Předčasně ukončená sezona se A-týmu žen povedla na jedničku. Po základní části Extraligy svítilo jméno K1 Florbal Židenice na 5. místě tabulky, umístění na 4. příčce a s tím související výběr týmu pro nadstavbovou část uniklo jen těsně. Na povedenou základní část Dračice navázaly i v play-off. V obou utkáních proti Ivanti Tigers sice prohrávaly, ale nevzdaly se, a zápasy nakonec dovedly do vítězného konce. Poté ale přišel nečekaný konec sezony a sen o historickém semifinále byl ta tam. Židenice se pokusí tento sen prožít v nové sezoně. 

„Uplynulý ročník hodnotím kladně. Kromě dvou zápasů jsme odehrály celkem slušná utkání se všemi soupeři. Navíc se nám podařilo vstřelit téměř dvakrát více gólů než o rok dřív. Doufám, že v tom budeme pokračovat i tentokrát. Hlavně se chceme dostat do play-off. Pak je to i o štěstí, na koho narazíme ve čtvrtfinále. Určitě bychom se rády konečně podívaly do semifinále, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta," prozradila kapitánka A-týmu a sportovní manažerka klubu Jitka Drápalová. 

Židenice budou spoléhat na sehraný kádr z loňské sezony, který byl doplněn o několik zajímavých akvizic. Z prvoligových Aligators dorazily dvojčata Jahodovy společně s Veronikou Muselíkovou, ze Vsetína přestoupila Tereza Goláňová a počítá se také s juniorkami Alenou Večeřovou a Petrou Bílou, které přišly z Gullivers, respektive z kyjovských Dragons. A-tým naopak nevyužije služby Lenky Novotné, která odešla na plánované hostování do Vítkovic a Zuzany Hubáčkové, jež přerušila kariéru. 

Pražskému soupeři uplynulá sezona příliš nevyšla. S bilancí 12 výher a 10 porážek se Klokanky umístily až na historicky nejhorším 7. místě tabulky. Dobře se pro ně nevyvíjelo ani play-off, ve kterém před příchodem koronavirové pandemie prohrávaly 2:0 v sérii s Chodovem. Jádro týmu zůstalo téměř nezměněno, tým navíc posílil o brankářku Karolínu Červovou a nadějné juniorky. Hlavním cílem Bohemians do nové sezony je útok na top 4. „Hlavní část týmu zůstala pohromadě, a tak chceme stavět na tom, co se nám minulou sezonu dařilo. Pokud k tomu odstraníme výpadky formy a vyhnou se nám četná zranění, nepochybuji o tom, že splníme to, co se nám loni nepodařilo – návrat do top čtyřky,“ řekla před sezonou kapitánka Hana Poláková.

Vzájemná utkání ze sezony 2019/2020:

8. kolo: FbŠ Bohemians - K1 Florbal Židenice 10:5 (2:2, 3:2, 5:1) 

19. kolo: K1 Florbal Židenice - FbŠ Bohemians 10:8 (4:3, 2:2, 4:3)

Utkání 1. kola mezi FbŠ Bohemians a K1 Florbal Židenice odstartuje v sobotu 12. září od 19:00 na hale ZŠ Dolní Břežany.