Mladší žáci se v neděli zúčastnili svého turnaje. Nejdříve se utkali s týmem Florbal Rosice. Utkání bylo vyrovnané a žákům dělala největší problém produktivita. Ve druhém zápase proti TROOPERS diktovaly tempo hry spíše Židenice avšak mnoho vytvořených šancí si cestu do soupeřovy brány nenašlo. V posledním utkání proti Bulldogs Brno podali kluci nejlepší výkon a i přes pokles koncentrace během utkání byl trenér předvedenou hrou svých svěřenců spokojen.

Hodnocení trenéra týmu Pink Davida Bednáře:

"Mladší žáci Pink nastoupili ke svému dalšímu turnaji na hale Sportpoint. V prvním utkání se družstvo utkalo s Rosicemi. Herně poměrně vyrovnané utkání rozhodla především neproduktivita hráčů a také přehršel individuálních chyb, vedoucích ke ztrátám míčků a následným protiútokům soupeře. Velice zdatně si při maření našich šancí počínal brankář Rosic, jehož kvality je třeba zcela uznat. I přes neproduktivitu se nám podařilo vytvořit si v utkání mnoho zajímavých příležitostí. Dvěma střelami do snižováku, z nichž jedna vyplynula z pro střelce skutečně nekomfortní situace, se blýskl Kuba Hanuš. Další pěkné akce měli na svědomí Erik Richter nebo Tom Pokorný. V průběhu zápasu jsme se snažili především o zpětnou vazbu k jednotlivým hráčům tak, aby si ze zápasu a učiněných chyb vzali co nejširší poučení. V tomto ohledu nevnímáme chyby jako chyby, nýbrž jako pro rozvoj klíčové lekce. 

Druhé utkání proti TROOPERS bylo víceméně v naší režii. O to větší škoda byla, že se nám opět nepodařilo proměnit spoustu šancí a více příležitostí si také vytvořit. K vidění bylo mnoho přechodů 1 v 1, například od Vojty Šoukala, bohužel akce jako takové nespěly prozatím k cílené práci v útoku, jako spíše k náhodným pokusům o proražení soupeřovy obrany. Náhodné pokusy pak samozřejmě vedly k náhodným výsledkům takovýchto akcí. V tomto smyslu musíme pracovat zejména na tom, aby hráči svá rozhodnutí činili vědomě a cíleně s myšlenkou toho, jak má útočná akce proběhnout, v hlavě. Další problémy hráčům činil soupeř presující rozehrávající hráče na naší obranné polovině. Hráči bohužel nedokázali příliš často vyřešit, či ještě lépe předejít tomu, aby se dostávali pod tlak dvou nebo dokonce tří hráčů. I přesto musím vyzdvihnout Tondu Huťu, který svojí kontrolou míčku a především chladnou hlavou a zdravou sebedůvěrou dokázal právě tyto situace velice proaktivně řešit. Věřím, že právě sebedůvěra může být klíčem ke hledání správných řešení ve hře a jejich sebevědomé realizaci.

Třetí utkání proti Bulldogs bylo snad nejzajímavějším ze všech tří duelů. Individuálně vcelku vyspělí protihráči připravovali pravidelně našim obráncům velice nekomfortní situace a jen velice zodpovědnou obranou se dařilo pokusy soupeře úspěšně mařit. Celá první polovina utkání pak byla velice vyrovnanou partií a nabídla asi nejlepší herní projev hráčů za celý turnaj. Na hřišti byl poznat soustředěný a sebevědomý výkon všech z nich. Skvěle si v utkání vedl Tobiáš Vojík, který za něj nastřádal několik nebezpečných střel. Střílet se dařilo i Davidu Bejčkovi. Dále bych jmenoval Dávida Do, který na hřišti předváděl klasicky velice obětavou hru a vybojoval pro družstvo spousty míčků. U Dávida je vidět, že se turnaj od turnaje zlepšuje především ve svém chápání hry, což mu umožňuje dělat na hřišti stále častěji rozhodnutí velice prospěšná pro naši hru jako takovou.
I přesto, že ve druhé polovině zápasu naše koncentrace a tím i výkon trošku klesl, jednalo se dle mého soudu o velice dobrý zápas pro rozvoj všech hráčů. Široká, konstruktivní zpětná vazba po celém turnaji, kdy jsme si s hráči shrnuli všechny poznatky ze zápasového dne nás nyní inspirují do dalšího tréninku."

Hodnocení trenéra týmu Black Štěpána Pacala:

"Během krásného nedělního dopoledne 26.3. se odehrál turnaj mladších žáků na brněnské hale Tesla. Jeho součástí byl i židenický tým Black. Kluci odehráli za notné podpory rodičů z hlediště velmi vydařený turnaj, kde nechali vše a maximálně si jej užili. Skoro celé první dva zápasy se nesly v duchu útočného florbalu. Bohužel však v obou kluci spálili obrovské množství šancí, nespolupracovali a obecně by se hra kluků na trénincích dala považovat za o mnoho kvalitnější. Změna však nastala ke konci 2. střetnutí, kdy unaveným svěřencům vzitý time-out vlil krve do žil víc než dost! Za hluku fandících rodičů jich bylo v tu ránu plné hřiště a nepříznivě vyvíjející se zápas dokázali během chvíle překlopit na svoji stranu. V posledním střetnutí žideničtí čelili jednomu z nejtěžších soupeřů, a to týmu z Blanska. Negativní vzájemná bilance je však vůbec nerozhodila a do zápasu vlétli jako uragán. Celý čas hry dominovali a nepustili soupeře ke skoro ničemu. Jak se říká, nechali na hřišti krev, pot i slzy. Celkově turnaj hodnotím jako nejpovedenější u kluků vůbec. Ukázalo se, že krom zábavy jsou naši svěřenci schopni se na trénincích i něco naučit a předvádět pak krásný florbal plný spolupráce, kreativity a obětavosti. Soupeřům děkujeme za zápasy a jako trenéři doufáme v obdobné zítřky!"