Poslední turnaj v letošním soutěžním ročníku mají za sebou oba celky elévů. Na Lesné se postupně utkaly s týmy Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Y a K, s Hattrickem Kids a v nejočekávanějším zápasu dne se střetly mezi sebou!

Elévové Black nechtěli nic nechat náhodě, a tak vlétli do posledních zápasů sezony jak se patří. Na hřišti předváděli výbornou hru plnou branek a pěkných individuálních akcí. Na hráčích byla velmi vidět touha střílet a dávat góly. „Skvělými výkony se ve všech zápasech blýskli i naši nestálí brankáři, kteří svými často akrobatickými zákroky chránili vlastní branku před střelami ostatních týmů. Důležité bylo, že hráči byli během celého turnaje neustále aktivní na ploše, a i když zrovna nehráli zápas, neztráceli čas a vedle hrací plochy si vymýšleli vlastní společné hry a zábavu s florbalkou. I díky tomu tým nastupoval do každého zápasu plně připravený se utkat se soupeřem a nenechal se ničím překvapit. Věřím, že si chlapci turnaj užili, jelikož odehráli skutečně krásné zápasy, ve kterých nechyběly silné pozitivní emoce, fandění a společná radost z každého dílčího úspěchu“, komentoval výkon týmu Black trenér David Bednář.

Tým Blue má za sebou také vydařený turnaj. Vydal ze sebe na hřišti vše a získal potřebné zkušenosti do dalších turnajů, které jej již brzy čekají. „Kluci na hřišti skvěle spolupracovali a když už se objevila nějaká ta chybička, tak se z ní poučili a v další chvíli byla jejich hra o to lepší. V druhém zápase nastoupili proti svému největšímu rivalovi. Soupeř v černých dresech měl do poslední chvíle vyrovnané síly a na obou stranách bylo vidět spoustu krásných zákroků. Brankáři nechtěli nechat nic projít, takže v bráně předváděli nejeden bravurní kousek. Zápas byl tedy vyrovnaný. Nevyhrál nikdo jiný než tým Židenic a v kruhu se tak krásně střídala růžová s černou“, okomentovala dění na turnaji a vzájemný zápas židenických elévů trenérka Jana Vývodová.

Na samotný závěr dne dostali elévové symbolické medaile a mohou si tak z této sezony uchovat taktéž vzpomínku hmatatelnou.

Celou již uplynulou sezonu hodnotí hlavní trenér David Bednář, který je u elévů teprve prvním rokem, taktéž pozitivně. Vidí velký posun u hráčů ať už v práci s florbalkou, lepší přístup k florbalu samotnému či zapojení se elévů o kategorii výše. „Musím říct, že nadšení, jaké do našeho sportu vkládají, mě naplňuje silným optimismem. Na chlapcích bylo vidět ať už na tréninzích nebo i při zápasech, jak je hra baví a chtějí se v jejích aspektech zlepšovat. Vždy mě těší vidět a prohlubovat v dětech tuto přirozenou chuť hrát si, poznávat nové věci, zlepšovat se a dělat každou činnost nejlépe, jak umím. Je vidět, že se všichni zlepšili jak v práci s florbalkou, tak v tom jak k florbalu přistupují. Další důležitou věcí je podle mě to, že v tomto roce spousta chlapců zažila svá první opravdová utkání. I přesto, že občas kapacity našich dvou družstev byly naplněny přes okraj, bylo pro nás klíčové, aby všichni, kteří pilně trénují hráli také zápasy a dostali tak šance si osvojovat nové dovednosti a zažít ty pravé zápasové emoce nebo radost z prvního a každého dalšího vstřeleného gólu. Velice pozitivně bych na závěr hodnotil zapojení chlapců z přípravky, kteří doplňovali elévy na tréninzích i zápasech a předváděli vždy skvělé výkony. Na druhé straně mám pak radost také ze zapojení elévů do kategorie vyšší, tedy do mladších žáků. Do těch se v průběhu roku zapojilo mnoho starších chlapců a vím, že i tam se jim dařilo a dalo jim to příležitost k dalšímu individuálnímu progresu. Jsem rád, že spolupráce mezi kategoriemi v tomto ohledu funguje velmi plynule, efektivně a přechod mezi kategoriemi tak může být pro kluky mnohem přirozenější."