a to se skóre 6:0. První ztráta přišla ve třetím zápase proti Panthers, oba soupeři se rozešli smírně 3:3. Bezbrankovou remízou skončil poslední zápas ve skupině proti Bohemians. Z druhého místa tak juniorky postoupily do vyřazovací fáze, ve které narazily na Ústí nad Labem. V 16. minutě to s nimi nevypadalo dobře, díky brankám Vrzalové a Neumannové Ústí vedlo 2:0. Dračice se však nevzdaly a nejen že utkání srovnaly, ale nakonec jej dovedly i do vítězného konce. V semifinále se juniorky utkaly podruhé na turnaji s týmem Majestic Llamas a ani tentokrát nezaváhaly a postoupily do finále. V tom se střetly s Bohemians. I v druhém měření sil židenické hráčky nedovolily soupeřkám skórovat a díky trefám Perutkové, Staňkové a Nečasové zvítězily 3:0. Na turnaji tak nejen že neprohrály, ale dokonce s velkým přispěním brankářky Aleny Večeřové neinkasovaly v pěti zápasech! Zaslouženě tak získaly zlaté medaile. „Do turnaje jsme vstupovali jako obhájci stříbra, což je vždycky ošemetné. Čekala na nás těžká základní skupina. Holky se rozjížděly pomaleji, ale hned od prvního hvizdu bylo vidět, jak moc chtějí hrát. Celý turnaj odehrály týmově, a především si ho užily. Bylo to skvělé zpestření letní přípravy. Samozřejmě, že jsem věřil, že by to mohlo vyjít. Tým byl velice dobře poskládán, holky si vyhověly a dobře se projevily a zapracovaly i nové hráčky. Skvěle zachytala gólmanka a velice dobře fungovala obranná fáze. Nejtěžší zápas byl ve čtvrtfinále, kdy jsme prohrávali už dva nula, ale holky projevily neskutečnej morál a trpělivost a dokázaly výsledek otočit. A když se to všechno poskládá dohromady, tak z toho rezultovalo vítězství v celém turnaji,“ okomentoval úspěch svých svěřenkyň kouč Zdeněk Frank.

Turnaj příliš nevyšel dorostenkám, zejména střelecky. V pěti utkáních základní skupiny totiž neproměňovaly své šance, střelecké trápení protrhly až v posledním zápase proti Hranicím. Ve vyřazovací fázi je čekaly soupeřky z České Lípy, které měly gólově navrch a zápas jednoznačně ovládly. Dorostenky se tak s turnajem rozloučily předčasně.

Starší žákyně naskočily na OpenGame 2020 do šesti zápasů, ve kterých sice bodovaly jen jednou, ale za své bojovné výkony si zaslouží obdiv. Hru si v jednotlivých zápasech maximálně užívaly a snažily se svým kvalitnějším soupeřkám nedarovat ani milimetr zadarmo. „Výsledky zápasů sice nebyly příznivé, ale holky vždy bojovaly do poslední minuty a zápasy si užívaly. I přesto, že pro několik holek to byl vůbec první florbalový turnaj, se nebály a snažily se hrát. Brankářky Tihelková a Makyčová předvedly výborné výkony, které holky držely ve hře,“ okomentovala tažení starších žákyň trenérka Kamila Pravcová.

Velká výzva čekala na mladší žákyně, které se přihlásily do chlapecké kategorie elévů. Proti klukům se rozhodně neztratily, ba naopak. Odhodlanou a sebevědomou hrou totiž bavily sebe i diváky a zaslouženě se umístily na prvním místě v tabulce. V osmifinále sice na své soupeře nestačily a s turnajem se rozloučily, ale za své výkony mohou být na sebe pyšné.

Do kategorie přípravek byly nalosovány elévky, které se také musely popasovat s hrou proti chlapcům. Mladé židenické naděje během celého turnaje předváděly krásnou odhodlanou hru, na kterou byla radost pohledět. Trenérka Monika Chromá je na své hráčky náležitě pyšná: „Na své hráčky jsem neskutečně hrdá a pyšná. Obě naše družstva odehrála skvělý turnaj. Mladší žákyně předváděly nádherné kombinace, rychlé nahrávky, nekompromisně zakončovaly. Elévky ukázaly, že se ničeho nebojí a že dokáží hrát vyrovnaně i s klukama. Pro naše hráčky to bylo poprvé, co si vyzkoušely pětkový florbal. Popasovaly se s tím perfektně! Už se moc těším na novou sezonu, ve které budeme chtít navázat na tento povedený turnaj a makat na sobě dál a dál. Všem rodičům bych chtěla poděkovat za jejich podporu, jste úžasní!“

