Dalším družstvem, které o víkendu odehrálo poslední turnaj letošní sezony, byly starší žákyně. Ty se na svůj poslední výjezd vydaly do Znojma. Tam na ně čekali dva soupeři. Nejdříve se utkaly s hráčkami Hattricku Brno. Vstup do zápasu se nevyvedl židenickým holkám dle představ. Už ve 3. minutě tým prohrával 3:0. Zásluhou Anety Štěpánové dokázaly Židenice snížit a po první třetině tak prohrávaly o dva góly. Po druhé třetině nastoupila obě družstva odpočatá a na další gól se dlouho nečekalo. Ve 4. minutě druhé třetiny se trefila Vendula Žáková a srovnání tak bylo na dosah. Hattrick si však uvědomil, že svůj náskok ztrácí a tak znovu dvakrát navýšil a Židenicím opět utekl na rozdíl tří branek. Třetí třetina už patřila pouze Dračicím. Po dvou trefách snížily skóre Adéla Žampachová a Barbora Gajdošová. To však na zisk bodů nestačilo, a tak Židenice odcházely s těsnou porážkou 5:4.

Druhý zápas nabídl klidnější průběh. V něm se Židenice utkaly s druhým brněnským týmem Bulldogs. Dračice se poučily z předchozího utkání a pečlivě si pohlídaly obranu. Až v polovině první třetiny se prosadila hráčka Bulldogs Brno Barbora Svobodová a to bylo v první třetině vše. Ve druhé třetině byly opět obrany pevné a tak srovnání z hole Adély Žampachové přišlo až dvě minuty před koncem 2. třetiny. Bohužel zbylé dvě minuty soupeři ještě stačily k tomu, aby skóre opět přetočil ve svůj prospěch. Začátkem posledního dějství hráčky Bulldogs skóre ještě navýšily a Židenice tak doháněly dvougólové manko. Těsně po timeoutu Židenic se prosadila Magda Jansová a snížila tak na rozdíl jediné branky. Stejně jako v prvním zápase už ale Židenice nedokázaly srovnat a zápas jim opět těsně utekl.

Komentář trenérky starších žákyň Markéty Sedláčkové:

"Starší žákyně odehrály svůj poslední ligový turnaj, který proběhl ve Znojmě a na závěr to opravdu Dračice neměly jednoduché. Prověřily si své dovednosti, které získaly za celou sezónu a výsledky opravdu nebyly špatné. Jak již všichni ví z předchozích článků, tak na turnaje jezdíme převážně ve složení mladších žákyň. Na začátku sezóny byla naše hra ve srovnání se zkušenějšími a staršími hráčkami o poznání horší. Ovšem, minulost nechme minulostí, z chyb jsme se poučili, na nedokonalosti zapracovali a poslední ligový turnaj sezóny byl výsledkem celé naší snahy. Vyrovnali jsme se dvěma silným soupeřům, ačkoliv výsledky pro nás dopadly negativně, tak jsme se dokázali vyrovnat oběma brněnským celkům z čela tabulky. V prvním zápase nás zradila první třetina, kterou jsme zaspali a obdrželi jsme 3 branky a pouze jednu gólovou střelu vyslala Aneta Štěpánová. Následně jsme celý zápas již dotahovali a v poslední třetině se žádný míček nedostal za záda Niki Cenkové. Naopak Adéla Žampachová a Barbora Gajdošová dokázaly ještě hráčkám z Hattricku pěkně zavařit a zápas smolně skončil výsledkem 4:5. Oproti začátku sezóny, kdy jsme prohrávaly s velkým brankovým rozdílem, jsme se od druhé půlky sezóny staly pro Hattrick vyrovnaným protivníkem. Bohužel nás ale trápí produktivita a občasná nedůslednost v obraně, kterou umí zkušená hráčka potrestat.

Z prohry jsme se oklepali a do druhého zápasu jsme nastoupili s mnohem větší bojovností a odhodláním. Čekal nás tým z nejvyšší příčky naší skupiny a rozhodně jsme mu hru nechtěli odevzdat. V celém zápasu jsme byli důrazní v obraně, a to se projevilo na konci první třetiny, kdy na tabuli svítil stav 0:1 pro Bulldogs. Ovšem ostatní dvě třetiny byly vyrovnané, kdy se jako první prosadila Adéla Žampachová a následně ve třetí třetině Magda Jansová. Stav utkání skončil sice opět v náš neprospěch, ale opět bych zde zmínila srovnání prvního a posledního zápasu sezóny starších žákyň, kdy na začátku sezóny jsme s Bulldogs Brno prohrály 0:7 a v posledním jsme již byly vyrovnaným soupeřem se stavem 2:3. Tento turnaj byl i premiérou pro naši novou mladou posilu Alici Sedlákovou, která teprve s florbalem začíná, ale přesto se nebála proti těmto celkům nastoupit a bojovat o každý míček. Na závěr bych chtěla poděkovat všem hráčkám za jejich bojovnost a nezdolného ducha a věřím, že na všem ještě zapracujeme, protože liga nám sice skončila, ale nastává období letních turnajů, kam si hlavně pojedeme zahrát nejen proti týmům, které neznáme, ale hlavně za zážitky a zkušenostmi. Děkuji i všem rodičům za úžasnou podporu a fantastický kolektiv."