JUNIORKY | Osmifinále play-off 1. ligy juniorek

Ve čtvrtek 2. března dopoledne se uskutečnil výběr soupeřů pro play-off ligy juniorek. Židenice byly vybrány 5. týmem tabulky, a tak se v prvním kole play-off utkají s týmem FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

  Osmifinále play-off se odehraje o víkendu 4. a 5. března. Juniorky nejdříve vyrazí do Ostravy, o den později je bude čekat druhý zápas na domácí půdě. Play-off ligy juniorek se hraje na dva vítězné zápasy. V případě, že se o víkendu o vítězi tohoto kola nerozhodne, bude následovat třetí utkání, které se odehraje ve středu 8. 3. opět na půdě soupeře. Tým, který si odnese dvě vítězství, postupuje do čtvrtfinále play-off.

  Židenické hráčky soupeře moc dobře znají. V uplynulé sezoně se s celkem z Ostravy střetly dvakrát a naposledy to bylo v posledním kole základní části, tedy v polovině února. Na hřišti soupeře prohrály 6:2, avšak trenérka Eva Filipová byla s výkonem svých svěřenkyň spokojená. První zápas proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v této sezoně odehrály juniorky na domácí půdě 20. listopadu a tehdy se jim výsledkově příliš nedařilo. I před domácím publikem podlehly soupeři 9:3. O play-off se ale říká, že je to jiná soutěž a tak si počkejme na to, zda se juniorkám bude nyní dařit a budou pro Ostravu nepříjemným soupeřem.

  Vzájemné zápasy v sezoně 2022/2023

  13. kolo, 20. listopadu 2022: K1 Florbal Židenice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:9 (2. Žampachová, 9. Fuchsová, 29.  Vlachová - 3. Blažková, 12. Červenková, 20. Srničková, 24. Niemczyková, 25. Červenková, 26. Kytlicová, 35. Blažková, 49. Niemczyková, 56. Klubalová)

  22. kolo, 12. února 2023: FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA – K1 Florbal Židenice 6:2 (12. Kytlicová, 38. Niemczyková, 41. Kytlicová, 48. Niemczyková, 56. Kytlicová, 60. Janošová - 46. Hrazdírová, 60. Klvačová)

  V letošní sezóně juniorky skončily na celkovém 13. místě s bilancí 6 výher, 1 výhra v prodloužení a 1 prohra v prodloužení. Ve zbylých 14 zápasech se jim nedařilo bodovat, byť některé zápasy vypadaly slibně. Jak už bylo zmíněno, FBC se umístilo na 5. pozici s 47 body. Zaměřili jsme se také na lídry obou družstev. V základní části se z židenického týmu nejvíce bodově dařilo Zuzaně Žampachové, která nasbírala 36 bodů, hned za ní s 26 body skončila Anna Klvačová a s 22 body se dařilo také Viktorii Hrazdírové. Z týmu soupeře se bodově prosazovala Radka Niemczyková, která nabrala 29 bodů. Dařilo se také Kristýně Gajdečkové a Karolíně Bínové s 22 a 21 body. Uplynulou základní část nám také zhodnotila hlavní trenérka juniorek Eva Filipová: "Během základní části jsme si prošly zápasy všeho druhu. Ať už jsme zvládly odehrát velmi vyrovnané a koncentrované zápasy se silnějšími soupeři, či nás zcela převálcovali střeleckou aktivitou. Dále jsme se dokázaly prokousat obdobím, asi v polovině sezóny, kdy jsme měly většinu hráček zraněných. Také jsme si prošly utrápenými zápasy, kdy jsme měly jednoznačně navrch, ale nedařilo se nám střelecky. Poslední utkání základní části jsme odehrály právě s našim semifinálovým vyzyvatelem. To je pro nás velké plus, jelikož máme čerstvě v hlavách soupeřovy i naše výkony a víme na co se zaměřit. S týmovou atmosférou i herními výkony jsem spokojená a makáme dál."

  Soupisky týmů

  K1 Florbal Židenice

  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

  Výsledky a program

  Kompletní výsledky posledního kola 1. ligy juniorek 

  Program play-off 1. ligy juniorek 

  Sobota - textový přenos

  ZDE

  Neděle - textový přenos

  ZDE