Do těžké skupiny byli nalosováni dorostenci, kteří však do turnaje nastoupili výborně a FBC SION – DDM Nová Generace porazili vysoko 6:1. V dalších utkáních základní skupiny sice na své soupeře výsledkově nestačili, ale za to jim byli velice vyrovnaným soupeřem. Dorost opět potvrdil, že během sezony udělal velký progres, což se projevilo i v prvním kole vyřazovací fáze. Vyrovnaný boj s Gepardy došel až do samostatných nájezdů, které rozhodl Dan Lošťák a posunul tak dorostence do další fáze. V ní žideničtí borci nestačili na Zlín, a na turnaji skončili. „Na turnaji jsme pokračovali v započaté práci a to především aktivním pojetí hry. Téměř všichni soupeři předvedli takticky vedenou a organizovanou hru, částečně i se systémovým pojetím, ale i přesto jsme v některých zápasech byli my ti, kdo kontroloval hru a snažil se udávat chod zápasu. Vrcholem bylo páteční utkání proti výběrovému týmu, kde jsme velkou část tvořili hru, chod jsme udávali aktivním presingem, snahou o získání kontroly nad hrou. Podobný ráz měla obě utkání play off, která nabídla atraktivní podívanou a rychlou hru nahoru dolů. V útočné fázi nás zatím trápí rychlost a rozhodnutí a absence častější střelby. Obecně ale hra probíhala ve vysokém tempu a s naší výrazně zlepšenou individuální kvalitou. K obrovskému posunu mezi hráči došlo po osobnostní stránce, zejména z hlediska odvahy a přijetí odpovědnosti. Tým během posledního půl roku nabral dostatek samostatnosti a odpovědnosti na hřišti i mimo něj. Přesto je před námi spousta práce. Už do ní ale nechybí nadšení a největší motivací se postupně stává ta vnitřní, tedy radost ze hry,“ řekl k turnaji, ale i o progresu dorostenců kouč Michal Havelka.

Starší žáci do turnaje nastoupili v ročníkovém nastavení pro příští sezonu, tedy s věkově nižším průměrem než ostatní týmy. To se odrazilo ve fyzických dispozicích oproti některým hráčům soupeřů. Do turnaje žáci nevstoupili příliš dobře, ale jejich výkony se v průběhu turnaje začaly zlepšovat. O čemž svědčí i vyrovnaný duel s FBK Bulldogs Hořice, který uzavřel základní skupinu. S play-off a s letošním turnajem se starší žáci rozloučili prohrou s týmem FBC Red Bull. Trenér Michal Havelka ví, že ho s týmem čeká v nové sezoně spousta práce: „Ve všech utkáních bylo patrné, že u hráčů motivace roste a klesá úměrně se skórem. Motivace by ale měla vycházet z nich samých, jejich důvěry ve vlastní schopnosti. Hráči se příliš soustředí na neovlivnitelné okolnosti, tedy v jakých dresech hraje soupeř, jestli fauluje, jak pískají rozhodčí, jaký je v hale povrch, apod. Zatím tedy nedošlo k přijetí odpovědnosti. Nad odvahou a nadšením ze hry v tuto chvíli převládá až extrémní vazba na výsledek a strach z chyby. Prozatím nám dělá velké problémy aktivní pojetí hry a základní situace 1 na 1. Chybí mi také větší míra spolupráce mezi hráči a z ní vznikající kompetence a role v týmu. Kluci si touto zkušeností ale prošli a sami si uvědomili, že problémem je zejména jejich vazba na výsledek. Potřebují nabrat sebevědomí a důvěru v sami sebe. V žádném případě nelze podřídit individuální rozvoj hráčů výsledkům v mládežnické kategorii. Tento turnaj byl pro nastavení sezony velmi potřebný, a tudíž jej beru pozitivně.“

Elévové se na turnaji rozjížděli pomaleji, ale jejich výkony měly vzestupnou tendenci. Jejich hra se postupem času výrazně zlepšila. O čemž svědčí i tři zápasy bez prohry v řadě. Výsledky však nejsou primárním měřítkem, důležité na turnaji bylo to, že si jej hráči maximálně užili a hrou se bavili. „Celou sezonu jsme se poctivě připracovali a na OpenGame se těšili, je to zpestření konce sezony. Bohužel nám pandemie přerušila tréninky, takže už jsme se nedokázali vrátit do zajetých kolejí. Na turnaji jsme nepředváděli takovou hru, na kterou jsme byli během sezony zvyklí. Nejdůležitější ale je, že jsme si turnaj užili jako tým jak na hřišti, tak mimo něj“, řekl po turnaji trenér Mojmír Pruch.