ŠSK ZŠ Očovská Hodonín – K1 Florbal Židenice 6:16 (1:8, 2:3, 3:5)

V prvním utkání otevřel skóre soupeř z Hodonína, záhy ale přišla osmigólová smršť, kdy se v první třetině prosadili několikrát Štěpán Pacal a Pavel Zima, po gólu do hodonínské sítě přidali Jiří Bašta, kapitán Dan Lošťák a ve vlastním oslabení také Ondřej Sukup. Do druhé třetiny tak žideničtí junioři šli se sedmibrankovým náskokem, který v následujících dvou třetinách ještě navýšili, když u dalších 4 branek stálo útočné duo Kokeš – Zima.

"Celkové skóre naprosto odpovídalo tomu, co se dělo na hřišti. V zápase jsme jednoznačně dominovali, určovali jsme tempo hry i její celkový ráz. Velmi pozitivní je, že se na hráče opravdu dá spolehnout. Většinu věcí zvládli v utkání naprosto sami, bez jakékoli nutnosti trenérského zásahu. Hra měla skvělé tempo, byli jsme hladoví po gólu i zisku míčku, ale zároveň převažovala konstruktivní a smysluplná řešení. V závěru jsme lehce polevili v obranné činnosti, což byla snad jediná kaňka na jinak velmi kvalitním výkonu," okomentoval první duel trenér Michal Havelka.

K1 Florbal Židenice – Florbal Vsetín 8:5 (2:1, 4:2, 2:2)

Hlad po gólu si junioři přenesli i do druhého utkání proti Vsetínu, když skóre otevřel již po půl minutě Nicolas Kokeš a za necelé dvě minuty navyšoval jeho útočný parťák Pavel Zima. Instinkt střelce potvrdil ve druhé třetině Simon Nobilis. Do konce utkání ještě přidali do vsetínské branky Štěpán Pacal, Ondřej Sukup, Dan Lošťák a Tadeáš Brhel. Ačkoliv Vsetín v závěru skóre dvěma brankami mírně korigoval, výsledkem bylo další poctivě odpracované utkání a výhra 8:5.

"Vsetín hrál celé utkání bojovně a urputně. Strašně dobrá zpráva je, že z týmu vyzařovalo v obou utkáních turnaje velké sebevědomí, odvaha a velká touha dát góly. To se výrazně podepsalo na obou zápasech, které jsme odehráli s maximálním nasazením a téměř plnou soustředěností na náš výkon a hru. Lehce jsme v obou případech polevili v závěru utkání, což v případě zápasu se Vsetínem dalo soupeři zbytečné naděje, že do utkání vrátí. Musíme se naučit dohrávat utkání v plném nasazení a soustředění až do konce. Hra i přes velkou bojovnost soupeře měla vysoké tempo, velké množství šancí a poměrně vysokou kvalitu co se týče herních kombinací. Výborně jsme odehráli všechna oslabení, včetně dlouhého oslabení 5 na 3, a to navzdory tomu, že se na tyto situace dlouhodoběji a cíleněji nezaměřujeme. Díky rostoucí odvaze a sebevědomí týmu se zlepšila i podoba hry v naší početní výhodě, ačkoliv ani na to dosud tréninky nebyly primárně zaměřeny," uzavírá víkendový dvojzápas Havelka.

V celkovém hodnocení víkendového programu juniorů byl kouč velmi optimistický: "Dlouhodobě pracujeme na individuálním rozvoji hráčů, takže pokud se podíváme na výkony jednotlivců, je potřeba říct, že cíl plníme velmi dobře. Hráči se pořád výrazně zlepšují, což je asi nejlepší zpráva, kterou si lze z víkendu odnést. Velmi dobré výkony podali mezi juniory i dorostenci – Honza Krahula a Vojta Dřínovský. Výrazně se kromě florbalového projevu zvedl výkon týmu i po stránce sebevědomí, důvěry ve vlastní schopnosti a toho, že to prostě máme natrénované. Nemuseli jsme si tak dodávat odvahu, v obou utkáních jsme měli odvahy na rozdávání," těší evidentně spokojeného lodivoda juniorů.

Při otázce, jaký má recept pro takové dramatické zlepšení odpovídá s úsměvem: "Hráči musí vědět, že dělají něco, co má nějaký smysl. Aby Vám věřili, musíte ale nejdřív věřit vy jim." uzavřel hodnocení židenický kouč.

Junioři vyhráli počtvrté v řadě a stoupají tabulkou. Příští dvojzápas je čeká opět za 2 týdny, na hale Tuřany se 27.11. postaví Slovácku a brněnským Hornetům.