JUNIOŘI A

Velmi vyrovnaný byl první zápas áčka juniorů proti brněnským TROOPERS. Židenice měly od začátku gólově navrch. Skóre nejprve otevřel Daniel, hosté ale brzy srovnali. Po gólu Kokeše na 2:1 v druhé třetině se soupeřům opět podařilo brzy srovnat. Následovala plodná šestiminutovka, během které Draci udeřili hned třikrát a odskočili do vedení 5:2. Pátý gól vstřelili dokonce v oslabení, po výhozu brankáře Starého se prosadil podruhé Kokeš. TROOPERS v posledních pěti minutách dvakrát skóre zkorigovali, ale Peitl půl minuty před koncem definitivně rozhodl. Židenice vyhrály 6:4.

"V prvním utkání jsme se utkali se srovnatelným soupeřem po fyzické stránce, který nás mírně převyšoval technickými schopnostmi. V první části byla z našeho projevu cítit nejistota a za tím, čeho chceme v utkání dosáhnout, jsme si pevně nestáli. Ve druhé části naše sebedůvěra začala růst a plně jsme se tak koncentrovali na náš výkon, což se v naší hře velmi pozitivně odrazilo. Ke zlepšení z tohoto utkání vyplynulo přehrání soupeřova pressu, což umocnilo malé hřiště kyjovské haly, které naplno odhalilo slabé místo naší hry. Celkově však hra individualit odpovídala tréninkovým standardům a z nich plynoucím očekáváním. Z hlediska pojetí hry jsme utkání sehráli velmi chytře, zodpovědně a uvědoměle a jde tedy očekávání z týmového výkonu označit za předčená. Výborný výkon předvedl brankář Martin Starý, a to včetně zasloužené asistence na branku v oslabení skórujícímu Kokešovi," prohlásil k prvnímu duelu trenér Michal Havelka.

Ve druhém zápase byli junioři od začátku lepším celkem, bohužel se jim nedařilo prosazovat proti organizované obraně soupeře. Byli to právě kyjovští, kteří otevřeli skóre a dokonce dvakrát šli do dvoubrankového vedení. Sedm minut po zahájení třetí části se však Židenicím podařilo srovnat. Dvakrát se trefil Tuček, který tak završil hattrick. Bohužel to ze strany juniorů bylo všechno. Od té doby se prosazovali jen domácí a to hned třikrát. Na jejich branky už Židenice nedokázaly reagovat a prohrály 4:7.

Dle trenéra Havelky je do příště potřeba zlepšit hru proti zataženému soupeři. "Trochu jiné utkání bylo s Dragons. Soupeř se nám individuální technickou ani fyzickou kvalitou nemohl vyrovnat, nicméně svoji hru měl pečlivě zorganizovanou do obrany, což nám dělalo po celou dobu poměrně značné potíže. Během celého utkání jsme se nesrovnali zejména s tím, jak je potřeba hrát, čeho tím chceme dosáhnout a zda se nám to v utkání daří, či je potřeba reagovat. A ačkoliv potřeba reakce a změny byla více než nutná, nebyli jsme na ni připraveni a ztotožněni s tím, jak je potřeba hrát. Ve třetí části se nám podařilo utkání dotáhnout, ale vlivem dvou chybných a nezodpovědných rozhodnutí soupeř v utkání odskočil a my kontrolu nad utkáním i možnost vítězství finálně ztratili. V tomto směru byl předvedený výkon pod očekávání, která předurčovala, že bychom si měli s takovým utkání poradit a i neoblíbený herní projev soupeře ustát a zvládnout jej přehrát."

JUNIOŘI B

V okleštěné sestavě a s třemi posilami z juniorek nastoupilo v Kuřimi juniorské béčko. V prvním zápase proti Kroměříži sice junioři vedli díky brance Slavíka, ale soupeř se díky třem gólům dostal do vedení 3:1. V polovině třetího dějství sice korigoval Kasal, ale to bylo ze strany Židenic vše. Ani druhý zápas nebyl o moc lepší. Brněnský soupeř už v osmé minutě vedl 3:0 a šel za vítězstvím. Tomáš Fajmon sice dvakrát snížil, ale hostům se znovu podařilo utéct do třígólového trháku. Fajmon třetí trefou už na výsledku nic nezměnil.

Trenér Petr Bednář nebyl spokojen s tím, jak se jeho tým na turnaji prezentoval. "První zápas turnaje jsme odehráli proti Kozlům. Soupeř na tom byl z hlediska individuální kvality lépe než naše rezerva juniorů, a to jak z pohledu florbalové vyspělosti, tak i z fyzického pohledu. Herní projev byl takový neotřelý, bez nápadu a drajvu. Soupeř byl v tomto utkání lepší a zaslouženě si odnesl vítězství. Druhý zápas proti Husovicím se z naší strany odehrával v podobném duchu jako zápas první. Soupeř hrající systém a vyčkávající na naši chybu byl poměrně efektivní v zakončení. Rozhodla naše neproduktivita a individuální dovednosti, které jsou u většiny hráčů podprůměrné. Víme, na čem pracovat a co do budoucna zlepšit. Závěrem bych chtěl poděkovat holkám z juniorky za výpomoc na turnaji."