Ženy byly na CZECH OPEN nalosovány do skupiny A kategorie Open. V ní narazily na čtyři týmy, z toho na dva zahraniční. V prvním utkání těsně nestačily na švédský celek Moranissarna, kterému podlehly těsně 2:3. Následující tři duely ve skupině však Dračice zvládly na výbornou. Nejprve deklasovaly 10:0 nizozemský celek Messed Up, vyšláply si i na mladé družstvo Tatranu Střešovice, který porazily 4:3, a skupinu zakončily vítězstvím 3:0 s Wizards Praha 10. Se skóre 19:6 a 9 body se tak umístily na druhém místě ve skupině. 

V prvním kole play-off se ženy postavily dalšímu zahraničnímu družstvu, tentokrát švýcarskému UC Yverdon. Soupeřky se sice dostaly do brzkého vedení 1:0, ale Dračice souboj nevzdaly a třemi brankami skóre otočily. Zápas nakonec dovedly do vítězného konce a postoupily do osmifinále. Do dalšího kola se však bohužel nedostaly. Vyrovnaný osmifinálový duel s pražským SKV rozhodla ve 22. minutě Vesecká a ukončila tak židenickou pouť tímto turnajem. 

Ženy na turnaji rozhodně nezklamaly a svým fungováním potěšily i trenéra Jiřího Starého. "Na letošní ročník turnaje jsme vyrazili s několika cíli. V první řadě jsme chtěli odehrát co nejvíc zápasů a v zápasech zkoušet herní prvky, na kterých jsme začali pracovat na letošním letním soustředění. Chtěli jsme sledovat, jak se nám tyto věci daří aplikovat v zápasech. Dalším cílem bylo vyzkoušení některých hráček na různých postech a testování různých dvojic či trojic hráček, jak se holkám spolu hraje, jak komunikují a fungují v zápasech. Z pohledu našich očekávání před turnajem lze říci že se vracíme spokojeni a s mnoha novými zkušenostmi, a to jak my trenéři, tak i samy hráčky. Na druhou stranu nejsme úplně nadšeni s počtem holek, které jsme nakonec na Czech open vzali, naše původní představa byla, že pojede 15 hráček + 2 gólmanky, nakonec jsme ale z různých příčin mohli vzít hráček méně. Další kaňkou na dojmech z turnaje je zranění Vendy Kasal, která odehrála bohužel pouze část prvního zápasu a ve hře jsme ji tedy skoro neviděli. Z výsledkového pohledu zpětně mrzí vyřazeni od družstva SKV, které nakonec celý turnaj vyhrálo. Ve vzájemném zápase jsme určitě nebyli horším týmem, ale náš jeden vstřelený gól byl na postup málo. A právě až tento zápas nás v rámci turnaje pořádně prověřil a je škoda, že jsme díky této prohře nemohli absolvovat takových zápasů více. Právě takové vyrovnané zápasy dají holkám nejvíc zkušeností a posouvají je dál. Celkově ale musím tým za fungování během celého turnaje pochválit, holky se zápas od zápasu posouvaly a i mimo utkání fungovaly jako tým skvěle. Věřím, že turnaj může být dobrým odrazovým můstkem do nadcházející náročné sezóny."

Další část přípravy na novou sezonu čeká ženy v poháru, který začíná v sobotu 27. srpna v Přerově. Během dvou víkendových dní postupně nastoupí proti Dobrušce, Jihlavě, Přerovu a Svitavám.