V sobotu na VUT přijel černý kůň soutěže. Tým BLACK ANGELS aktuálně patří mezi nejlepší celky 1. ligy juniorek a byl favoritem zápasu. Tuto roli od úvodního hvizdu navíc potvrzoval. Hned v první třetině hosté vstřelili 4 góly a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Ačkoli na tabuli svítil jednoznačný výsledek, oba týmy hrály aktivně, vyrovnaně a ve velkém tempu. Hostující hráčky si však vypracovávaly více brankových příležitostí, které také zvládaly proměňovat. Nejvíce domácí obranu provětrávala Denisa Výborná, která se blýskla 6 body. Jedinou a čestnou trefu Židenic vstřelila Zuzana Žampachová. Juniorky se k dalšímu bodovému zisku v sobotu nepřiblížily a BLACK ANGELS podlehly vysoko 1:9.

„Zápas se odehrál ve velmi vysokém tempu, kde jsme musely pracovat pod tlakem soupeře. Začaly jsme využívat nové rozestavení při hře na míčku, které se nám daří zápas od zápasu zlepšovat. Při přechodu na polovinu soupeře jsme dokázaly pěkně využit střed hřiště a vytvořit si gólové šance, ty jsme ale neproměňovaly. Jsem ráda, že se do toho holky rychle dostávají a dokážeme postupným útokem ohrozit bránu soupeře. Ještě se budeme muset zaměřit na finální fázi, abychom příště nezůstaly pouze u jedné vstřelené branky,“ řekla k sobotnímu klání trenérka Eva Filipová.

Trochu jiný průběh měl nedělní zápas. Na obou týmech byla znát mírná únava ze soboty, utkání tak nemělo takové tempo. Židenice měly navrch a vypracovávaly si více šancí. Výborně zvládly i první třetinu, kterou díky Viktorii Fuchsové a Ladě Andrýskové vyhrály 2:0. Boleslav sice snížila, ale Zuzana Žampachová v přesilovce vrátila domácím dvoubrankový náskok. Akademie ale bleskově korigovala brankou na 2:3. Ve třetí části se hostům dokonce podařilo srovnat, ale Viktorie Fuchsová další brankou vrátila vedení na stranu Židenic. To bohužel netrvalo dlouho a za pouhou minutu Boleslav znovu srovnala krok. Po bezbrankovém prodloužení nakonec musely o vítězi rozhodnout nájezdy. V nich padl jediný gól, který padl z hole hostující hráčky a Boleslav si tak do kapsy přibalila nadstavbový druhý bod.

Trenérka Eva Filipová byla spokojená zejména s přístupem hráček. „Na většině hráček už byla znát únava po předchozím souboji s BA. Zápas se odehrál poněkud v pomalejším tempu. Z nepochopitelného důvodu převažoval neklid a nejistota na hokejkách, což nás bohužel omezovalo a nedovolilo nám vyvinout větší tlak na soupeře. Škoda, že jsme si nedokázaly udržet gólové vedení a dovolily soupeři se vždy dotáhnout na naše skóre. Zápas nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Holky přistoupily k nájezdům sebevědomě, ale bohužel tím šťastnějším týmem byl soupeř. Holky zodpovědně odmakaly oba zápasy až do konce a za to jim patří můj obdiv.“