K1 Florbal Židenice - FbŠ Bohemians 4:8 (0:3, 2:2, 2:3)

Branky: 33. Fuchsová, 37. Stehlíková, 51. Polenská, 57. Perutková - 10. a 41. Ciblová, 13. Strnadová, 20. Luklynska, 26. Smočková, 30. Spoustová, 41. Mandíková, 56. Soukupová

Vyloučení: 1-2; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Nováková 18, Křivková 14 - Vlachová 15

V oslabené sestavě a s třemi debutantkami naskočily juniorky do prvního zápasu víkendu. Na brněnskou halu VUT dorazily Klokanky z Bohemians. Těm vyšla perfektně první třetina, během které si vytvořily pěkný náskok 3:0. V navyšování náskoku hostující tým pokračoval i v druhé třetině, v 30. minutě vedl už vysoko 5:0. Dračice ale nesložily zbraně, bojovaly a brankami Fuchsové a Stehlíkové v rozmezí 4 minut snížily. Ve třetím dějství chtěly juniorky brankový rozdíl ještě více snížit, to se jim ale vůbec nepovedlo, ba naopak. Dvakrát po nástupu ze šatny totiž skórovaly hráčky Bohemians, které odskočily znovu do pětibrankového trháku, který už udržely. Dračice ještě snížily díky Polenské a Perutkové, více už ale do konce zápasu nestihly. Klokanky vyhrály 8:4. 

Hodnocení trenéra Zdeňka Franka: "Dneska mě holky docela překvapily svým výkonem. Bojovaly, dřely a když vezmeme v úvahu, že zapracováváme spoustu mladých hráček, tak musíme být spokojeni. Je na čem stavět. Projevily se větší zkušenosti soupeřek a jejich vyhranost. Našim hráčkám děkuji za přístup a soupeřkám za férovou hru."

K1 Florbal Židenice - BLACK ANGELS 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)

Branky: 44. Krupičková, 59. Perutková - 9. a 22. Staňková, 12. a 51. Vinklerová, 40. Hermánková, 42. Fryčová, 47. Fuchsová

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Čechová 30 - Svrčková 30

I ve druhém zápase se juniorky střetly s pražským týmem, tentokrát s BLACK ANGELS. Andělé v sobotu překvapivě porazili Bulldogs Brno a vyšlápnout si chtěli i na druhý brněnský tým v 1. lize juniorek. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, ale poprvé se prosadily hráčky hostí a to v 9. minutě. O pouhé tři minuty přidaly druhou trefu a vedly 2:0. Židenice ale byly aktivní a vytvářely si šance, bohužel je neproměňovaly. To hráčky hostí přidaly další dvě branky a do třetí třetiny si odnesly pohodlný náskok 4:0. Skóre utkání neodpovídalo dění na hřišti, hosté ale zvládali proměňovat své šance. Ve 4. minutě třetí periody snížila Nikola Krupičková, ale hráčky ANGELS zareagovaly rychle dvěma góly. Dračicím se ještě podařilo nepříznivé skóre korigovat zásahem Perutkové, ale to už bohužel bylo z jejich strany vše. Proti dobře organizovanému týmu se juniorky prosadily pouze dvakrát a prohrály 2:7. 

Hodnocení trenéra Zdeňka Franka: "Tento zápas nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Proti zatažené a systémové obraně se nehraje zcela nejlépe. Ale pokud neproměníme šance a chybí nám důraz před oběma bránama, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Ale i v okleštěné sestavě jsme schopni hrát, kombinovat, učit se a bojovat."

Výsledkově se sice juniorkám nedařilo, díky oslabené sestavě však dostaly příležitost naskočit do 1. ligy juniorek i dorostenky, které určitě nepropadly. "Výsledky obou zápasů ne zcela vypovídají o jejich průběhu. Jednalo se o poměrně vyrovnané duely, ve kterých ale rozhodovaly větší zkušenosti, sehranost, důraz před oběma brankama a v neposlední řadě i štěstíčko. Čekal jsem to mnohem horší, protože jsme hráli v poměrně okleštěné sestavě a bylo nutno povolat i nezkušené hráčky z dorostu. Ale ty se se zápasy slušně popraly. Samozřejmě je potřeba s nimi dále pracovat. Prohry samozřejmě mrzí o to víc, že oba dva soupeři byli hratelní."

Černou sérii šesti proher budou chtít juniorky zlomit 22. a 23. ledna, kdy se na domácí půdě postaví pražské Spartě a Světlé nad Sázavou.