Brankářka Alena Večeřová získala další ocenění nejlepší hráčka měsíce! Vrátila se na trůn přesně po 13 měsících. Stejně jako loni v anketě porazila Markétu Sedláčkovou a tentokrát i Petru Bílou. Večeřová patří mezi opory týmu a ačkoli není ráda ve světlech reflektorů, tak se s dalším rozhovorem popasovala velmi dobře. Posuďte sami!

Ájo, gratulujeme k vítězství v říjnové anketě!

Děkuji. Každopádně Peťa i Šupi by si výhru zasloužily taky (usmívá se).

Třináct měsíců uplynulo od tvé první výhry v anketě. Když si odmyslíme to, že rozhovory nemáš v oblibě, máš z ocenění radost? 

Mě vždycky překvapí už to, že se objevím v nominaci. Určitě to potěší, ale kdyby nebyl hlavní výhrou rozhovor, tak by se mi to líbilo asi víc.

Loni jsi z vítězství vinila sestru, která o anketě informovala celou rodinu a kamarády. Byla to i tentokrát její práce?

Ano, má sestra na tom má opět značný podíl. Tentokrát se k ní ale přidal i můj bratr a společně se nedali zastavit. Našlo se ale i několik hlasů, na kterých zásluhy neměli a které bych nerada opomenula.

Jak už jsme zmínili, rozhovory nepatří mezi tvé nejoblíbenější činnosti. Přesto se jedná o tvůj třetí rozhovor během uplynulých tří sezon. Jeden na sezonu je asi strop že? Zvykáš si i na tuto mediální stránku? 

Mám pocit, že i když rozhovorů se mnou není moc, tak na tuhle otázku odpovídám vždy. A odpověď je pořád stejná. Nezvykám. Pořád jsem rozhovorům nepřišla na chuť a řekla bych, že jeden na sezonu je pro mě víc než dost (směje se).

Od uplynulého povídání už uběhl více než rok. Za tuto dobu se toho hodně změnilo. Největší změnou je určitě sestup áčka z Extraligy. Jak jsi nezvládnutí sérií play-down a následný pád do nižší soutěže prožívala?

Nikoho asi nepřekvapí, když řeknu, že to mrzelo. Na druhou stranu si zároveň myslím, že nám to může i prospět. Naučíme se hrát v jiné roli a celkově získáme nové zkušenosti, které se nám můžou hodit.

Bylo v létě náročné se připravovat na další sezonu, tentokrát prvoligovou? Bojovala jsi s motivací nebo jsi sestup hodila za hlavu a připravovala se tak, jak jsi byla zvyklá?

Po sezoně jsme měly docela dlouhou pauzu, kdy jsme si odpočaly, psychicky i fyzicky. Navíc sezóna skončila, ale škola ne, takže i když to ze začátku dost mrzelo, tak nebylo tolik času na to myslet. Letní příprava už probíhala běžně, alespoň pro mě. A i když si na ovál jen stěžuji, tak jsem byla ráda, že mám zase co dělat.

Úvod do sezony týmu zatím vychází velmi dobře. Vyhrál všechny zápasy až na venkovní s Třincem. Jak vstup do 1. ligy hodnotíš?

Ztratili jsme zatím pouze tři body se zmíněným Třincem a jinak jsme všechna utkání zvládli, takže nemůžu být nespokojená. Sezóna je ale ještě dlouhá a klíčové bude hlavně play-off.

Co rozhodlo utkání s Třincem? Byl zápas vyrovnaný a můžeme v odvetě uspět?

Zápas rozhodně vyrovnaný byl, soupeř byl ale o něco produktivnější. Celkově ale zápas hodnotím pozitivně, např. jsme nedostaly žádný gól v oslabení, naopak se nám povedlo i nějaký vstřelit. Třinec je určitě silný soupeř, ale věřím, že na něj máme a v odvetě mu žádné body nenecháme.

V čem vidíš největší rozdíly mezi Extraligou a první ligou?

Za mě je největší rozdíl v rychlosti. Extraliga je výrazně rychlejší, což šlo vidět i na poháru s Ostravou. Hlavně se ale pohybujeme v jiné části tabulky. Hrajeme víc v roli favorita a tím pádem vypadají jinak i samotné zápasy. Víc soupeře přehráváme, což na pozici brankáře vnímám jako výraznou změnu.

Zápas s extraligovým soupeřem jste si vyzkoušely i v této sezoně. V osmifinále poháru totiž do Brna přijely šampionky z FBC Ostrava. Odchytala jsi polovinu zápasu, v něm tým rozhodně neudělal ostudu. Panovala po zápase i přes vypadnutí z poháru spokojenost?

Za ten zápas se rozhodně nemusíme stydět a řekla bych, že nás všechny bavil, takže jsme spokojené určitě byly.

Naposledy jste v lize porazily Aligators a Přerov. Ty jsi odchytala první zmíněný duel, ve kterém se soupeřky zaměřovaly zejména na poctivou obranu. Nemusela jsi tak řešit tolik střeleckých příležitostí. Právě takové zápasy jsou pro brankáře těžší, že?

Asi každý brankář může potvrdit, že to nejsou příjemné zápasy. Když na vás jde za zápas málo střel, tak je těžké zůstat soustředěný a každá střela je takové malé překvapení.

O víkendu se vracíme na Vodovu, kde vyzveme Dačice a Znojmo. A příští týden ve čtvrteční sváteční den nastoupíme podruhé v sezoně proti Hattricku. Jaké očekáváš zápasy?

Samozřejmě vítězné (směje se). Nejtěžší soupeř bude určitě Znojmo, které je v tabulce hned pod námi a se kterým jsme se potkali už na poháru. Zajímavé bude určitě i derby s Hattrickem.

Cíl áčka v sezoně je jasný. Máš i nějaké své osobní cíle?

Jak se to vezme. Vždycky je co zlepšovat, takže nějaké drobné cíle by se asi našly. Hlavně se ale nechci zranit a samozřejmě bych také ráda dopomohla k splnění cíle týmového.

Díky a ať se ti dále daří!