Také dorostenci se konečně dočkali prvního turnaje v roce 2022. Nemuseli k němu cestovat daleko, proti Husovicím a TROOPERS totiž nastoupili v brněnských Tuřanech. V prvním zápase na ně čekaly poslední Husovice. Ty nastoupily s jasným cílem - bránit a znepříjemnit židenickým útočné choutky. To se jim v úvodu zápasu dařilo. Draci si se zataženou obranou nedokázali poradit a v první třetině zvládli dát pouhé dvě branky. V obou následujících částech se ale jejich výkon směrem dopředu výrazně zlepšil, v obou se prosadili pětkrát a zápas tak s přehledem dotáhli do vítězného konce.

"Náš soupeř nastoupil do tohoto utkání se silně pasivním a obranným pojetím hry. Čekal téměř na vlastní polovině a soustředil se pouze na ubránění našich šancí a případně jejich následný protiútok. Naši hráči tak měli před sebou složitý úkol se s touto situací vypořádat a překonat tento soupeřův blok. V první třetině náš tým předvedl relativně nekoncentrovaný výkon, ovšem i přesto se mu podařilo vstřelit dvě branky. Zpočátku naši hráči nedokázali příliš adekvátně reagovat na hru, kterou se náš soupeř prezentoval. Po zisku míčku hru většinou spíše uklidnili a dovolili tak soupeři zformovat jeho obranu. Ve třetině druhé se již hráči dokázali více soustředit na průběh utkání a díky své technické i herní převaze nad soupeřem zvládli vstřelit další branky. Tento výsledkový průběh donutil našeho soupeře k více otevřené a útočné hře, kde se již naplno uplatnily individuální kvality našich hráčů a tito dokázali zápas dovést ve vlastní režii do pro nás příznivého konce. Hráče musím pochválit zejména za přístup k tomuto zápasu, kdy jej odehráli naplno až do poslední minuty bez ohledu na jasný výsledek, což je cílový stav, který dovoluje, abychom využili celý časoprostor utkání a mohli si co nejvíce věcí vyzkoušet, osvojit nebo zjistit, kde se v naší hře nalézají slabá místa. S tím souvisí i to, že se náš tým nenechal uspat pasivitou soupeře a iniciativně vedl utkání a nutil soupeře přizpůsobovat se našemu vyššímu tempu. Toto iniciativní vedení utkání vyžaduje od hráčů rozhodně větší koncentraci a vnitřní motivaci ke hře, jelikož je vždy jednodušší zpohodlnět a zápas jen “odehrát“ k výsledkové spokojenosti," ohodnotil první utkání kouč David Bednář. 

Druhý zápas v neděli odpoledne však byl úplně jiná písnička. Proti židenickým borcům nastoupil první celek tabulky TROOPERS, který v průběhu soutěže ještě neztratil ani bod. Domácí od úvodního buly ukazovali, proč jsou v tabulce tak vysoko a v utkání nakonec dali úctyhodných 19 branek. Nepříznivě se vyvíjející zápas byl tak pro hráče velkou zkouškou, což potvrzuje ve svém hodnocení kouč David Bednář. 

"V druhém klání proti nám nastoupilo po technické i herní stránce velmi vyspělé družstvo, které si svojí aktivitou vynucovalo mnohé chyby při naší hře, které následně také dokázalo velmi efektivně a kreativně proměňovat. Soupeř nás překonával v téměř všech aspektech hry a naše prozatím nepříliš zkonsolidovaná obrana pro něj nebyla velkou překážkou při jeho útočných snahách. V naší hře se v tomto zápase objevila spousta menších i větších chyb nejrůznějšího druhu a celý zápas jako takový byl velkou zkouškou pro všechny naše hráče, jak si s utkáním, které se vyvíjí výsledkově i herně výrazně v náš neprospěch, poradí. Z mého pohledu trenéra bylo nejdůležitější, aby hráči nepřestali hrát naplno navzdory nepřízni výsledku a využili naplno celý zápas, aby si vyzkoušeli například něco nového a nasbírali maximum zkušeností proti těžkému soupeři. Někteří hráči i přes tuto snahu byli zápasem silně frustrováni. To se dá přičíst zejména jejich nenaplněnému očekávání co se průběhu zápasu týče a jedná se o přirozený jev. I přes to pro mě bylo důležité, aby si hráči ze zápasu neodnesli pouze negativní pocity a frustraci ze vzájemného srovnání s naším soupeřem, jehož je výsledek utkání jasným odrazem. Důležité bylo, aby si odnesli také věci pozitivní a aby se dokázali na zápas dívat z pohledu našeho výkonu, který rozhodně nebyl špatný a z mého pohledu byl i o něco kvalitnější, než v prvním zápase dne. Hráči se prezentovali odvážnou hrou a drželi se hlavního cíle vstřelit soupeři co nejvíce branek. I přesto, že jsme se nedostali do příliš mnoha střeleckých příležitostí, dařilo se nám ty vytvořené velmi efektivně proměňovat, což v kontrastu k minulým turnajům byl nezanedbatelný posun. Velmi dobře se také prezentovali mladší hráči z týmu, lze uvést například jméno staršího žáka Nikolase Kocmánka, který se v tomto zápase poprvé v této sezoně prosadil po vydařené střele a k vidění bylo i mnoho jiných skvělých momentů u něj i dalších hráčů. Osobně bych tento turnaj hodnotil pozitivně i přes pro většinu hráčů velmi hořký konec. Pro mne jako pro trenéra není tak důležitá výsledková stránka zápasu, ale primárně výkon našeho družstva a nalezení slabých míst, na kterých je třeba pracovat. V tomto ohledu nabídly oba zápasy spoustu skvělých podnětů pro další práci. Chtěl bych na závěr poděkovat všem hráčům, že tento turnaj odehráli v plném nasazení a také bych chtěl projevit uznání nad jejich stále se zlepšující schopností samostatně, odpovědně a kompetentně vést tým zápasem i mimo něj."