V sobotu vstoupili žideničtí elévové do turnaje o pohár starosty Sokola Brno I. Ve své skupině narazili celkem na 5 soupeřů. Hned čtyři utkání odehrál tým Martina Peitla v sobotu. Jako první přistoupili k zápasu proti brněnskému rivalovi Bulldogs Brno. V tomto utkání jen těsně podlehli poměrem 5:6. Dlouhý čas na oddych pomohl k jednoznačnému vítězství nad FK Slovan Jindřichův Hradec. Tomuto soupeři nastříleli žideničtí elévové více než 10 branek! Konečné skóre se zastavilo až na poměru 13:1 a znamenalo to tak první vítězství a tři body do tabulky. Někdo by si mohl myslet, že se v tomto zápase kluci vystříleli, ale oni naopak dokázali zvítězit i v dalším utkání, když se postavili proti FBS Olomouc. Tento zápas už nebyl tolik gólový, přesto kluci znovu zvítězili, a to tentokrát poměrem 3:1. V posledním zápase dne se večer utkali proti slovenskému celku ŠK 1. FBC Trenčín. Tento soupeř byl naopak více střelecky aktivní a Židenice tak utrpěly porážku. 

V neděli ráno čekal kluky poslední zápas základní skupiny. V něm nastoupili proti Torpedo Havířov. Stejný počet branek vstřelených na obou stranách znamenal remízový stav 3:3 a oba týmy si tak do tabulky zapsaly po bodu. Po odehrání skupinové fáze skončili elévové na 3. místě v tabulce a do osmifinále jim los přidělil ASK Bystřice nad Pernštejnem. Díky vítězství 6:4 se mohli radovat z postupu do čtvrtfinále, na které si mohli pořádně odpočinout. 

Čtvrtfinále mělo zvláštní náboj díky tomu, že se proti sobě postavily Židenice a domácí celek Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Tito dva soupeři se spolu moc dobře znají z ligových soutěží. Převahu ukázalo židenické družstvo, když si s Gullivery poradilo poměrem 5:3. V rychlém sledu už pak elévové podstoupili semifinále, ve kterém si poradili s celkem FBC Skuteč. Po vítězství 8:4 propukla velká radost a naši mladí Draci mohli slavit postup do finále turnaje!  

Ve finále měřily Židenice síly s moravským celkem TJ Sokol Strážnice. Soupeř, kterému na turnaji vypomáhaly posily z Očova či Hattricku a který turnaji naprosto dominoval, si v zápase vytvořil brankový náskok, který se klukům podařilo téměř dotáhnout. Chybělo jen málo, aby se Drakům povedlo zvrátit nepříznivý výsledek 6:7. To se nakonec i přes skvělý výkon a závěrečný velký tlak nepodařilo. I přes to ale na turnaji uhráli krásný výsledek a stříbrná medaile je pro ně odměnou za odvedenou práci a za poctivou práci na trénincích. Za sebou nechali dalších 22 týmů a z brněnských celků uhráli nejlepší výsledek.  

Třešničkou na dortu byly individuální úspěchy Teo Hanáka a Filipa Škorpíka. První jmenovaný byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a druhý jedním ze tří členů all-stars týmu. 

K úspěchu na tomto turnaji se vyjadřuje za sportovní úsek klubu Michal Havelka: "Finálová účast elévů na Turnaji elévů je odrazem výborných výkonů, které hráči na turnaji předvedli a také poctivé a kvalitní práce našich trenérů na trénincích. Na práci s mládeží dlouhodobě pracujeme a je to jedna z největších klubových priorit. V posledních letech jsme standardy výchovy mládeže výrazně posunuli a investovali jsme mnoho práce, energie a financí do přípravy kvalitní koncepce, kterou nyní naplno uplatňujeme. Výsledkem je, že trénujeme velmi kvalitně a hráči jsou tak mnohem lépe připraveni, komunikujeme trenérské kroky s rodiči na pravidelných schůzkách, což přispívá sjednocování pohledů mezi trenéry a rodiči. Výsledkem práce s mládeží není výhra v utkání nebo turnaji, ale dovednosti, které se hráči naučili a právě v tomto směru turnaj ukázal, že naši kluci jsou moc šikovní.

Dlouhodobé cíle postupně plníme a v sezoně 2024/25 budou nejen mladší žáci, ale nově také starší žáci nastupovat v nejvyšší úrovni soutěže. Dalším cílem pro velmi šikovné hráče, které v mládežnických kategoriích máme, je umožnit jim rozvoj a konfrontaci s kvalitními soupeři také v nejvyšší soutěži dorostenců, tedy celostátní 1. lize dorostenců. Tam koncepčně směřujeme a já pevně věřím, že kluci, kteří jsou nyní v kategorii elévů již budou v 1. lize dorostenců stabilně nastupovat za Židenice."

Hodnocení trenéra elévů Martina Peitla: "Hned na začátku turnaje si kluci řekli, v čem jsou silní a co jim jde. Shodli se na tom, že chtějí hrát aktivně a napadat soupeře. Ze začátku bylo vidět, že kluci mají chuť střílet a dávat góly. Naše úspěšnost střel postupně stoupala s naším postupem v turnaji. Velice pozitivně vnímám, že kluci znají své silné stránky a ty ve hře dokážou využít. Po celý turnaj si většinu věcí řešili sami a bylo vidět, že se dokážou shodnout na jedné věci a spolupracovat. Na závěr bych chtěl pochválit všechny za výkon, který předvedli ve všech zápasech, a který je dostal až do finále. Na turnaji se nám ukázalo spoustu pozitivních věcí, a to jak na hřišti tak i mimo něj. Také nám turnaj ukázal naše slabé stránky, na kterým musíme ještě zapracovat."

(foto: Flickr Sokol Brno I)