V prvních minutách utkání proti Pohořelicím Židenice využily pohořelického oslabení, skóre otevřel Marek Drápal. Na něj v následující minutě navázal Jan Dolejška, který vstřelil druhou branku utkání.  Do konce první části další góly přidali Tomáš Hyánek a Pavel Zima, junioři ji tak zakončili vedením 4:1. Přestávka Židenicím příliš neprospěla a hned v první části třetiny obdržely dvě branky. Ale zanedlouho využili svých šancí skórovat Jan Dolejška a Pavel Zima, kteří týmu zajistili náskok 6:3. Vyloučení za špatné střídání židenického Ondřeje Sukupa Pohořelice nevyužily. V poslední minutě druhé třetiny padly dvě branky, jedna na straně hostů, druhá na straně domácích. Ve třetí třetině si svěřenci kouče Michala Havelky udrželi vedení a zvítězili jednoznačně 12:6. V gólově povedeném utkání se blýskli zejména Jan Dolejška (4+1), Marek Drápal (3+0) a posila z Bulldogs Brno Pavel Zima (2+2).

"Úvodní duel s domácími Pohořelicemi jsme odehráli proti bojovnému a odhodlanému soupeři. Z hlediska fyzické stránky jsme byli mírně nad úrovní našeho soupeře. V rámci technické vybavenosti jsme soupeře výrazně převyšovali. A to nejen po stránce samotných technických dovedností, ale i z hlediska schopnosti řešení nastalých situací vlastními rozhodnutími hráčů. Hra působila přirozeně plynule, většina rozhodnutí hráčů byla z hlediska řešení situace logická a smysluplná. Velmi pozitivně pak lze vnímat toto utkání i z hlediska útočné hry, soupeři jsme vstřelili 12 branek, což je jedna z věcí, na které dlouhodobě pracujeme. Svoji premiéru za juniorský tým si odbyl brankář Dominik Němčanský, který předvedl vyrovnaný a koncentrovaný výkon, navazující na ty, které umí dlouhodobě podávat. Celkově hra v prvním utkání plně odpovídala očekáváním a nastavenému tréninkovému procesu,“ komentoval první zápas trenér Michal Havelka.

V utkání proti Blansku se Židenice hned v první minutě chopily vedení díky Pavlu Zimovi, které si pojistily dalšími čtyřmi góly, do šatny tak odešly s čtyřgólovým náskokem. Během druhé třetiny byl dvakrát vyloučen Tomáš Luner za vysokou hokejku, Blansko početní výhody nevyužilo, mezi svými vyloučeními naopak Tomáš Luner zvládl vstřelit gól na 8:3. Židenice pokračovaly v úspěšném proměňování svých šancí a po druhé třetině svítil na časomíře jednoznačný stav 9:4. Ve třetí třetině se podařilo Blansku vstřelit dvě korigující branky, ale dohnat náskok Židenice nezvládlo. I z druhého utkání junioři odešli s výhrou, Blansko porazili vysoko 13:6. Bodově plodný zápas odehráli Pavel Zima (3+2), Marek Drápal (4+0), Tomáš Luner (3+1) a Dan Lošťák (1+3).

„Druhé utkání proti Blansku se neslo vzhledem k četným absencím v řadách soupeře v uvolněnějším duchu. Soupeř ani fyzicky ani technicky nemohl hrát tak, aby nám v tomto utkání stačil. Většinu času bránil, popřípadě dlouhými míčky vyrážel do náhodných útoků. Také v tomto duelu jsme se prezentovali velmi útočným pojetím hry a soupeři vsítili 13 branek. Veškerá rozhodnutí hráčů na hřišti byla opět jejich vlastním řešením konkrétní situace. Snad i díky vývoji a charakteru utkání jsme v tomto zápase (zejména v jeho druhé třetině) vytvořili nesmyslných a z hlediska hry nelogických řešení až příliš. Problém těchto hloupých rozhodnutí tkví v tom, že jde z hlediska hry o nesmyslná rozhodnutí, které hráč učiní z vlastní vůle a zcela vědomě, nikoliv, že by se jednalo o pouhou chybu. I přes tuto „hluchou pasáž“ jsme měli utkání z větší části pod kontrolou. I v tomto utkání hra v zásadě korespondovala s očekáváními a nastavením tréninkového procesu,“ zhodnotil trenér Michal Havelka, který na závěr dodal: „Velmi pozitivní je, že hráči začínají být schopní již část soupeřů přehrávat vlastními rozhodnutími na hřišti. Jistou ironií pak je, že ačkoliv se na výsledkové cíle nijak nezaměřujeme, je námi zvolená cesta, kterou jsme před více než rokem s touto skupinou hráčů nastavili právě tím, co nakonec začíná postupně přinášet i výsledky. Cíle jsou nicméně do budoucna pořád stejné a dlouhodobě se nemění, tedy individuální rozvoj hráčů. I přes znatelný posun je potřeba v této oblasti nadále pracovat.“

Další zápasy si junioři zahrají v sobotu 10. října na hale v Tuřanech, kde se utkají s Hornets Brno ZŠ Horní a TROOPERS.