Remi, gratulace k ocenění hráčka měsíce! Potěšilo tě?

Každé takové ocenění udělá radost a moc si ho vážím. Myslím, že spousta mých kamarádů se těší na rozhovor, protože vědí, jak moc mám rozhovory v oblibě! (směje se)

Získala jsi přes 40 hlasů, což je úctyhodný počet!

Potěšilo mě to. Moc děkuji každému, kdo mi dal hlas, ale holky by si zasloužily anketu taky vyhrát. Smekám klobouk před nimi a tím, co předváděly celou sezónu a zejména v play off.

Nechala jsi výsledek ankety osudu nebo jsi se svými spoluhráčkami svedla instagramový souboj?

Původně jsem to chtěla nechat osudu, ale s Kindr jsme příspěvek nakonec sdílely na svých profilech a vyhlásily tak trochu válku. Nebylo to však nic velkého.

Za sebou jsi na druhém místě nakonec nechala právě Martinu Indrovou, bude na tebe naštvaná?

Původně jsem si myslela, že bude mít spíš radost, že nemusí dělat rozhovor, ale už jsem si všimla, že mě osočila z podplacení celého hlasování, takže těžko říct (směje se). Myslím si však, že to není nic, co by pozvání na pivo nemohlo spravit!

V dubnu jsme sehráli zejména play-off s Tatranem, které nakonec dopadlo lépe pro Střešovice. Prohrávali jsme 0:3 v sérii, ale postupně náskok začali dotahovat. I šestý zápas vypadal nadějně, ale bohužel více štěstí měli nakonec hosté. Jak play-off hodnotíš?

Myslím si, že jsme sérii ztratily především na začátku, kdy jsme si nechaly Tatran utéct v prvních třech zápasech. Možná z naší strany chybělo trochu sebevědomí, že s Tatranem můžeme hrát vyrovnaně a můžeme i vyhrávat. S každým zápasem jsme se pak dokázaly více semknout a táhnout za jeden provaz. V posledním jsme se možná na konci trochu lekly toho, že vedeme. Nájezdy jsou pak loterie, to už je těžké.

Pasáž po nájezdech po šestém zápase byla velice emotivní. Co se ti honilo hlavou?

Hodně mě to mrzelo a vlastně asi pořád mrzí. Vidina sedmého zápasu byla opravdu blízko a těch myšlenek po zápase bylo opravdu hodně.

Od osudného zápasu uběhly skoro tři týdny. Je to pořád ještě čerstvé?

Pořád mě to mrzí a asi to vždycky nějakým způsobem mrzet bude, ale z této série se můžeme jen poučit a těžit z ní do budoucna. Myslím, že jsme ukázaly svou sílu a nemáme se rozhodně za co stydět. Jsem pyšná na celý tým, jak se dokázal semknout a bojovat.

A jak hodnotíš celou sezonu?

Stejně jako pro všechny týmy byla tahle sezóna dost specifická a náročná. Všichni jsme se těšili na začátek, který se však nepovedl úplně podle našich představ, pandemie pak na nějakou chvíli zastavila soutěže i tréninky a během té doby došlo ke změně na trenérských postech. I když ani po restartu naše výkony nebyly ideální, myslím, že si nakonec spousta věcí sedla a v play-off jsme ukázaly, že stojíme jedna za druhou a hlavně, že florbal hrát umíme.

Před tímto soutěžním ročníkem jsi nakoukla i do reprezentace. Je to pro tebe splněný sen?

Možnost nakouknout do reprezentace je splněný sen a velká odměna za tvrdou práci. Ze srazů si odnáším spoustu nových zkušeností, ze kterých můžu těžit v budoucnu. Jsem moc vděčná, že jsem se kempů mohla zúčastnit.

Během uplynulých dvou let ses zařadila mezi nejlepší české brankářky. Ty jsi ale známá tím, že se neustále chceš posouvat a zlepšovat. Takže předpokládám, že ještě úplně spokojená nejsi. Co by byl pro tebe další krok v kariéře?

Spokojená ještě určitě nejsem. Nějaké cíle a krůčky v hlavě mám, což pro mě znamená pokračovat v tvrdé práci. Uvidím, co přijde a kam mě moje cesta zavede.

Program po restartu Extraligy byl doslova brutální, takže teď si můžeš chvíli dovolit zasloužený odpočinek. Jak s volnějším časem nakládáš? Relaxuješ?

Asi není žádným tajemstvím, že moc neumím odpočívat, takže se volný čas snažím trávit aktivně. Po dlouhé době jsem se taky podívala domů, kde už skoro ani nevěděli, jak vypadám (směje se). Každopádně ani tam neuniknu všem možným sportovním aktivitám. Taky doháním věci do školy, na kterou především během play-off moc času nezbývalo.

Nebude to trvat dlouho a začne letní příprava. Těšíš se na ní? Co ti na ní vyhovuje a co naopak ne?

Přesto, že letní příprava je nejméně oblíbenou součástí sezóny pro většinu sportovců, na letní přípravu se docela těším. Mám ráda, když pro sebe můžu něco udělat a když mají věci nějaký smysl a řád. Na letní přípravě mi nejvíc vyhovuje posilování s vlastním tělem, sprinty a věci na výbušnost/rychlost. Nerada pak dělám maximálky v posilovně a dlouhé běhy. Minulý rok jsem kombinovala klubovou přípravu se speciální brankářskou přípravou. Letos pojedu klubovou přípravu a nějaké individuální věci, tak jsem zvědavá.

Chceš na konec něco dodat?

Moc děkujeme všem, kdo za námi celou sezónu stáli!