Anketu o nejlepší hráčku února ovládla Barbora Marková! Na Instagramu získala 53 hlasů a druhou Moniku Zimolovou porazila o 11 hlasů. Třetí skončila Kateřina Vokálová. "Udělalo mi radost, že tolik přátel bylo ochotných věnovat anketě trochu svého času a podpořit mě," děkovala Barbora Marková svým fanouškům. 

Barčo, gratulujeme k ocenění hráčka měsíce! Co ty na to?

V první řadě moc děkuju všem, kteří mi dali svůj hlas, případně sdíleli anketu dalším lidem. Vážím si toho. Zaskočilo mě už to, že jsem se ocitla v nominaci na hráčku měsíce, o to větším překvapením pak bylo, kolik hlasů se pod příspěvkem nahromadilo.

Sledovala jsi průběh ankety, případně jí sdílela?

Ano, sledovala, hlavně ze začátku, kdy mně přicházelo nejvíc upozornění z Instagramu. Nechápala jsem, jak se příspěvek dostal k tolika známým, i přesto, že florbal zrovna dvakrát nesledují. Sama jsem anketu nesdílela, později jsem ale zjistila, že se o to postaral přítel, který ji rozeslal kamarádům. Za to, že jsem dostala tolik hlasů, tedy vděčím hlavně jemu.

Anketu o hráčku měsíce děláme druhým rokem, ale nikdo ještě nezískal tolik hlasů jako ty. Věděla jsi, že máš na Instagramu tolik podporovatelů?

Nevěděla, ani jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Udělalo mi ale radost, že bylo tolik přátel ochotných věnovat anketě trochu svého času a podpořit mě. Velký počet hlasů neznamená ani tak to, že bych byla ,,hráčkou měsíce", ale spíše to, že mám kolem sebe super lidi, kteří mě dokážou podpořit.

Do Židenic jsi přišla teprve před touto sezonou. Jak první rok v nejvyšší soutěži hodnotíš?

Myslím, že působení v Židenicích mě herně posunulo, nicméně mě trochu mrzí, že pro tým nedokážu být větším přínosem. Začátek sezóny byl trochu chaos, hodně a často se měnila sestava, čemuž nahrávala i četná zranění hráček. Postupně si ale vše sedalo a myslím, že to teď bylo vidět i na naší hře.

Líbí se ti v Brně jak po osobní, studijní, tak florbalové stránce?

Je to tu fajn, i s ohledem na to, že zde studuje dost mých známých. Co se týče studia, zatím není takový problém s ním florbal skloubit, občas je to ale na úkor ostatních zájmů, to mi trochu vadí, ale zatím s tím nedokážu nic moc udělat.

V áčku jsi prozatím zaznamenala dvě branky, hned ta první skončila v síti Vítkovic. Byl to pro tebe důležitý moment? Máš schovaný míček?

Už si úplně nevybavuju, jak ta branka padla, byl to fajn okamžik, dali jsme gól, ale do výsledku zápasu se to nijak výrazně nepromítlo, takže to vlastně zase tak důležitý moment nebyl. Míček mám, sebrala ho pro mě spoluhráčka, mně v tu chvíli ani nedošlo, že bych si ho mohla schovat.

 Jak hodnotíš první sérii proti Mladé Boleslavi?

Myslím, že jsme měli na to sérii vyhrát, bohužel to prostě nevyšlo.

Hrál se velmi vyrovnaný florbal, měli jsme herně navrch, ale bohužel to nestačilo. Co byly podle tebe hlavní faktory tohoto neúspěchu?

Zápasy mohly být ovlivněny i drobnými změnami v sestavě, které opět nastaly kvůli zranění. Ale asi nám trochu chybělo to pověstné štěstí.

O víkendu startuje bitva o Brno – druhé kolo play-down s Bulldogs. Jakou očekáváš sérii?

Série asi bude velmi vyrovnaná a určitě hodně náročná nejen fyzicky, ale i psychicky.

Chtěla bys čtenářům a fanouškům něco vzkázat?

Určitě. Na téhle sérii je fajn, že se celá odehraje v Brně, bude tedy snazší si na nějaký ze zápasů udělat čas a přijít nás podpořit, takže věřím, že budou plné tribuny!